عوارض جانبی عمل جراحی معمولا موقتی هستند اما شما می توانید با جراح عمومی خود مشورت کنید. معمولا پس از عمل جراحی عوارض جانبی وجود ندارند، اما ممکن است مقداری درد در کنار زخم خود تجربه کنید که نیازی به درمان ندارد. می توانید برای تسکین درد خود از مسکن هایی مثل ایبوپروفن استفاده کنید اما همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. در این مقاله قصد داریم عوارض لیزر فیشر را با یکدیگر بررسی کنیم.

آیا عمل جراحی لیزر فیشر با عوارضی همراه می باشد؟

تمام عمل های جراحی با خطراتی همراه می باشند. اگرچه تزریق بوتاکس و تزریقات ماهیچه ای به ندرت بر توانایی کنترل فرد روی کنترل مدفوع و گاز معده تاثیر می گذارند. در رابطه با این خطرات با پزشک خود مشورت کنید تا مناسب ترین شیوه درمان را تعیین کنید. برای انتخاب روش درمان افراد مبتلا به اسهال یا آسیب ماهیچه مقعد پس از زایمان، باید نکات خاصی را مد نظر قرار داد. برای این افراد عمل جراحی باید با دقت انجام شود.

پس از عمل جراحی احتمال توسعه عفونت وجود دارد. احتمال ایجاد دمل کوچک نزدیک زخم وجود دارد. هنگام نشستن یا باز شدن مقعد درد را احساس خواهید کرد.هر چند احتمال وقوع این اتفاق تقریبا برای دو نفر در هر صد بیمار پس از عمل جراحی وجود دارد. عفونت ممکن است بطور طبیعی با استفاده از آنتی بیوتیک یا تخلیه دمل درمان شود.

پس از عمل جراحی کنترل مدفوع سخت می شود. که در نهایت ممکن است منجر به بی اختیاری شود. از هر صد بیمار پنج بیمار ممکن است به بی اختیاری مبتلا شوند. احتمال ابتلا به بی اختیاری برای افرادی که تحت عمل لیزر فیشر قرار می گیرند افزایش می یابد. معمولا بی اختیاری بدلیل کشیدگی ماهیچه ها در طول عمل جراحی ایجاد می شود. شما ممکن است مشکلاتی مثل کنترل باد را تجربه کنید. همچنین ممکن است متوجه مدفوع مایع یا مخاط روی لباس زیر خود شوید.

از هر صد بیمار شش بیمار ممکن است پس از عمل جراحی دوباره به فیشر مبتلا شوند. اگر فیشر دوباره ایجاد شد با متخصص بیماریهای نشیمنگاه مشورت کنید. دیگر روش های درمانی با عمل جراحی بیشتر ممکن است توسط پزشک شما تجویز شود. همچنین آزمون های بیشتری می تواند انجام گیرد. اگر فیشر دوم تشخیص داده نشود شانس ایجاد فیشرهای دیگر افزایش می یابد.

خونریزی

خونریزی پس از اجابت مزاج طبیعی می باشد اگر خونریزی شما برای یک ساعت یا بیشتر طول کشید یا خونریزی حاوی لخته های خون بود بلافاصله جراح خود را در جریان قرار دهید.

مشکل در دفع ادرار

دفع ادرار پس از عمل جراحی دشوار می باشد. ایجاد فشار در طول دفع ادرار به ناحیه ای که عمل جراحی روی آن انجام شده آسیب وارد نمی کند. اگر پس از عمل جراحی قادر نیستید ادرار کنید می توانید دفع ادرار را در حال گرفتن دوش آب گرم یا در موقعیت نشسته برای مردان امتحان کنید. اگر هنوز قادر به دفع ادرار نبودید 12 ساعت پس از عمل جراحی به نزد پزشک بروید.