بهترین روش برای پیش گیری از هموروئید نرم نگاه داشتن مدفوع می باشد تا به آسانی دفع شوند. چند وقت پیش که بخاطر این مشکل به متخصص بیماریهای نشیمنگاه مراجعه کردم توصیه کرد که بهتر است با استفاده از روش های طبیعی از بروز این بیماری پیش گیری کنم و گفت برای پیش گیری از هموروئید و کاهش علایم هموروئید بهتر است از توصیه های زیر پیروی کنم.

برترین روش های پیش گیری از هموروئید

هموروئید رگ های متورم در اطراف مقعد یا زیر رحم می باشد. حدود 50 درصد افراد بالغ علایم هموروئید را در سن 50 سالگی تجربه می کنند. هموروئید ممکن است داخلی یا خارجی باشد. هموروئید داخلی در رحم یا مقعد ایجاد می شود. هموروئید خارجی در بیرون از مقعد ایجاد می شود. اکثرآ هموروئید های خارجی رایج و مشکل آفرین می باشند. هموروئید باعث ایجاد درد، خارش شدید و مشکل در نشستن می شود. خوشبختانه آن ها قابل درمان می باشند. جالب است بدانید به راحتی می توان از بروز هموروئید بارعایت موارد زیر پیش گیری کرد.

خوردن غذاهای سرشار از فیبر

میوه، سبزی و حبوبات بیشتری مصرف کنید. خوردن این مواد باعث نرم شدن و افزایش حجم مدفوع می شود که به شما در ایجاد فشار زیاد هنگام اجابت مزاج که باعث ایجاد هموروئید می شود کمک می کند. برای پیش گیری از اختلال گاز معده فیبر را به آهستگی به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

نوشیدن مایعات فراوان

برای نرم نگاه داشتن مدفوع هر روز شش تا هشت لیوان آب و دیگر مایعات بنوشید.

مکمل های حاوی فیبر مصرف کنید

اکثر مردم مقدار کافی فیبر در روز در رژیم غذایی شان مصرف نمی کنند. _25 گرم در روز برای زنان و 38 گرم برای مردان_ مطالعات نشان می دهند که مکمل های فیبر مثل متاموسیل و سیتریکل، بطور کلی علایم و خونریزی ناشی از هموروئید را بهبود می بخشد. این محصولات مدفوع را نرم نگاه می دارند و اجابت مزاج را منظم می کنند. اگر مکمل های فیبر مصرف می کنید مطمان شوید که حداقل هشت لیوان آب یا دیگر مایعات را مصرف می کنید. در غیر این صورت مکمل ها ممکن است باعث ایجاد یبوست شده یا یبوست را بدتر کنند.

فشار ایجاد نکنید

ایجاد فشار و حبس نفس هنگام تلاش برای اجابت مزاج به رگ های موجود در پایین مقعد فشار بیشتری وارد می کنند.

به محض اینکه احساس نیاز کردید به توالت بروید

اگر منتظر بمانید تا احساس نیاز به توالت رفع شود باعث می شود مدفوع شما خشک شود و دفع آن سخت تر شود.

ورزش کنید

فعال بمانید تا از بروز یبوست پیش گیری کنید و فشار وارده روی رگ ها را کاهش دهید. در کل هموروئید ممکن است در اثر ایستادن یا نشستن های طولانی مدت ایجاد شود ورزش کردن در کاهش اضافه وزن که باعث ایجاد هموروئید می شود به شما کمک می کند.

خودداری کردن از نشستن های طولانی مدت

نشستن های طولانی مدت بویژه در توالت ممکن است فشار وارده بر رگ های مقعد را افزایش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.