یک فیستول واژن یک تونل ارتباطی بین قسمت انتهایی روده بزرگ و واژن شما می باشد. محتوی شکم ممکن است از طریق فیستول ترشح کند و اجازه می دهد گاز یا مدفوع به واژن نفوذ کند. یک فیستول واژن ممکن است به دلایل آسیب دیدگی در طول زایمان، اختلال التهاب روده، درمان لیزری یا سرطان در ناحیه تناسلی ایجاد شود. در ادامه دلایل فیستول واژن را به طور مفصل مورد بحث قرار خواهیم داد.

دلایل ایجاد فیستول واژن

اختلال فیستول مقعد ممکن است ناراحتی های فیزیکی و روحی را ایجاد کند که بر اعتماد به نفس و روابط اجتماعی تاثیر می گذارد. اگر نشانه ها و علایم فیستول واژن را دارید، حتی اگر خجالت می کشید با جراح عمومی صحبت کنید. برخی فیستول های واژن ممکن است به خودی خود درمان شوند اما اکثر آن ها برای درمان نیاز به عمل جراحی دارند. تا پایان مقاله با بررسی دلایل فیستول واژن با ما همراه باشید تا شاید بتوانید از ابتلا به این اختلال پیش گیری کنید.

آیا با دلایل ابتلا به فیستول واژن آشنایی دارید؟

یک فیستول واژن ممکن است به این دلایل ایجاد شود: آسیب دیدگی در طول زایمان، آسیب های مربوطه به زایمان رایج ترین دلیل فیستول واژن می باشد. این شامل پارگی در ناحیه مقعد و واژن می باشد که تا شکم و به دلیل عفونت ایجاد شده بدلیل عمل جراحی برای بزرگ کردن ناحیه ای از بدن تا زایمان بطور طبیعی انجام شود توسعه یافته باشد. این اختلال ممکن است بدلیل نیرویی طولانی، مشکل یا نیرویی مانع کننده ایجاد شود. انواع فیستول ممکن است شامل آسیب دیدگی ماهیچه مقعد، حلقه ای از ماهیچه ها در انتهای روده که به کنترل مدفوع کمک می کنند می باشد.

سرطان یا لیزر درمانی در ناحیه تناسلی

همانطور که می دانید فیستول یکی از اختلالاتی می باشد که با استفاده از لیزر درمان می شود اما باید توجه داشت که عمل لیزر در این ناحیه ممکن است باعث ایجاد فیستول واژن شود. یک تومور سرطانی در روده، واژن، رحم یا کانال مقعد ممکن است باعث ایجاد فیستول واژن شود. لیزر درمانی برای سرطان های این ناحیه ممکن است همچنین شما را در معرض ابتلا به فیستول واژن قرار دهد. یک فیستول معمولا در شش ماه تا دو سال پس از درمان توسط لیزر ایجاد می شود.

عمل جراحی که واژن، پرینوم، روده یا مقعد را درگیر می کند

قبل از جراحی منطقه پایین ناحیه تناسلی مثل برداشتن رحم در موارد نادر ممکن است باعث ایجاد فیستول شود. فیستول واژن ممکن است بدلیل آسیب در طول عمل جراحی یا یک ترشح یا عفونت ایجاد شود که پس از عمل جراحی ایجاد می شوند.

دیگر دلایل ایجاد فیستول واژن

به ندرت، یک فیستول واژن ممکن است به دلیل عفونت در مقعد یا روده شما، عفونت های کوچک در دستگاه گوارش، تورم طولانی مدت روده و معده، مدفوع خشک و سخت که در روده گیر می کند یا آسیب دیدن واژن به دلیلی غیر از زایمان ایجاد شود. در این مقاله با دلایل ایجاد فیستول مقعد آشنا شدید امیدوارم راهنمای خوبی باشد تا بتوانید از ابتلا به این اختلال پیش گیری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.