یک کیست مویی بدلیل انباشتگی پوست مرده در محل رشد مو، جائیکه سلولهای مرده پوست به منبعی برای میکروب ها تبدیل می شوند ایجاد می گردد. سلولهای مرده پوست در نتیجه موهای درحال رشد تجمع پیدا می کنند و در نتیجه بدلیل انتشار میکروب های غیر هوازی باعث ایجاد عفونت می شوند. کیست ها در نهایت با علایمی مثل درد، قرمزی، خارش، بوی بد، چرک مخلوط با خون و تب در واکنش به عفونت نمایان می شوند.

روش های طبیعی درمان کیست مویی بدون نیاز به لیزر درمانی

یک کیست مویی اکثرا مردان را از سنین بلوغ تا اواسط دهه سی تحت تاثیر قرار می دهد. مردانی که به این اختلال مبتلا می شوند اغلب چاق هستند، موهای بدن ضخیمی دارند و اکثرا شیوه زندگی با فعالیت کم دارند یا کار آن ها طوری است که شامل دوره های طولانی مدت با عدم فعالیت می باشد. اگر یکبار به این اختلال مبتلا شوید احتمال بازگشت آن بعدها در طول زندگی زیاد می باشد. دلیل اصلی ایجاد این عفونت مشخص نیست اما ثابت شده است که فشار ایجاد شده روی این ناحیه در اثر نشستن های طولانی مدت قطعا شرایط را بدتر خواهد کرد. همچنین فرضیه هایی وجود دارد که ایجاد تغییرات در سطوح هورمونی علاوه بر تاثیرگذاری در رشد موها، دلیل ایجاد این بیماری در سنین بلوغ می باشد. همچنین تصور می شود نحوه لباس پوشیدن در ایجاد عفونت نقش مهمی ایفا می کند.

درمان کیست های مویی

در اینجا روش هایی ذکر شده که شما می توانید کیست مویی را با استفاده از آن ها در خانه درمان کنید. اما این روش ها در صورتی کارآئی دارند که عفونت جدی نباشد. اکثر این روش ها ناحیه را تمیز نگاه می دارند و از عفونی شدن کیست جلوگیری می کنند.

آنتی بیوتیک

جراح عمومی باید طیف وسیعی از داروهای آنتی بیوتیک را برای عفونت ایجاد شده تجویز کند. اگر درد زیادی ندارد و تورم در کمترین حد می باشد. تجویز آنتی بیوتیک روشی عادی می باشد که پزشک متخصص بیماریهای گوارش برای درمان عفونت و ناراحتی توصیه می کند. همچنین توصیه می شود که به بهداشت این ناحیه توجه خاصی شود و بطور منظم به پزشک مراجعه شود. اگر کیست مویی قرمز و بزرگ شود سپس لیزر کیست مویی توصیه می شود.

ایجاد تغییر در رژیم غذایی

با حفظ یک رژیم غذایی سالم بطور کلی، روش هایی وجود دارند که شما می توانید از مکانیزم طبیعی دفاعی بدن خود استفاده کنید.

دوش آب گرم

وقتی دوش آب گرم می گیرید ممکن است کیست نرم شود و خود سر باز کند و چرک از آن خارج شود. پس از دوش گرفتن ناحیه را حتما ضدعفونی کنید و آن را بپوشانید و احتیاط لازم را بکنید تا بتوانید از بازگشت دوباره کیست پیشگیری کنید.

تزریق داروی بی حسی

از بی حسی موضعی استفاده کنید. دکتر متخصص بیماریهای نشیمنگاه پس از آن فنول تزریق می کند. این یک بی حسی می باشد که با استفاده از آن پزشک زخم را تمیز کرده و زخم کاملا بهبود می یابد. برای درمان قطعی زخم چند روش مورد نیاز می باشد. این روش به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد زیرا احتمال بازگشت کیست در این مورد بالا می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.