برای درمان کیست مویی با توجه به پیشرفت بیماری و خفیف یا شدید بودن آن راه حل های درمانی خاصی را باید برگزید. می دانیم هنگامی که فرد با کیست مویی عفونی و پیشرفت کرده روبرو می شود راهی به جز روش های جراحی سنتی و لیزر کیست مویی که به عنوان جدید ترین و موفق ترین راه درمانی شناخته شده است، وجود ندارد. اما زمانی که کیست مویی به صورت یک عارضه خفیف و جزیی نمود پیدا می کند و فرد سریعا متوجه آن می شود امکان بهره مندی از درمان های خانگی کیست مویی وجود دارد.

انواع درمان های خانگی کیست مویی را بیشتر بشناسیم

روغن کرچک

روغن کرچک دارای مواد طبیعی ضد درد است و تأثیر خوبی در خوابیدن تورم و التهاب موجود در نواحی دردناک و زخم ها از خود برجای خواهد گذاشت. شما می توانید یک روغن کرچک را بر روی ناحیه کیست مویی ماساژ دهید و سپس پانسمان کنید. سعی کنید در طول روز سه بار این روش را انجام دهید و هر بار از یک پانسمان تمیز و بهداشتی استفاده نمایید.

سیر

علاوه بر این که از سیر برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود خاصیت ضدعفونی کنندگی آن بر روی کیست مویی نیز اثرات مثبتی بر جای می گذارد. برای بهره مندی از خواص بی نظیر سیر ابتدا باید آن را کاملا له کرده و بر روی کیست ضماد نمایید. ماندن سیر روی کیست مویی برای اینکه تأثیر خود را نشان دهد برای ده دقیقه کافی است و سپس می توانید آن را بردارید.

آلوئه ورا

شنیدن نام آلوئه ورا در درمان های خانگی زیاد تعجب آور نیست. در واقع خواص طبیعی و فوق العاده این گیاه در کم کردن التهابات و از بین بردن انواع باکتری ها و میکروبات این ناحیه برای همه مشهود است. برای رسیدن به یک نتیجه خوب باید حدود یک هفته هر روز، روزی سه الی چهار مرتبه ژل آلوئه ورا را بر روی کیست مویی ماساژ دهید و اجازه دهید 20 الی 30 دقیقه روی آن بماند.

سرکه طبیعی سیب

جالب است بدانید که سطح اسید طبیعی سرکه سیب به اندازه ای است که انواع کیست و جوش را درمان می کند. مالیدن سرکه سیب بر روی کیست های مویی روزی دو مرتبه پیشنهاد می شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

نمک طبیعی دریا

نمک در درمان های خانگی جایگاه ویژه ای دارد. افرادی که دچار کیست مویی می شوند می توانند روزانه از وان آب گرم که در آن از نمک طبیعی دریا استفاده شده است و خواص بسیار زیادی دارد استفاده نمایند. نمک طبیعی با کاستن از میزان التهابات و همچنین خواص ضد باکتریایی و کاستن از میزان مایعات زیادی از حد ذخیره شده در پوست نقش مهمی در بهبود و درمان این بیماری دارد.

زردچوبه

زردچوبه یکی از قدیمی ترین درمان های خانگی برای تسکین درد است. شما می توانید از کمی آب یا شیر و یا کمی روغن برای بدست آوردن یک حالت خمیری از زردچوبه استفاده کنید و سپس آن را روی محل بمالید. زردچوبه در از بین بردن عفونت، کاهش تورم و درد تأثیر شگرفی دارد.

موم

موم یکی از مواد طبیعی و پرخاصیتی است که مهم ترین نقش را در سرکوب عفونت بازی می کند. همانطور که می دانید موم عسل سفت است و باید برای استفاده از آن ابتدا ذوبش کرده و هنگامی که حالتی چسبناک پیدا کرد بر روی کیست مویی قرار دهید تا به مرور باعث نابودی عفونت ها و آلودگی های این ناحیه شده و کیست به وجود آمده درمان شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *