یک دمل در ناحیه مقعد وقتی ایجاد می شود که حفره ای در مقعد از چرک پر شود. باعث ایجاد درد شدید، خستگی، ترشحات مقعد و تب می شود. در برخی موارد، دمل های مقعدی ممکن است باعث ایجاد فیستول دردناک در ناحیه مقعد شوند. وقتی دمل درمان نشود و روی سطح پوست منتشر شود فیستول ایجاد می گردد. اگر یک دمل مقعدی درمان نشود ممکن است باعث ایجاد درد شدید شود که برای درمان آن عمل جراحی مورد نیاز می باشد. که می توان گفت بهترین گزینه درمانی انجام لیزر فیستول مقعد می باشد.

برترین روش درمان فیستول مقعدی کدام می باشد؟

یک فیستول مقعد یک کانال کوچک است که روده را به پوست بیرونی مقعد متصل می کند. وقتی فیستول ایجاد شود ممکن است برای بیمار عوارضی مثل سوزش، عفونت و ترشح چرک و مواد مدفوع مانند را به همراه داشته باشد. جراح عمومی شما ممکن است همچنین روش های دیگری را برای درمان فیستول مقعد پیشنهاد دهد.

توضیحاتی کامل در رابطه با لیزر فیستول مقعد

لیزر فیستول یکی از گزینه های درمانی عالی برای رهایی از فیستول می باشد که به بریدن فیستول یا ماهیچه مقعد نیازی ندارد. لیزر فیستول یکی از عمل های جراحی با عوارض کم می باشد که شامل وارد کردن یک میله لیزری خاص به فیستول از طریق حفره بیرونی است. ابتدا، لوله تمام مسیر را تا انتهای کانال طی می کند، سپس، لوله لیزر به آهستگی از تونل خارج می شود. لیزر فیستول بافت آسیب دیده در راستای کانال را با سوزاندن آن به آهستگی و حرکت دادن آن از بین برده و قطع می کند. حذف لایه ای از بافت آسیب دیده با انرژی لیزری 360 امکان درمان و رشد بافت اصلی در نزدیک ترین موقعیت را امکان پذیر می سازد. از آنجا که لیزر درمانی فیستول با کم ترین عوارض شامل بریدن کانال فیستول یا ماهیچه مقعد نمی شودخطر کمی برای ابتلا به بی اختیاری وجود دارد و طول دوره درمان در این روش از دیگر روش ها کوتاه تر می باشد.

نحوه تشخیص ابتلا به فیستول

فیستول مقعد یک کانال غیر طبیعی می باشد که بین کانال مقعد و پوست اطراف آن ایجاد می شود اغلب به دلیل وجود دمل ایجاد می شود. فیستول می تواند با درد و سوزش همراه باشد و درمان فیستول خفیف به عمل جراحی نیاز ندارد. یک دکتر از طریق بررسی بصری و یا ابزار تصویر برداری پزشکی وجود فیستول در مقعد را تشخیص می دهد. قبل از لیزر درمانی ممکن است پزشک برای درمان بیماری یک استن را وارد فیستول بکند فیستول های حاد به عمل جراحی نیاز دارند که رایج ترین آن ها لیزر درمانی می باشد. لیزر درمانی خطر آسیب دیدن ماهیچه های مقعد را کاهش می دهد. همچنین می تواند بدون بریدن ماهیچه ها فیستول ها را درمان کرد. از آنجا که گزینه های دارویی برای فیستول مقعد وجود ندارد آن ها حتما باید با عمل جراحی درمان شوند. هر چند عمل جراحی برای درمان بیماری مورد نیاز می باشد اما باید توجه داشت که عمل جراحی بی خطر نمی باشد. رایج ترین نگرانی همراه با عمل جراحی بی اختیاری در دفع مدفوع و ادرار می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.