یک کیست مویی عفونی می تواند بطور غیر قابل باوری دردناک باشد و ناراحتی های شدید در طول انجام فعالیت های روزانه را ایجاد کند. عمل جراحی می تواند این مشکل را حل کند. اما اگر کیست دوباره برگردد، باید دوباره درمان شود و این را می دانم که شما نمی خواهید بار دیگر تحت عمل جراحی قرار بگیرید بنابراین شما را تشویق می کنم تا یک روش درمانی با میزان موفقیت اثبات شده مثل لیزر کیست مویی را انتخاب کنید. از آنجا که میزان موفقیت لیزر کیست مویی بالاست، با اینتخاب این روش با حداقل عوارض، دلیل خوبی خواهید داشت که این عمل جراحی تنها روشی بوده است که تاکنون شما به آن نیاز داشته اید.

کاربرد لیزر کیست مویی برای درمان بیماری

جراحی لیزر درمان نسبتا موثر و سریعی برای کیست های مویی می باد. این کیست ها که در بالای مقعد قرار گرفته اند بسته هایی از مو و چرک می باشند که باعث ایجاد عفونت شده اند. هدف لیزر کیست مویی تمیز کردن ناحیه عفونی شده و حذف چرک ها می باشد بنابراین عفونت دوباره ایجاد نمی شود و لیزر درمانی با حداقل عوارض مشابه با روش های سنتی درمان کیست مویی آغاز می شود. ابتدا تیم پزشکی ناحیه مورد نظر را بی حس می کنند یا بیمار را بطور کامل بیهوش می کنند تا بیمار در طول جراحی راحت باشد سپس دکتر موها را از کیست خارج می کند. یک ابزار تیز برای حذف چرک کیست مویی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد و سپس زخم بسته می شود. در برخی موارد لیزر درمانی به تنهایی برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد. در آخر از فیبر لیزر استفاده می شود این فیبر مخروطی زنجیره ای از نور با شدت بالا تولید می کند. لوله لیزر با کمک ابزار تیز شیشه ای در حفره قرار گرفته و سپس اشعه لیزر در موازات با حفره قرار می گیرد. برای بستن حفره ها از انرژی لیزر استفاده می شود. نور لیزر سوراخ حفره را از بین می برد. این اعمال کاملا توسط دستگاه انجام می شود.

میزان موفقیت لیزر درمانی کیست مویی

میزان موفقیت لیزر کیست های مویی 87.5 درصد می باشد و برای این روش تنها در 2.9 درصد مورد بازگشت بیماری گزارش شده است. میزان موفقیت لیزر کیست مویی تنها دلیل مزیت این شیوه نسبت به دیگر شیوه های سنتی نیست بلکه مزیت دیگر لیزر درمانی کوتاه تر شدن طول درمان و آسان تر شدن آن می باشد. بستری شدن یک روزه در بیمارستان تنها چیزی است که برای این نوع درمان مورد نیاز می باشد. بیمارانی که این گزینه درمانی را انتخاب کرده اند نسبت به دیگر بیمارانی که روش های سنتی درمان را انتخاب کرده اند زودتر به فعالیت های عادی خود بازمی گردند مطالعات نشان می دهند که بطور میانگین 2 تا 4 روز نسبت به آن هایی که شیوه های سنتی را انتخاب کرده اند زودتر به سرکار خود باز می گردند. علاوه بر این افرادی که لیزر درمانی کرده اند نسبت به دیگران درد کمتری دارند. بطور میانگین این بیماران تنها تا پنج روز پس از عمل جراحی لیزر کیست مویی از مسکن ها استفاده می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *