جراحی بیماریهای پستان

یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی که امروزه در میان بانوان گسترش یافته و بصورت تخصصی اجرا می شود، جراحی زیبایی پستان است. داشتن سینه هایی با فرم زیبا و سایزی مناسب و هماهنگ با سایر اندام های بدن حس اعتماد بنفس و جذاب بودن را در زنان القا می کند. نافرمی سینه می تواند به علل مختلف روی دهد که از شایع ترین موارد آن بارداری و شیردهی به کودک است. البته افزایش سن نیز فرد را با افتادگی و شلی سینه مواجه خواهد کرد که سبب می شود یک خانم برای جراحی پستان اقدام نماید.

روش های مختلف جراحی زیبایی پستان کدامند؟

لیفت سینه

در جراحی لیفت سینه سعی بر اینست تا با بالاتر کشیدن سینه ها یک فرم زیباتر به آن ها داده شود. در این متد ابتدا نواحی مربوطه توسط ماژیک علامت گذاری می شوند و طی جراحی با حذف پوست اضافی سینه و کشیدن سینه به سمت بالا، به جای اولیه خود برمی گردند. این عمل جراحی با بیهوشی انجام می شود و حدود دو ساعت زمان نیاز دارد.

پروتز سینه

افرادی که از کوچک بودن سینه ها رنج می برند و درصدد هستند تا سینه هایی برجسته تر داشته باشند با انجام پروتز سینه می توانند اندامی با فرم متناسب داشته باشند. فرد در این روش می تواند جنس پروزتز مصرفی و سایز آن را انتخاب نموده و با توجه به نظر پزشک تحت جراحی زیبایی پروتز سینه قرار گیرد.

به جنس و سایز پروتز سینه دقت کنید

پروتز مخصوص جراحی دارای دو جنس سیلیکونی و آب نمکی است. معمولا طی تجربیات مشاهده شده در عمل های مختلف پروتز های سیلیکونی به دلیل ماندگاری بالا و عمر بیشتری که دارند در اولویت های انتخابی بیماران قرار می گیرند.
بانوان باید توجه کنند که پروتز انتخابی از لحاظ وزن و سایزی که دارا می باشد در آینده برایشان مشکل ساز نشود. بعضی از زنان به دلیل انتخاب نمودن سایز های بزرگ پروتز به دلیل وارد آمدن یک فشار ثابت در این ناحیه در آینده با مشکل افتادگی سینه روبرو خواهند شد. در نتیجه مشورت و احترام به نظر پزشک در این مورد کمک زیادی به فرد خواهد کرد.

ماموپلاستی

همانطور که می دانید تناسب اندام یکی از ایده آل های همیشگی افراد جامعه مخصوصا برای بانوان بوده است. ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه ها برای بانوان، که دارای سینه هایی بزرگ هستند راهکاری مناسب تا بر این مشکل غلبه کنند. در این روش جراحی بافت پستان، چربی های اطراف آن و همچنین پوست اضافی این ناحیه برداشته خواهد شد که فرد به طور طبیعی شاهد جابجایی محل نوک پستان خواهد بود. این شیوه سبب بهبود فرم و سفت شدن سینه ها می شود.

ژینکوماستی

خوشبختانه عمل کوچک کردن سینه ها تنها محدود به بانوان نیست و آقایان نیز می توانند از جراحی های زیبایی سینه بهره مند شوند. ژینکوماستی یا جراحی کوچک کردن سینه در آقایان به آن ها کمک خواهد کرد اگر دارای سینه هایی بزرگ تر از فرم طبیعی هستند بتوانند آن ها را به حالت اولیه بازگردانند. این پدیده که اغلب به دلیل افزایش میزان استرژون در مردان بروز پیدا خواهد کرد به راحتی قابل درمان است. با این جراحی مقدار اضافی هاله و پوست سینه ها برداشته شده و موجب کوچک شدن سایز سینه ها و هموار شدن آن ها با قفسه سینه خواهد شد.