سیستم لیزر فیستول واژن یک روش درمانی بدون درد برای احیا و ترمیم بافت آسیب دیده واژن با استفاده از لیزر می باشد که برای سال ها توسط متخصص بیماریهای نشیمنگاه مورد استفاده قرار گرفته است. سیستم لیزر واژن برای کاهش علایم خشکی واژن، سوزش و خارش، همچنین درد در طول سکس در زنانی با آتروفی واژن و سطح پایین استروژن طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب نحوه انجام لیزر فیستول واژن را به طور کلی بررسی خواهیم کرد.

آیا لیزر فیستول واژن بهترین روش درمانی می باشد؟

برای درمان فیستول واژن در اکثر موارد به جراحی نیاز دارید. هر چند جالب است بدانید که لیزر فیستول واژن دشوارترین عمل جراحی می باشد. زیرا درمان این اختلال در اولین عمل جراحی ممکن است با شکست مواجه شود و به انجام چند عمل جراحی دیگر نیاز پیدا کنید. بهتر است پزشک متخصص بیماریهای نشیمنگاه که در عمل جراحی لیزر فیستول واژن تجربه کافی دارد این عمل جراحی را انجام دهد. انجام این عمل جراحی در زمان مناسب از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. اگر عمل جراحی برداشتن رحم را داشته اید بهتر است 12 هفته انتظار بکشید تا بافت های اطراف واژن ترمیم شوند. اکثر جراحان متخصص عمومی توصیه نموده اند که برای انجام جراحی لیزر فیستول واژن باید یک سال منتظر ماند و در خانم هایی که دچار یائسگی شده اند ابتدا باید کرم واژینال استروژن مصرف کنند تا خون دیواره های واژن در حد متعادل قرار گیرد و سپس برای لیزر درمانی آماده شوند. برای سرعت بخشیدن به فرآیند بهبود پس از لیزر درمانی باید ویتامین C مصرف کنید.

چگونگی درمان لیزر فیستول واژن

استفاده از لیزر درمانی برای بافت دیواره واژن باعث تولید منبع خونی در آن ناحیه شده و همین امر سرعت فرآیند بهبهودی را توسعه می بخشد. لوله لیزر وارد واژن می شود و اشعه هایی با انرژی کم به بافت دیواره واژن هدایت می شود. این شیوه درمانی بدون درد 5_10 دقیقه طول می کشد و فرآیند درمان شامل سه جلسه در طول دوازده هفته می باشد.

مزایای لیزر درمانی فیستول واژن

برای اکثر زنان بهبودی اغلب پس از اولین درمان با سیستم لیزر فیستول واژن احساس می شود اما نتایج مطلوب در اکثر بیماران پس از سه جلسه کامل درمان بدست می آید پس توصیه می شود دوره درمانی را کامل کنید. دیگر مزایای شیوه لیزر درمانی جدید شامل موارد زیر می باشد.
کوتاه بودن زمان لیزر درمانی
هیچ نوع بیهوشی مورد نیاز نمی باشد.
این شیوه بدون درد و اغلب بدون عارضه می باشد.
حداقل عوارض لیزر درمانی
برای اکثر زنان پس از انجام این عمل نیازی به مصرف داروهای مختلف احساس نمی شود.
با توجه به نکته های ارائه شده در این مقاله می توان به این نتیجه رسید از آنجا که لیزر فیستول واژن بدون درد و کوتاه مدت می باشد بهترین گزینه درمانی برای این اختلال می باشد. اما همانطور که می دانید این شیوه ممکن است با عوارضی نیز همراه باشد پس حتما قبل از انجام این عمل با متخصص جراح عمومی خود مشورت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.