گاسترکتومی اسلیو معده یک روش کاهش وزن است که بخشی از معده را حذف می کند و مقدار غذایی را که می تواند خورده شود، محدود می کند. مانند سایر متابولیسم های جراحی، این روش کاهش وزن را با تغییر سیگنال های هورمونی بین معده، مغز و کبد برای ایجاد یک نقطه هدف پایین تر فراهم می کند. اکثر معده به جز یک کیسه آستین مانند کوتاه برداشته می شود. معده جدید شبیه و اندازه یک موز است. مزایای گاسترکتومی اسلیو معده برای بیماران قابل توجه است چراکه آن ها قادر به خوردن مقدار زیادی غذا نیستند درنتیجه کالری کمتری به بدن وارد شده و سیگنال های هورمونی بین معده و مغز تغییر می کنند. گاسترکتومی اسلیو یک روش حداقل تهاجمی است که برای تغییر شکل معده افراد بسیار چاق استفاده می شود. این نوع جراحی با محدود کردن مقدار غذایی که یک فرد می تواند در یک زمان میل کند، عمل خواهد کرد، زیرا اندازه معده در حال حاضر بسیار کوچکتر از قبل است.

با محدود کردن آنزیم گرلین، گرسنگی را سرکوب می کند

کاهش حجم معده بدین معنیست که تولید شدن هورمون گرسنگی به نام گرلین کم می شود. این هورمون بدن را به خوردن بیشتر تحریک می کند. از آنجا که تولید آن سرکوب شده است، فرد به طور طبیعی تمایل به خوردن کمتر از قبل دارد.

وزن بیش از نصف کاهش می یابد

طی یک دوره چند ماهه، فرد می تواند بیش از نیمی از وزن خود را از دست بدهد. برآورد شده است که یک فرد ممکن است پس از عمل جراحی به میزان 60 تا 70 درصد وزن بدن خود را از دست بدهد.

سلامت بیمار را حفظ می کند

اسلیو ایمن تر از بای پس معده و باندینگ معده است زیرا هر دو با خطرات دراز مدت همراه هستند. یکی از مزایای اصلی مرتبط با گاسترکتومی اسلیو این است که فرد را در تحریم تغذیه ای قرار نمی دهد. به عبارت دیگر، روده بیمار هنوز هم قادر به جذب تمام مواد مغذی از مواد غذایی مانند قبل است. در حالی که بای پس جذب مواد مغذی در روده را به دلیل مسیر عبور از بین می برد و باندینگ شامل قرار دادن یک ماده خارجی در اطراف معده است.

درمان فشار خون بالا و دیابت

این درمان بسیار موثر است و در درمان شرایط مرتبط با چاقی مفرط، از جمله دیابت و فشار خون بالا نقش دارد. سطح بالای کلسترول پس از جراحی کنترل می شود و بنابراین خطر کلی بیماری قلبی کاهش می یابد.

بهبود انرژی

این امر کمک می کند تا سطح انرژی، قدرت و اشتیاق بیمارانی که طی مدت ها اعتماد به نفس خود را از دست داده بوده اند، بهبود یابد. این روش جراحی نه تنها به کاهش وزن قابل توجهی کمک می کند، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس افراد مبتلا به چاقی مضر می شود.

عدم نیاز به روش های مراقبتی خاص

بر خلاف سایر روش های لاغری، گاسترکتومی نیاز به مراقبت و نگهداری ندارد. مردم پس از انجام این روش می توانند زندگی بدون مراقبت داشته باشند.

تحمل نگهداری غذا

یک فرد قادر به تحمل طیف گسترده ای از مواد غذایی پس از گاسترکتومی است. با این حال، در مورد روش های دیگر مانند بای پس معده و باندینگ معده درست نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *