مزایای درمان پیشرفته لیزر هموروئید چیست؟

مزایای درمان پیشرفته لیزر هموروئید چیست؟

هموروئید ها رگ های منبسط شده در ناحیه مقعد هستند که همانند توده هایی غیرطبیعی به نظر می رسند و دارای یکی از سه علامت رایج: درد، خونریزی و حملات مکرر التهابی هستند. با توجه به پیشرفت های عالی علم پزشکی امرزوه این فرصت ناب در اختیار بیماران در سراسر نقاط جهان قرار می گیرد تا بتوانند با استفاده از مزایای درمان پیشرفته لیزر هموروئید برای همیشه از شر آن خلاص شده و از نتایج منحصربفرد این شیوه درمانی بهره مند گردند.

انواع هموروئید

هموروئید ها به طور یکسان و مساوی ایجاد نمی شوند. برخی از آن ها هموروئید داخلی هستند که معمولا بدون درد اما با خونریزی همراهند. هموروئید داخلی به طور مداوم با حرکات روده یا با یک فشار کوچک توسط انگشت فرد به آرامی حرکت می کند. نوع دیگر آن هموروئید خارجی است که پس از مدت زمانی طولانی نشستن یک لخته خون ایجاد کرده و باعث درد شدیدی می شود که نیاز به مداخله فوری برای درمان دارد و در نهایت برخی از هموروئید ها با یکدیگر ترکیب می شوند. اکثر هموروئید ها از نوع ترکیب شده هستند و در زمانی که بیمار در حال طی کردن مراحل درمانی است، پیشرفت می کنند


با استفاده از روش های لیزری برای درمان انواع مختلف هموروئید، 85 درصد از هموروئید ها در کمتر از 5 دقیقه به طور کامل درمان می شوند. لیزر درمانی هموروئید شامل برش و یا حذف بافت ها نیست بلکه به سادگی با استفاده از سطح لیزر موجب ریشه کن شدن آن می شود.

مزایای لیزر هموروئید در مقایسه با روش های جراحی چیست؟

بدون شک اولین و مهم ترین مزیتی که جزو اولویت های تمام بیماران مبتلا به هموروئید قرار دارد، اثرات دائمی و غیر قابل بازگشت لیزر هموروئید است که موجب می شود هیچ بیماری در انتخاب این روش تردید نکند.
در لیزر درمانی هموروئید، پس از منعقد شدن جریان های ورودی به هموروئید انتهای عصب آن بریده شده و سریعا ترمیم می شود و این از مهم ترین دلایلیست که بیمار هیچگونه دردی را پس از لیزر احساس نخواهد کرد و در صورت وجود درد میزان آن بسیار کم است.
عمل لیزر هموروئید به دلیل اعمال نشدن هیچگونه بیهوشی بر روی بیمار به عنوان یک عمل سرپایی شناخته می شود.
با لیزر هموروئید این امکان برای جراح عمومی وجود دارد تا انواع مختلف هموروئید را درمان کند.
برخی از افراد نگرانی زیادی در مورد انتقال بیماری ویروسی با انجام لیزر هموروئید دارند. نکته ای که باید قابل توجه این دسته از بیماران قرار گیرد، استریل شدن ناحیه درمانی توسط لیزر است. با این کار محیط مورد نظر کاملا از وجود هرگونه ویروس یا عفونتی پاک و محافظت خواهد شد در نتیجه امکان انتقال بیماری های احتمالی به مرز صفر خواهد رسید.
دکتر دانش پژوه و تصویر قبل و بعد از لیزر هموروئید
بی اختیاری مقعد و نکروز که به بافت مردگی سلول نیز معروف است از جمله عارضه های دیگری هستند که در روش های قدیمی تر در تعداد زیادی از بیماران مشاهده شده است. خوشبختانه لیزر هموروئید به دلیل عدم آسیب رسانی به بافت های این ناحیه و اسفنکتر های مقعد هیچکدام از این مشکلات را برای بیمار به همراه نخواهد داشت.
در لیزر درمانی بیماری هموروئید بعد از اتمام لیزر نیازی به بخیه زدن و یا فرآیند های جانبی نمی باشد لذا فرد احتیاجی ندارد که به مدت طولانی در بستر استراحت کند. در واقع یکی از رنج آور ترین موضوعات پس از عمل جراحی هموروئید بخیه خوردن این ناحیه و بر جای ماندن جای زخم و تورم است که فرد را مجبور می کند مدت ها استراحت کند و فعالیت کمی داشته باشد تا به مرور بهبود یابد. در لیزر هموروئید مراجعه کننده با هیچ یک از این پدیده ها مواجه نخواهد شد و لیزر به عنوان متدی نوین تمامی عوارض روش های قبلی را به حداقل ممکن رسانده است.