همورووئیدهای عادی دارای شرایطی می باشند که معمولا به آسانی قابل درمان هستند. چنین اختلالی بدلیل فشار زیاد و مشکلات جریان خون داخل کانال مقعد و اطراف ناحیه مقعد ایجاد می شود. اگرچه وقتی به هموروئید ترومبوزه تبدیل می شود، بدلیل بدتر شدن شرایط ممکن است مشکلات شدیدتری ایجاد شوند. ترومبوزه یک لخته خون می باشد که جریان خون را به طور جزئی یا کامل مسدود می کند و باعث ایجاد پیامدها خطرناک می شود. توجه به علایم هموروئید و مشاوره با پزشک متخصص جراح عمومی به محض ممکن از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. خوشبختانه، هموروئید ترومبوزه معمولا راحت تشخیص داده می شود بنابراین درمان در دوره کوتاه زمانی امکان پذیر می باشد. در این مقاله روش های مختلف درمان خانگی هموروئید ترومبوزه را بررسی می کنیم.

درمان خانگی

چند روش درمان خانگی برای هموروئید ترومبوزه وجود دارد:

دوش آب گرم

مقداری آب گرم در وان حمام بریزید و برای 15_20 دقیقه روزی سه بار در آن بنشینید. این کار به کاهش تورم شما کمک می کند، اما خشک کردن ناحیه مقعد پس از هر بار دوش گرفتن از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. این عمل همچنین از خارش و سوزش پیش گیری می کند.

مصرف مایعات بیشتر

تغییر رژیم غذایی که شامل افزودن آب بیشتر به وعده های روزانه تان می باشد به درمان و پیش کیری از هموروئید ها کمک شایانی می کند. این عمل همچنین به پیش گیری از یبوست که یکی از دلایل اطلی ایجاد هموروئید ترومبوزه می باشد کمک می کند.

مصرف فیبر بیشتر

تغییر دیگر که برای درمان هموروئید ترومبوزه در رژیم غذایی لازم می باشد افزودن مقدار فیبر در وعده های غذایی می باشد، این عمل همچنین با نرم کردن مدفوع از یبوست پیش گیری می کند و در نهایت سوزش ماهیچه ها و رگ های خونی را کاهش می دهد.

ملین ها

علاوه بر فیبر، دیگر ملین های طبیعی شامل سبزیجات و میوه ها وجود دارند. مصرف آب سیب زمینی قبل از خوردن سه وعده غذایی اصلی می تواند به بهود درمان هموروئید ترومبوزه کمک کند. اگر به ملین دیگری نیاز دارید، دکتر ممکن است با تجویز مکمل های لبنی به شما کمک کند.

ورزش

پس از مشورت با دکتر خود باید اجرای ورزش های معینی را در زندگی روزمره خود بگنجانید. نشستن روی هوا یکی از بهترین تمرینات برای درمان و پیش گیری از هموروئید ترومبوزه می باشد. یک بالشتک شبیه دونات نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. شما می توانید آن را از داروخانه ها تهیه کنید.

وقتی خونریزی و درد را احساس کردید چه باید بکنید

در حالی که با متخصص بیماریهای نشیمنگاه تماس می گیرید تا در اولین فرصت با او قرار ملاقاتی داشته باشید کارهایی نیز وجود دارند که می توانید پس از مشاهده علایم انجام دهید. سعی کنید خونریزی را متوقف کنید. اگر خونریزی وجود نداشت می توانید دوش آب گرم بگیرید. از دستمال توالت های مرطوب استفاده کنید و از کرم های موضعی برای تسکین درد خود استفاده کنید. اگر عوارضی وجود نداشته باشد هموروئید ترومبوزه به خودی خود در 2_3 روز متوقف می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *