جراحی برای درمان یک فیستول مقعدی پیچیده ممکن است منجر به عود و یا اختلال در انقباض شود. درمان ایده آلی که برای فیستول پیچیده باید در نظر گرفته شود معمولا همراه با کمترین میزان عود، حداقل بی اختیاری و بالاترین کیفیت ممکن برای بیماران می باشد. با توجه به خطر تغییر در تداوم تکنیک های متداول، فرآیند های حفظ اسفنکتر برای فیستول مقعدی پیچیده مدیریت شده است تا بیمار پس از معالجه با مشکلات بعدی مواجه نشود. امروزه با به کارگیری روش هایی از جمله لیزر فیستول که به عنوان درمانی برتر به شمار می رود از بسیاری از عوارض بعدی که ممکن است برای افراد پیش آید جلوگیری شده است.

درمان فیستول پیچیده

یک فیستول مقعدی پیچیده یک فاز مزمن از عفونت آنورکتال است که با چرک زیاد و یا درد ناشی از تشکیل آبسه مشخص می شود. اهداف درمان فیستول مقعد این است که اولین دهانه فیستول و هر حفره ای که به آن مربوط می باشد، و همچنین هر حفره ثانویه ای را که توسط آن به وجود آمده است، از بین ببریم. بیشتر فیستول های مقعدی ساده هستند و می توانند با استفاده از فیستولوتومی درمان شوند، که دارای کمترین میزان عود و سطح شیوع مجدد هستند. با این حال، درمان یک فیستول پیچیده که به عنوان یک فیستولی که درمان آن خطر بالقوه ای برای فرد ایجاد می کند، باید با متد های نوین و قابل اعتماد صورت پذیرد.
یک جراح کولورکتال، فیستول مقعد پیچیده را با وجود بهترین پیشرفت های تکنولوژیکی، یک وضعیت چالش برانگیز بر می شمارد که باید دقت زیادی در رفع آن به کار برد. بنابراین، جراح عمومی باید با توجه به آشنایی با تکنیک های مختلف جدید برای درمان فیستول مقعد به این نکته توجه زیادی دارد که جراحی یک فیستول معمولی در مقایسه با فیستول پیچیده متفاوت بوده و به کارگیری فنون روز نقش مهمی دارد. شواهد قطعی در مورد مزایای تکنیک های جدید درمان فیستول در مقایسه با مداخله سنتی وجود دارد که همچنان نیازمند مطالعات کنترلی تصادفی است که در حال حاضر انجام می شود.
درمان هایی که در دهه های گذشته در رابطه با فیستول پیچیده وجود داشته است تا کنون نتوانسته رضایت سطح گسترده ای از بیماران را در بر داشته باشد. اما از زمانی که لیزر فیستول روی کار آمده است و تعداد بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری در نقاط مختلف جهان در بیمارستان ها و کلینیک های مجهز تحت درمان قرار گرفتند، خوشبختانه نتایج موفقیت آمیزی حاصل شده است.

روند درمانی سریع با لیزر فیستول پیچیده

عوارض جراحی شامل عفونت، عود و بی اختیاری روده در جراحی های سنتی فیستول به وفور قابل مشاهده بوده است. احتمال دارد که بیماران پس از عمل جراحی درد کمتری داشته باشند و این امر تنها با دارو های ضد درد و مسکن ها تحقق می یابد. برای اینکه میزان دفع مدفوع کاهش یابد و یا بیمار هنگام اجابت مزاج مشکلی نداشته باشد باید از موادی مانند فیبر ها و ملین های فراوان استفاده کند. بیماران باید به برخی از موارد پزشکی اهمیت بیشتری دهند تا بهبود سریع تری حاصل شود. به طور طبیعی پس از جراحی باید مدت زمانی در خانه برای بهبودی صرف شود. زمان مورد نیاز برای این کار با توجه به نوع جراحی و مورد خاص متفاوت است. اما خبر جالب اینجاست که لیزر فیستول نیازی به این اقدامات ندارد و به دلیل روند و نوع لیزر درمانی فرد می تواند سریعا به روال عادی زندگی خود بازگردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *