فیستول مقعد یک تونل عفونتی بین پوست و مقعد در انتهای دستگاه گوارش می باشد. وقتی غده های مقعد به پوست متصل می شوند و عفونتی می شوند فیستول مقعد ایجاد می شود. رایج ترین دلیل این اختلال دردناک دمل مقعد می باشد. در این مقاله سعی داریم موثرترین روش های درمان خانگی فیستول مقعد را با یکدیگر بررسی کنیم.

آیا درمان خانگی فیستول مقعد امکان پذیر می باشد؟

مطالعات نشان می دهند که افرادی که از دمل مقعد رنج می برند احتمال ابتلا به فیستول مقعد در حفره مقعد آن ها 60 درصد افزایش می یابد. از آنجا که دمل در مقعد بدلیل باکتری و عفونت ویروسی ایجاد می شود احتمال ابتلا به فیستول مقعد افزایش می یابد. بطور کلی، درمان فیستول مقعد از طریق عمل جراحی و تشخیص صحیح انجام می گیرد، اما هنوز درمان خانگی عالی و داروهای طبیعی که می توانند علایم و درد فیستول مقعد را کاهش دهند وجود دارند. استفاده از روش های درمان خانگی فیستول مقعد سرعت فرآیند درمان را افزایش می دهند. درمان طبیعی فیستول مقعد شامل گیاهان دارویی مختلف می باشد که نشانه ها و علایم بیماری را کاهش داده و به کنترل شرایط کمک می کند.

ترکیب شیر زردچوبه برای درمان خانگی فیستول مقعد

فیستول در مقعد یک عفونت باکتریایی می باشد، از اینرو برای مبارزه با باکتری های مضر نیازمند سیستم ایمنی قوی می باشیم. زردچوبه یک آنتی بیوتیک و آنتی باکتریال طبیعی می باشد. از تکثیر باکتری های مضر پیش گیری کرده و سیستم ایمنی را تقویت می کند. پودر زردچوبه پخته شده چیزی است که برای تسکین درد این اختلال تجویز شده است. مزه خوبی دارد و گلبول های سفید خون را تقویت می کند. زردچوبه یک درمان خانگی فوق العاده برای فیستول مقعد به حساب می آید. به یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه پخته شده، 300 میلی لیتر شیر و 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی نیاز دارید. زردچوبه و عسل را در شیر گرم ریخته و به خوبی هم بزنید. عسل قدرت تسکین دهندگی شیر را افزایش داده و از خاصیت آنتی باکتریال زردچوبه حمایت می کند. قبل از رفتن به رختخواب و پس از سرد شدن آن را بنوشید. بنابراین زردچوبه و عسل می توانند تاثیرات خود را در طول شب نشان دهند. اگر از ترکیب شیر زردچوبه استفاده می کنید سوپ کلم نیز بخورید.

نوشیدن مقداری چای زنجبیل

زنجبیل در تسکین درد و کاهش سفتی ماهیچه موثر است. مزیت درمانی زنجبیل شامل توانایی درمان حالت تهوع، تسکین درد و حمایت از سیستم ایمنی می باشد. از آنجا که وقتی به فیستول مقعد مبتلا می شوید ممکن است از یبوست نیز رنج ببرید چای زنجبیل درد شکم را تسکین داده و یبوست را نیز درمان می کند.

میخک

میخک ها منبع خوبی از عناصر ضد ویروس و ضد باکتری می باشند. علاوه بر آن، میخک ها در تسکین ناراحتی معده و پیش گیری از عفونت انگلی در بدن فوق العاده عالی می باشند. میخک ها یک روش عالی دیگر درمان خانگی فیستول مقعد هستند. زیرا سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند و به عنوان پاک کننده طبیعی روده عمل می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.