هموروئید یک بیماری فراگیر است که اغلب به عنوان بیماری قرن شناخته می شود. در ایالات متحده یک سوم از جمعیت، یا در حدود 75 میلیون نفر، از هموروئید رنج می برند، در حالی که در لهستان این بیماری نزدیک به نیمی از جمعیت دیده می شود. مردم از هم از جنسیت زن و هم از جنسیت زن در سنین مختلف می توانند این رنج را تجربه کنند. عواملی که منجر به شکل گیری هموروئید می شوند همانند: چاقی شدید، سبک زندگی بی تحرک، یبوست، مصرف بیش از حد الکل و قهوه، بلند کردن اشیاء سنگین و بارداری سبب شدت یافتن آن خواهند شد و در توسعه این امر نقش مهمی را ایفا می کنند. یکی از محبوب ترین روش های درمان این بیماری، لیزر درمانی هموروئید است که توسط پزشکان متخصص جراحی دستگاه گوارش انجام می شود. هزینه لیزر هموروئید با توجه به اینکه نسبت به شیوه های جراحی کمی متفاوت است اما مزایای این متد نوین از عوامل اصلی انتخاب آن توسط بیماران است.

لیزر هموروئید یک انتخاب ایده آل برای بیماران

در حال حاضر، روش های متعددی برای درمان هموروئید از حذف جراحی معمولی تا روش های حداقل تهاجمی وجود دارند. یکی از روش های پیشرفته تر درمان، لیزر هموروئید است که شامل بهبودی هموروئید آسیب دیده با نور لیزر می شود. در حال حاضر، لیزر هموروئید نیز توسط روش های مختلفی صورت می گیرد. لیزر در تبخیر انبساط خارجی نقش دارد و باعث نابود شدن آماس بوجود آمده می شود.
با اینکه جراحی لیزری برای هموروئید گران تر از عمل جراحی معمول است، اما موثرتر بوده و کمتر دردناک می باشد. به خصوص با استفاده از روش های جراحی سنتی، هموروئید درمان شده می تواند بازگشت کند و نیاز به درمان بیشتری دارد. علیرغم هزینه بالا، تکنیک لیزر هموروئید موثرتر از بستن باند لاستیکی یا سایر روش هاست. جالب است بدانید که کاهش درد پس از عمل، رفع علائم و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا شده به انواع هموروئید، پس از لیزر هموروئید برای بیماران بسیار قابل توجه است.
بسیاری از کلینیک ها و بیمارستان های مجهز در داخل و خارج از کشور وجود دارد که لیزر هموروئید توسط جراحان کولورکتال انجام می شود و نتایج موفقیت آمیز آن رضایت تمام بیماران را به خود جلب کرده است. خوشبختانه هزینه لیزر در این مکان ها بسیار مناسب بوده و طرفداران زیادی را در سراسر جهان به سمت و سوی این شیوه درمانی منحصربفرد متمایل ساخته است.

هموروئید یا توده های متورم دردناک

هموروئید (لاتین: hemorrhoidales varices ) همچنین به عنوان یک توده شناخته می شود. این توده ها، ساختار های کوچک آناتومیکی هستند که در مقعد واقع شده اند. در میان بزرگسالانی که از این توده ها رنج می برنددر جنسیت زنان اغلب در زنان باردار رخ می دهد، که ناشی از فشار ناشی از جنین و افزایش فشار در ناحیه می باشد. این توده های متورم دردناک همچنین عارضه ای بسیار رایج در رانندگان حرفه ای و افراد بالای 50 سال است و آن ها را به میزان بیشتری تحت تاثیر قرار می دهد. هموروئید ها هنگامی که بزگ می شوند باعث درد و ناراحتی زیادی شده و حتما باید روش های تخصصی پزشکی معالجه شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *