هموروئید یک عارضه بسیار شایع است که هفتاد و پنج درصد مردم درگیر آن می شوند. هموروئید ها در افراد بین 45 تا 65 ساله شایع تر هستند. جالب است بدانید که بیشتر مردم دارای کیسه هایی پر از خون در ناحیه مقعد هستند که عبور از مدفوع را از طریق کانال مقعد کم می کند. وقتی این کیسه ها کشش پیدا کرده و بزرگ می شوند، آن ها هموروئید نامیده می شوند. هموروئید خارجی می تواند، ترومبوزه شود (ایجاد لخته های خون در داخل) و پیشرفت کند. هموروئید ترومبوزه ممکن است با نشستن های طولانی مدت یا یبوست به وجود آید، اما همچنین می تواند به صورت خود به خود نیز رخ دهد اما هنوز به طور واضح روشن نیست که چرا افراد سالم به طور ناگهانی دچار هموروئید خارجی ترومبوزه می شوند. لخته های خون بزرگ می توانند درد را با پیاده روی، نشستن یا عبور از مدفوع با شدت بیشتری برای فرد ایجاد کنند.

هموروئید ترومبوزه یک توده دردناک است

هموروئید خارجی ترومبوزه یک بافت متورم دردناک در بافت های مقعد ناشی از لخته (یا “ترومبوز”) در یک یا چندین رگ کوچک در پوست مقعد است. بافت های متورم کاملا منحصر به فرد و دردناک هستند و اغلب دارای یک رنگ بنفش خاص به دلیل لخته موجود زیر پوست می باشند. اگر چه هموروئید بسیار دردناک است، اما این وضعیت طی چند روز تا یک یا دو هفته بدون درمان خاصی حل می شود. در مواردی که هموروئید ترومبوزه بسیار بزرگ باشد، پزشک ممکن است برخی از لخته ها را تحت بیهوشی موضعی حذف کند. این فرآیند برش و زهکشی هموروئید ترومبوزه نامیده می شود. حتی بعد از این درمان، منطقه همچنان تا مدتی حالت درد و آزردگی خود را حفظ خواهد کرد.

چه درمان هایی برای هموروئید خارجی ترومبوزه در دسترس است؟

درمان برای هموروئید خارجی متفاوت از آنچه برای هموروئید داخلی در نظر گرفته می شود، خواهد بود. یکی از روش های درمان این است که اجازه دهیم لخته در هموروئید خارجی ترومبوزه به کندی طی چند هفته تحلیل رود. شما می توانید حمام آب گرم، پماد و یا کرم برای رفع ناراحتی خود نیز استفاده کنید. اغلب پزشکان متخصص جراحی دستگاه گوارش توصیه می کنند که لخته های خون با روش های جراحی یا روش های نوین لیزر درمانی برداشته شوند که لیزر هموروئید نسبت به سایر شیوه ها ارجح تر است.

چه مدت طول می کشد هموروئید خارجی ترومبوزه درمان شود؟

مدت زمانی که درمان هموروئید طول می کشد، مشخص نیست. بعضی ها ممکن است در یک هفته یا بیشتر احساس بهبود کنند، در حالی که دیگران ممکن است ناراحت باشند و احساس درد طولانی تری داشته باشند. تعداد دفعاتی که یک هموروئید تکرار می شود، ممکن است تعیین کند که چه مدت طول می کشد تا آن ها از بین بروند. با این وجود، برای کاهش درد و جلوگیری از عود مجدد، مداخله پزشکی لازم است با توجه به درمان، هموروئید ممکن است تا سه هفته یا بیشتر مانند روش انعقاد مادون قرمز طول بکشد. حذف جراحی هموروئید، به نام هموروئیدکتومی، چندین هفته طول می کشد تا کاملا بهبود یابد. سریع ترین راه برای درمان هموروئید، از طریق لیزر هموروئید است که کمترین زمان ممکن برای بهبودی را نیازمند است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *