کیست های مویی نوعی عفونت پوستی مزمن می باشند که اغلب در ناحیه پشت کمر و نواحی اطراف آن ایجاد می شوند. همانند دیگر کیست های معمولی که در جایی از بدن ظاهر می شوند این کیست ها نیز با چرک و عفونت نسبتا بالایی همراه می باشند. این کیست ها ممکن است در واکنش به موهای در حال رشد یا موهای به دام افتاده در پوست بزرگ تر شده یا پیشرفت کنند. کیست های عفونی ممکن است دردناک باشند و نشستن و راه رفتن را برای افراد سخت کنند. بویژه در برخی موارد جدی، ممکن است کیست ها پاره شده و خونریزی داشته باشند. روش های مختلفی برای درمان این کیست ها وجود دارد که ما در این مطلب قصد داریم با روش های خانگی درمان کیست مویی آشنا شویم.

روش های خانگی برای درمان کیست مویی

در حقیقت برخی کیست های مویی خفیف ممکن است در خانه بدون نیاز به داروهای پزشکی درمان شوند. با این وجود،در طول دوره درمان، ممکن است نیاز به اعمال جراحی برای کاهش موثر اندازه و رفع عفونت بدن احساس شود. در ادامه با چند روش خانگی درمان کیست مویی آشنا می شویم.

استفاده از سیر برای درمان کیست مویی

سیر دارای ویژگی های ضد تورم و ضدعفونی کنندگی می باشد بنابراین داروی بسیار خوبی برای کیست هایی که در مراحل اولیه قرار دارند محسوب می شود. این گیاه همچنین دارای آنتی اکسیدان می باشد که استفاده از آن مانع از پیشرفت رشد باکتری ها در کیست می شود. استفاده از سیر همچنین سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و فرآیند درمان را سرعت می بخشد. یک حبه سیر را له کرده و آن را در دو تا سه وعده در روز همراه با آب بخورید. یا آن را له کرده و با استفاده از گاز استریل آن را روی ناحیه عفونی شده برای دو دقیقه قرار دهید و در آخر آن ناحیه را بشویید. این کار را روزی یکبار و برای چند روز انجام دهید.

نمک

نمک دارای منیزم سولفات می باشد که به دفع چرک از کیست مویی کمک می کند. همچنین سوزش و تورم کیست ها را کاهش می دهد. یک قاشق نمک را در یک فنجان آب گرم طوری حل می کنید که تمام دانه های نمک بطور کامل در آب حل شوند سپس ناحیه مورد نظر را برای 20 تا 30 دقیقه با استفاده از آن ماساژ دهید. این روش را برای دو روز و روزی یکبار انجام دهید.

عصاره درخت چای

عصاره درخت چای دارای ویژگی ضدباکتریایی، ضد قارچ و ضد تورم می باشد. این عصاره به عنوان عالی ترین داروی کیست مویی در نظر گرفته شده است مقداری از عصاره درخت چای را در آب رقیق کرده و سپس ترکیب را در ناحیه مورد نظر به کار ببرید و پس از ده دقیقه ناحیه را با آب ولرم شسته و خشک کنید. این معل را دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

توصیه هایی در رابطه با درمان کیست مویی

برای درمان و پیشگیری از کیست های مویی توصیه هایی وجود دارد که باید پیروی شوند. ناحیه در معرض خطر را همیشه خشک و تمیز نگاه دارید. از کرم یا ژل در نواحی عفونی استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث سوزش شود و از نشستن های طولانی مدت خودداری کنید. سعی کنید اغلب رو به شکم یا پهلو بخوابید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.