هموروئید خارجی موضوع خنده داری نیست، بلکه یکی از ناراحت کننده ترین و دردناک ترین شرایط می باشد که تقریبا عمل دفع مدفوع را بدون درد شدید و زیاد غیر ممکن می سازد. در حالیکه برخی از هموروئیدهای خارجی ممکن است در نهایت بدون نیاز به درمان بهبود یابند، دیگر هموروئیدهای خارجی برای درمان به مراقبت و توجه ویژه ای نیاز دارند. اگر به هموروئید خارجی مبتلا شده اید و می خواهید آن را درمان کنید، نگاهی کوتاه به چند درمان عالی زیر که می توانند به درمان هموروئید خارجی و تسکین درد کمک کنند نیاز بیاندازید.

1.دوش گرفتن

دوش گرفتن برای کاهش تورم و درد که اغلب با هموروئید خارجی همراه است عالی می باشد. ماهیچه های مقعد شما را تسکین می بخشند و زخم های درناک که در هموروئید رایج هستند را نیز آرام می کند. برای دوش گرفتن کافی است وان حمام را با مقداری آب گرم پر کنید و برای تقریبا 20 تا 30 دقیقه در آن بنشینید. یک فنجان نمک اپسوم را به وان اضافه کنید تا جریان خون بهبود یابد و خارش مرتبط با هموروئید خارجی تسکین یابد.

2. کرم های موضعی

برای تسکین علایم شما تعدادی کرم هموروئید در دسترس می باشند اکثر این کرم ها می توانند درد را تسکین دهند، تورم را کاهش داده .و خارش شدید را متوقف کنند. استفاده از این کرم ها عمل دفع مدفوع را با حداقل مقدار ناراحتی در طول روز امکان پذیر می سازند. کرم های موضعی همچنین می توانند با کوچک کردن هموروئید فرآیند درمان را سرعت بخشند.

3. افزایش فیبر

هنگام ابتلا به هموروئید خارجی، فیبر از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.، فیبر مدفوع شما را نرم تر می سازد در نتیجه عمل دفع مدفوع آسان تر شده و درد و خونریزی در طول اجابت مزاج کاهش می یابد. برای پیش گیری از بدتر شدن علایم هموروئید خارجی وقتی به این اختلال مبتلا می شوید مصرف فیبر را افزایش دهید.

4. فندق جادویی

فندق جادویی یک مسکن درد عالی برای هموروئید خارجی می باشد. احساس خنک شدن سریع را ارائه می دهد و بنابراین به توقف خارش کمک می کند. پس از هر بار اجابت مزاج از پدهای پزشکی استفاده کنید تا علایم شما تسکین یابند.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

به محض مشاهده علایم و نشانه های هموروئید خارجی که رایج ترین آن خونریزی در هنگام اجابت مزاج می باشد به پزشک متخصص بیماریهای دستگاه گوارش مراجعه کنید. تا رشو های مختلف درمانی را برای شما تشریح کند. اگر زود هنگام به پزشک مراجعه کنید شاید بتوانید با استفاده از روش های خانگی و به راحتی هموروئید خود را درمان کنید، در غیر این صورت به انجام عمل جراحی نیاز پیدا خواهید کرد. هموروئید ممکن است به روش های سنتی درمان واکنش نشان دهند یا اینکه دوباره ایجاد شوند، از این رو مراجعه به پزشک جراح متخصص عمومی برای تشخیص و درمان هموروئید لازم می باشد. پزشک همچنین در رابطه با گزینه های درمانی مختلف در دسترس با شما صحبت می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *