افراد باید بدانند که درمان فیشر با استفاده از دارو یا عمل جراحی ممکن است شش تا ده هفته طول بکشد. اگرچه، درد شدید پس از عمل جراحی پس از چند روز به کلی تسکین می یابد. اکثر افراد چند روز پس از جراحی فیشر قادر به بازگشت به فعالیت های عادی روزمره و کار خود می باشند. پس از عمل جراحی ممکن است هنگام رفتن به دستشویی احساس درد داشته باشید زیرا مقعد ممکن است به دلیل عمل جراحی سوزش داشته باشد. در این مقاله مهمترین نکات مراقبتی پس از عمل جراحی فیشر را با یکدیگر بررسی می کنیم.

چه نکاتی را پس از عمل لیزر فیشر باید رعایت کرد؟

پس از لیزر فیشر شما مجبور می شوید تا رژیم غذایی سالم را انتخاب کرده و برای پیش گیری از یبوست مایعات زیاد بنوشید زیرا عمل دفع مدفوع ممکن است دردناک باشد و جراح عمومی همچنین مصرف ملین ها را برای نرم کردن مدفوع تجویز می کند. زمان بهبودی برای افراد مختلف متفاوت می باشد. زیرا خوردن غذاهای سالم و مصرف مایعات زیاد و غذاهای سرشار از فیبر از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشند. برای اینکه فرآیند درمان بطور طبیعی تکمیل شود باید روی زخم شما باز بماند.

تسکین درد

برای تسکین یافتن درد، همانطور که تجویز شده است هر 3_4 ساعت دارو مصرف کنید. از کرم برای داخل و خارج مقعد در صورت نیاز هر 2_4 ساعت استفاده کنید. برای کنترل درد می توانید برای بیست دقیقه سه بار در روز دوش آب گرم بگیرید. درد ناشی از عمل جراحی طی 7_14 روز بطور کامل تسکین می یابد.

چگونه پس از عمل جراحی از زخم خود مراقبت کنیم

پس از عمل جراحی خشک و تمیز نگاه داشتن زخم حیاتی می باشد. سه بار در روز یا پس از اجابت مزاج دوش بگیرید. در آب گرم و صابونی برای تمیز شدن بطور مطلوب بنشینید. دوش گرفتن پس از اجابت مزاج نیز فوق العاده موثر است. ده روز اول پس از هر بار دوش گرفتن از کرم Silvadene روی مقعد خود استفاده کنید. پس از هر بار دوش گرفتن برای خشک کردن مقعد می توانید از سشوار استفاده کنید و پس از هر بار اجابت مزاج از آب برای تمیز کردن ناحیه مورد نظر استفاده کنید. اگر به شما توصیه شده است تا برای اطراف زخم خود از گاز استریل استفاده کنید این کار را چندین بار در روز انجام دهید. برای پوشاندن کل سطح گاز استریل را تا کنید.

فعالیت های لازم

شما می توانید پس از عمل جراحی به آهستگی انجام فعالیت های روزانه خود را آغاز کنید. پس از عمل جراحی باید پیاده روی را آغاز کرده و به تدریج مقدار آن را افزایش دهید. افزایش فعالیت شانس لخته شدن خون را کاهش داده و عمل تنفس را تنظیم می کند. نوع عمل جراحی انجام شده نشستن یا مقدار مسافتی که می توانید پیاده روی کنید را محدود می سازد. یک بالشت به شکل دونات فشار ایجاد شده روی ناحیه ای تحت عمل جراحی قرار گرفته را کاهش می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.