برخلاف روش های معمول جراحی، لیزر، کیست مویی را به طور عمقی درمان می کند. لیزر کیست مویی که توسط پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش به کار برده می شود، ساختار های التهاب پذیر و سینوس ها را در زیر میکروسکوپ حذف خواهد کرد. حذف کیست مویی با لیزر در بیشتر موارد حدود 30 دقیقه طول می کشد. لیزر کیست مویی تحت یک بیحسی خفیف حذف می شود و در طی کل انجام این فرآیند، کیست مویی با یک دستگاه اولتراسوند استریل نظارت خواهد شد. لیزر کیست مویی به دلیل فواید گسترده و وسیعی که دارد بدون شک بهترین گزینه برای درمان کیست های مویی می باشد تا فرد اطمینان حاصل کند که بازگشتی از آن در کار نیست.

کیست مویی به سرعت پیشرفت می کند!

کیست مویی در حال رشد (Tailbone Cyst) که بیشتر در بیماران جوان مبتلا شده با شکایت اصلی درد در شیار بین دو باسن آن ها دیده می شود، در بعضی اوقات با تورم، قرمزی و در برخی مواقع با انتشار بوی بدی همراه است. کیست مویی می تواند به سرعت در زیر پوست شاخه زده، گسترش پیدا کند و منطقه بزرگتری را نسبت به ظاهر خود پوشش دهد. بدین ترتیب نیاز است به محض کشف شدن به سرعت درمان شود.
بدن هر دو گروه مردان و زنان، در 60 الی 70 درصد موارد مراجعه کرده به علت کیست مویی در منطقه مورد نظر، دارای مو می باشد که به نظر می رسد این مشکل را با افزایش بیش از حد رشد مو در داخل کیست ها پیچیده تر می کند. سینوس با فولیکول های مو حاوی پوست هم ردیف می شود تا مو ها بتوانند به صورت دایره ای درون حفره لوله ای شکل آن رشد کنند و بخشی از محتوای “کیست” شوند.مشکل کیست مویی در بیماران دارای دو جنبه است: اول) تاخیر بیمار در اقدام نمودن برای مراقبت های پزشکی است، اکثر بیماران هنگام مراجعه دارای کیست های چندگانه باز هستند. دوم) گسترش کیست به گونه ای فریب دهنده است، به گونه ای که همانند یک دهانه باز کوچک بر روی سطح ظاهر شود، در حالی که چند سانتیمتر عمیق بوده و در تمام جهات زیر سطح پوست انشعاب دارد.

تفاوت لیزر کیست مویی و جراحی سنتی

تمام روش های جراحی سنتی تلاش می کنند که کلیه دیواره ها و محتویات کیست را از بین ببرند و جراح امیدوار است که هیچ شاخه یا بخشی از آن را از دست ندهد. اما بدیهی است که این جراحی های سنتی و دردناک در میان بیماران محبوبیتی ندارند. چرا که برخلاف لیزر کیست مویی نیازمند بازسازی و بهبود طولانی مدت، پانسمان روزانه زخم و یا مراجعات مکرر به بیمارستان یا کلینیک، بدتر شدن و همچنان 25 تا 35 درصد موارد عود مجدد را شامل می شوند. میزان موفقیت جراح عمومی با لیزر کیست مویی حداقل 50٪ بهتر از عمل جراحی سنتی است و مراقبت بعد از عمل نیز بسیار ساده تر بوده و بهترین راه برای معالجه کامل کیست مویی می باشد.

مزایای درمان کیست مویی با لیزر چیست؟

  • روش نوآورانه لیزر درمانی یک مداخله ملایم را تضمین می کند.
  • بافت های سالم این ناحیه آسیب نمی بینند.
  • بدون احساس کمترین دردی انجام می شود.
  • فرآیند بهبودی پس از لیزر به سرعت انجام می گیرد.
  • بدون تشکیل اسکار است.
  • نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد.
  • بیمار اطمینان حاصل می کند که کیست مویی برگشت مجدد ندارد.
  • به طور معمول، فرد می تواند به زودی به روال روزانه خود بازگردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *