هموروئید داخلی رگ های متورم و التهاب یافته در مقعد و یا بخش انتهایی روده می باشد. اغلب آن ها به دلیل ایجاد فشار در طول اجابت مزاج، حاملگی و اسهال مداوم ایجاد می شوند. هموروئید های داخلی می توانند کاملا آزاردهنده باشند. علایم هموروئید داخلی شامل خارش، سوزش، درد و خونریزی می باشند. درمان پزشکی برای هموروئید ها در دسترس می باشد و شامل داروهای تسکین دهنده درد، ضد تورم و حتی عمل جراحی در هنگام نیاز می باشد. در درمان مواردی با شدت کم تر استفاده از درمان خانگی می تواند موثر باشد.

مرحله 1


در رژیم غذایی خود مصرف بیشتر مایعات و غذاهای حاوی فیبر را بگنجانید
. اغلب هموروئید ها بدلیل یبوست ایجاد می شوند. مصرف محصولات حاوی فیبر یا خوردن مقدار زیادی فیبر همراه با غذا می تواند به نرم کردن مدفوع کمک کند. هنگام مصرف فیبر زیاد باید آب زیاد بنوشید. بدون آب، فیبر در طول شکم حرکت نخواهد کرد و همین امر باعث بدتر شدن یبوست می شود. گاهی اوقات نیز می توان ملین مصرف کرد.

مرحله 2


ناحیه را با استفاده از پنبه خیس تمیز نگاه دارید
. البته هموروئید های داخلی با استفاده از این روش موضعی تسکین پیدا نمی کنند.

مرحله 3


برای ناحیه مقعد خود از یک کرم تسکین دهنده استفاده کنید
. این امر با استفاده از مقدار کمی ژل آلوئه ورا انجام می شود. ژل آلوئه ورا را به انگشت خود بزنید و به آرامی آن را وارد مقعد خود کنید. کرم های هموروئید برای تسکین خارش هموروئید داخلی با ناراحتی اندک مورد استفاده قرار می گیرند.

مرحله 4


برای کاهش ناراحتی که تجربه کرده اید از مسکن استفاده کنید
. روی یک بالشت بنشینید و تا جای ممکن به طور کلی از نشستن روی باسن خودداری کنید.

مرحله 5


در یک وان آب گرم که نمک اپسوم در آن ریخته شده است بنشینید
. برای حداقل 15 تا 20 دقیقه در آب نمک ولرم بمانید. این عمل را به تعداد دفعاتی تکرار کنید که نتیجه مطلوب شما بدست آید. نمک های اپسوم به تمیز کردن و تسکین بافت متورم و در حال خارش کمک می کند.

به چه چیزهایی برای درمان خانگی هموروئید نوع داخلی نیاز دارید؟

  • محصولات فیبری یا غذاهای سرشار از فیبر

  • آب

  • ملین

  • پنبه

  • ژل آلوئه ورا

  • کرم هیدروکورتیزن یا کرم تجاری هموروئید

  • مسکن

  • نمک اپسوم

همانطور که می دانید هموروئید دارای انواع مختلفی می باشد در این مطلب بیشتر سعی شد تا در رابطه با هموروئید داخلی صحبت شود. باید این نکته را خاطر نشان کرد که این نوع هموروئید اختلالاتی زیادی به همراه ندارد به همین دلیل با رعایت برخی نکات می توان به راحتی از ایجاد این اختلال پیش گیری کرد. اگر علایم هموروئید داخلی را مشاهده کردید بلافاصله با پزشک خود صحبت کنید و مشورت های لازم را برای درمان خانگی از او دریافت کنید زیرا درمان دیرهنگام این بیماری ممکن است عوارض شدید و ناراحت کننده ای را با خود به همراه داشته باشد. امیدواریم این مطلب راهنمای خوبی برای درمان خانگی هموروئید داخلی به شما ارائه داده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.