با توجه به اینکه علم پزشکی پیشرفت وسیعی در زمینه کشف دارو های جدید برای اکثر بیماری های داشته است اما هنوز هم می توان با مواردی مواجه شد که هنوز یک داروی خاص برای مداوای آن کشف نشده و صرفا از روش های جراحی و یا لیزر درمانی برای معالجه بهره گرفته می شود. فیستول مقعدی همانند یک دهانه در اطراف مقعد ظهور می کند که به طور طبیعی با خروج ماده ای چرکی و عفونی همراه است. تا مدت ها برای درمان فیستول از روش های جراحی استفاده می شد اما امروزه لیرز فیستول مقعدی بهترین راهکار درمانی جدید و بدون عارضه برای رهایی از شر این بیماریست.

لیزر فیستول در اولویت قرار دارد

از آنجایی که معالجه فیستول مقعدی بسیار امر حساسی است، لیزر فیستول یک دگرگونی شگرف را در درمان این عارضه پدید آورده است. در واقع عمل جراحی برای بیماران دردناک و پرعارضه می باشد اما راهکار درمانی لیزر سبب شده است تا این بیماری بدون درد و عوارض جانبی انجام شده و سختی کمتری متوجه بیمارن شود. بدین ترتیب لیزر درمانی توانسته است با ثابت کردن نقاط قوتی که دارد طرفداران زیادی را در سراسر نقاط دنیا بدست آورد و به عنوان یک شیوه درمانی بی خطر در صدر اولیت های انتخابی بیماران قرار گیرد.
با جراحی فیستول که طبیعتا در آن از چاقوی تیز و برنده جراحی استفاده می شود به بافت های اطراف ناحیه نیز آسیب وارد خواهد شد. هر یک از روش های جراحی مربوط به درمان فیستول دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که بسته به نوع پیشرفت فیستول و وضعیتی که دارد می تواند روند درمان را سخت تر و یا آسان تر نماید. لیزر فیستول یکی از جدیدترین متد هاییست که نسبت به جراحی دارای ایمنی بالاتری می باشد و باعث حل نمودن اکثر مشکلات احتمالی در سایر شیوه ها شده است.

مزایای لیزر فیستول مقعد

  • کاهش قابل توجه درد و خونریزی در لیزر درمانی
  • عدم بیهوشی فرد
  • کاهش میزان استراحت بعد از لیزر درمانی و دوران نقاهت کوتاه مدت
  • یک روش بی خطر و مطمئن است که افراد با بیماری های خاص مانند ایدز و … می توانند از این روش درمانی استفاده کنند بدون اینکه هیچگونه مشکلی برای خود و یا دیگران به وجود آورند و یا باعث انتقال بیماری شوند.
  • با لیزر فیستول امکان ترمیم مویرگ ها و بافت های آسیب دیده وجود دارد.
  • احتمال ایجاد بی اختیاری مدفوع پس از لیزر درمانی نسبت به سایر روش های درمانی بسیار کم است.

در نتیجه هر زمانی که فرد با بیماری فیستول مقعدی مواجه می شود باید در اولین فرصت به جراح عمومی مراجعه کند تا معاینات لازم و بالینی صورت گیرد و قبل از اینکه عفونت به مناطق دیگر سرایت کرده و یا عود نماید از وقوع این امر جلوگیری شود. هنگامی که طبق بررسی های انجام شده تشخیص فیستول قطعی شود راهکار های درمانی موجود برای بیمار توضیح داده خواهد شد و مسلما لیزر درمانی فیستول که از بهترین روش های حاضر برای معالجه این بیماریست نیز در کنار مزایایی که در تسریع روند بهبود بیماری فرد دارد در ردیف پیشنهادات درمانی او قرار خواهد گرفت.

1 نظر

  • سلام وقت بخیر من به تازگی دچار این عارضه شدم و محل خروج عفونت تقریبا روی دهانه مقعد هستش دو روز پیش جراح با بیهوشی توی اتاق عمل تخلیه انجام دادن ولی بدون جراحی … بعد ازجراحی باماساژ باز ترشح های عفونی رو داشتم که بعد یک روز قطع شد ولی ناحیه درسطح وسیع سفت و متورم و دردناک هستش …
    نزدکترین مرکز لیزردرمانی در استان خوزستان رو لطفا معرفی می کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *