هموروئیدهای ترومبوزه نوعی از هموروئید با لخته ای خونی که به طور کلی یا جزیی جریان خون را مسدود می کند می باشند. علاوه بر این هموروئیدهای ترومبوزه ممکن است تورم ایجاد کنند و شرایط را دردناک تر سازند. از آنجا که هموروئید با خون همراه می باشد، می تواند باعث ایجاد لخته خون شود. لخته شدن خون واکنش طبیعی به سلول های تولید کننده خون می باشد، وقتی یک رگ آسیب ببیند لخته خون ایجاد می شود. اگر شک دارید که به هموروئید ترومبوزه مبتلا می باشید، اقدام کردن برای درمان زود هنگام از اهمیت قابل توجهی برخوردار خواهد بود، زیرا اگر خون پوست اطراف مقعد خالی شود سلول ها در 12 ساعت از بین می روند در سلول هایی که جریان خون کاملا در آن ها مسدود شده است پس از گذشت چند دقیقه بافت از بین می رود.

درد در طول 48 ساعت به اوج خود می رسد و سپس در 48 ساعت بعدی به تدریج از بین می رود. 1_ 4 هفته طول می کشد تا لخته های خون در پوست اطراف مقعد شما درمان شوند، اما هنوز توصیه می شود به محض مشاهده علایم به پزشک متخصص بیماریهای نشیمنگاه مراجعه کنید. مناسب ترین زمان برای رفتن به نزد متخصص 48_72 ساعت اول می باشد. هموروئید ترومبوزه معمولا با نگاه کردن تشخیص داده می شود زیرا با التهاب شدید، رنگ قرمز، آبی و سیاه و تورم همراه می باشد.

گزینه های درمانی برای هموروئید ترومبوزه

سه نوع درمان ممکن است مورد نیاز باشد:
1 عمل جراحی
2 استفاده از دارو بدون عمل جراحی
3 درمان طبیعیعمل جراحی

برای هموروئید ترومبوزه چهار عمل جراحی اصلی در دسترس می باشد:

تزریق لیدوکائین

یک عمل جراحی کوچک که درد شدید را تسکین می دهد. این عمل جراحی معمولا در مطب پزشک انجام می شود، زیرا به هیچ شرایط خاصی نیاز ندارد. یک دوز از لیدوکائین در هموروئید مورد نظر تزریق می شود، این تزریق کوچک وقتی انجام می شود که بی حسی تاثیر خود را گذاشته باشد. لخته خون حذف می شود، بنابراین دلیل اصلی درد از بین می رود. پس از چنین عمل جراحی، برای چند هفته ممکن است تورم مشاهده شود اما هیچ درد شدیدی وجود ندارد.

تزریق هموروئید خارجی

در مورد علایمی که درمان شده اند اما هنوز شرایط پا برجاست، یک تزریق کامل هموروئید مورد نظر توصیه می شود. برای این نوع عمل جراحی نیز ممکن است شرایط مطب کافی باشد اما تنها مشکل انجام این عمل جراحی این است که تورم در بیرون از مقعد قرار دارد. برخی از ناراحتی های شدید ممکن است به شرایط خاصی نیاز داشته باشند، بنابراین ممکن است نیاز به بستری کردن فرد در بیمارستان داشته باشید. دکتر جراح متخصص عمومی لیدوکائین را به هموروئید تزریق می کند و احتمال بازگشت بیماری را از بین می برد. دوره نقاهت این عمل جراحی معمولا 3 تا 7 روز طول می کشد.
1 هموروئیدکتومی
2 رابر بند

روش های بدون نیاز به عمل جراحی

95 درصد هموروئیدهای ترومبوزه بدون عمل جراحی قابل درمان می باشند. روش های درمان بدون نیاز به عمل جراحی شامل موارد زیر می باشند:
1 لیزر درمانی
2 اسکلروتراپی
3 مصرف دارو
4 هلیوتراپی

درمان طبیعی

چند نوع روش درمان طبیعی نیز در دسترس می باشند:
1 دوش آب گرم
2 مصرف مایعات بیشتر
3 مصرف فیبر بیشتر
4 ملین
5 ورزش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *