یک کیست مویی اغلب در انتهای ستون فقرات ایجاد می شود و باور بر این است که این اختلال بر اثر نفوذ عمیق موها در پوست ایجاد می شود. یک کیست مویی ممکن است عفونی شود و وقتی عفونی شد دمل ایجاد می کند و برای درمان این اختلال دمل باید تخلیه شود. یکی از برترین شیوه های درمان این اختلال لیزر کیست مویی می باشد و باید توجه کنید که پس از انجام عمل جراحی برای پیش گیری از ایجاد دوباره آن باید نکاتی همواره رعایت شوند. در این مقاله مهمترین نکاتی که پس از انجام لیزر درمانی باید رعایت شوند را برای شما لیست کرده ایم.

نکات مراقبتی پس از لیزر درمانی

پس از انجام لیزر کیست مویی بیمار کاملا تسکین می یابد و دیگر هیچ دردی احساس نمی کند. برخی مواقع نیازی نیست بیمار که کیست مویی دردناکی دارد در زندگی روزمره خود تغییراتی ایجاد کند زیرا زخم خود خشک می شود و بهبود می یابد. فرآیند بهبودی بلافاصله پس از درمان آغاز می شود. قرار دادن یک گاز استریل ساده بر روی زخم کافی می باشد تا بتواند به مقدار کافی اکسیژن دریافت کند. پس از برداشتن گاز استریل بیمار می تواند بدون ترس از برخورد صابون به زخم دوش آب گرم بگیرد. همچنین گاهی اوقات بیمار ممکن است آنتی بیوتیک تجویز شده توسط جراح عمومی را مصرف کند. این عمل در حقیقت نشان می دهد که امروزه آماده سازی دارویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا دارو به طور کامل توسط بدن بیمار جذب می شود.

احتیاط

رعایت بهداشت ناحیه مورد نظر در پیش گیری از رشد کیست مویی و بازگشت آن جلوگیری می کند. افراد پر مو باید ناحیه را تمیز و خشک نگاه دارند مواردی وجود دارد که افراد پر مو برای ترس از بازگشت بیماری برای از بین بردن موهای زاید آن ناحیه از موم استفاده می کنند. افراد با وزن بالا با نگاه داشتن وزن خود در حد نرمال از بازگشت کیست مویی پیش گیری می کنند برای پیش گیری از بازگشت بیماری توصیه می شود تا از نشستن های طولانی مدت یا ایجاد فشار زیاد روی ناحیه مورد نظر خودداری کنید.

مزایای لیزر کیست مویی نسبت به دیگر روش های درمانی

در درمان و ترمیم کامل کیست مویی با استفاده از لیزر احتمال بازگشت صفر می باشد و در مواردی بسیار نادر ممکن است بیماری باز گردد. زیرا لیزر کیست مویی بطور کامل توده متورم که مسئول فرسایش تدریجی ناحیه می باشد را از بین می برد. در مقایسه لیزر درمانی با برخی داروها و روش های قدیمی جراحی احتمال بازگشت بیماری بسیار کم می باشد در صورتی که در روش های قدیمی احتمال بازگشت تقریبا 40 تا 50 درصد می باشد. اگرچه لیزر درمانی به میزان بیماری، شدت علایم و حضور عفونت بستگی دارد. توسعه سریع تکنولوژی راه حلی عالی برای مشکل کیست مویی ارائه خواهد داد. همانطور که گفته شد لیزر درمانی یک شیوه درمانی بدون درد است که تنها 15 دقیقه طول می کشد و بیمار بلافاصله پس از عمل قادر به بازگشت به فعالیت های روزانه خود خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.