هموروئیدهای خارجی با استفاده از پوست پوشانده شده اند که همین امر باعث ایجاد پوست اضافه در ناحیه مقعد می شود. این هموروئیدها ممکن است خارش یا درد داشته باشند و همچنین ممکن است دارای رنگ آبی باشند. در این مقاله قصد بررسی علایم هموروئید خارجی را خواهیم داشت.

مهمترین علایم و نشانه های هموروئید خارجی

رایج ترین علایم هموروئید خارجی خونریزی و ناراحتی در طول اجابت مزاج می باشند. ابتدا وقتی پس از دفع مدفوع خود را تمیز می کنید ممکن است متوجه هموروئید خارجی بشوید. هموروئید خارجی وقتی برای اولین بار ظاهر می شود یک توده متورم در اطراف مقعد شما ایجاد می شود که اغلب در اندازه و شکل یک انگور می باشد. ممکن است هموروئید خارجی دردناک باشد و خارش داشته باشد. به طور رایج افرادی که به هموروئید داخلی مبتلا می شوند روی دستمال توالت یا کاسه توالت متوجه خون می شوند. اگر از نوع هموروئیدی که دارید مطمان نیستید احساسی را که دارید در نظر بگیرید. شما معمولا هموروئیدهای داخلی را احساس نمی کنید اما می توانید در طول اجابت مزاج و باز شدن مقعد متوجه برآمدگی شوید و همین امر باعث تشخیص هموروئید خارجی می شود. به طور قابل توجهی در هموروئید خارجی هنگام اجابت مزاج خون کمتری مشاهده می کنید.

رایج ترین علایم هموروئید نوع خارجی

دامنه ای از علایم وجود دارند که فرد با هموروئید خارجی را تحت تاثیر قرار می دهند. بسته به شدت هموروئید خارجی علایم بیماری شما ممکن است متفاوت باشند. برخی از علایم هموروئید خارجی که ممکن است داشته باشید شامل موارد زیر می باشند:

  • خارش اطراف ناحیه مقعد یا رکتال
  • درد اطراف مقعد
  • توده نزدیک یا اطراف مقعد
  • مشاهده خون در مدفوع

هنگام اجابت مزاج ممکن است متوجه خونریزی شوید. شامل دیدن خون روی دستمال توالت یا سنگ توالت می باشد. اگر توده های اطراف مقعد متورم شوند هموروئیدهای خارجی احساس می شوند. این علایم همچنین ممکن است به دلیل دیگر شرایط ایجاد شوند. اما اگر این علایم را مشاهده کردید، پزشک جراح متخصص عمومی ممکن است بررسی را برای شما برنامه ریزی کند.

چگونه هموروئیدهای خارجی تشخیص داده می شوند؟

از هموروئید خارجی ممکن است به دلیل دیگر شرایط ایجاد شده باشد، نیاز به بررسی عمیق و دقیق علایم بیماری خود دارید. پس بهتر است برای تشخیص بیماری خود حتما به پزشک مراجعه کنید تا اختلال به طور صحیح تشخیص داده شود. برای بررسی و تشخیص هموروئید خارجی روش های مختلفی وجود دارد و به همین دلیل دکتر شما ممکن است برای اثبات حضور هموروئید خارجی کنار مقعد شما مجموعه ای از آزمایش ها را انجام دهد. با انجام این آزمایشات زیر ممکن است متوجه حضور هموروئیدهای خارجی شوید. این آزمایش ها شامل موارد زیر می باشند:

  • پروکتوسکوپی
  • بررسی دیجیتالی مقعد
  • کولونوسکوپی
  • آنوسکوپی

دکتر متخصص بیماریهای نشیمنگاه ممکن است عمل تشخیص بیماری شما را با بررسی فیزیکی آغاز کند. در موارد هموروئید خارجی، ممکن است قادر به مشاهده هموروئیدها باشند. اگر دکتر شما شک کرد که شما به هموروئید داخلی مبتلا می باشید یا هموروئید خارجی ممکن است از آنوسکوپی برای بررسی داخل مقعد شما استفاده کند. هموروئیدهای خارجی همچنین ممکن است با استفاده از دیگر روش ها مشاهده شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *