همانطور که می دانید روند ایجاد واریکوسل در بدن انسان یک پروسه یک روزه نیست. چندین سال طول می کشد تا رگ ها برای متوقف کردن کار درست و توسعه واریکوسل تحت تأثیر قرار بگیرند که این عمدتا به دلیل رویه نادرست زندگی افراد خواهد بود. به همین دلیل، واریکوسل به عنوان بیماری شناخته می شود که اگر پیشرفت کند می تواند تأثیرات منفی قابل توجهی را به دنبال داشته و باید سریعا درمان شود. به طور معمول درمان واریکوسل با طب سنتی در موارد خفیف جوابگو می باشد اما عمدتا توسط جراحی به طور کامل برطرف خواهد شد.

بیشتر بخوانیم درباره 🔹 لیزر بواسیر در تهران 🔹

رعایت نکات مختلف کوچک همیشه می تواند در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها به افراد کمک کند و زمانی که سریعا متوجه بروز بیماری هایی از قبیل واریکوسل می شوند با بکارگیری روش های درمانی کم هزینه تر و ابتدایی تر مانند روش های طب سنتی می توانند از فراگیر شدن بیماری جلوگیری نمایند. لذا در این مقاله با ارائه راهکار هایی منطقی و مناسب در حوزه طب سنتی به افراد، سعی می شود تا به آن ها کمک شود تا بهترین روند را پیش رو داشته باشند.
با رعایت رژیم غذایی مناسب از تولید سودا در بدن جلوگیری کنید
مصرف بسیاری از فست فود ها که امروزه بسیار باب شده است و خوراکی هایی از جمله غذا های سرد و یخ زده، گوشت گاو و انواع سوسیس و کالباس و فرآورده های این چنینی، چای، بادنجان و غیره می تواند سبب تولید خلط سودا شده و غلظت خون را افزایش دهد. غلظت خون سبب واریس بیضه می شود و واریکوسل را پدید خواهد آورد. پرهیزات غذایی و عدم استفاده از خوراکی های سودا زا نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا به این بیماری دارند.

نوشیدن شربت خاکشیر

استفاده از یک قاشق خاکشیر در یک لیوان آب جوشیده شده ولرم نقش بسیار مهمی در درمان واریکوسل دارد. سعی کنید که با مصرف عسل طبیعی این شربت را شیرین نموده و سپس میل نمایید. بهتر است در ابتدای صبح به صورت ناشتا از این معجون درمانی استفاده کنید و این کار را حداقل 3 ماه ادامه دهید.

از یبوست جلوگیری کنید

یکی از مهم ترین مسائلی که همیشه در طب سنتی مورد توجه واقع شده است جلوگیری کردن از یبوست است. یبوست مادر تمام بیماری هاست و اغلب بیماری های انسان ناشی از عدم رعایت رژیم های غذایی مناسب و ابتلا به یبوست است که در صورت برطرف نمودن آن می توان از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در امان بود.

روغن مالی بیضه ها

روغن مالی کردن بیضه ها با استفاده از روغن زیتون و کنجد و یا بابونه سبب جذب آرام این مواد توسط کیسه بیضه خواهد شد و بر روی کیفیت اسپرم اثر مستقیم می گذارد. افراد مبتلا به واریکوسل با مداومت بر این روند می توانند بر سطح کیفی اسپرم تولید شده بعد از مدتی تأثیرگذار باشند.

زالو درمانی

یکی دیگر از روش های خوبی که در درمان واریکوسل مناسب است، زالو درمانی بیضه می باشد. زالو درمانی روش خوبی است که اگر توسط پزشک متخصص طب سنتی به فرد آموزش داده شود خودش هم می تواند این کار را انجام دهد. در واقع زالو درمانی فواید چشمگیری دارد و از غلظت خون ایجاد شده در ناحیه مورد نظر جلوگیری می کند.

2.9 12 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها