بسیاری از محققان بر این عقیده اند که هموروئید تنها در انسان اتفاق می افتد زیرا انسان جانداریست که مستقیما ایستاده است. طب مدرن معمولا فکر می کند که هموروئید به علت افزایش فشار داخل وریدی، پیچیدگی رگ ها و کاهش مقاومت دیواره های وریدی ایجاد می شود، اما از طریق مطالعه عمیق هموروئید، ایده های گوناگونی مطرح شده است. علاوه بر تئوری ورید واریسی، نظریه hyperplasia رگ ها و لغزندگی مخاطی نیز اضافه شده است. در طب سنتی نیز راهکار هایی برای مداوای هموروئید پیشنهاد شده است که می تواند در بهبود این بیماری نقش داشته باشد. درمان هموروئید در طب سنتی معمولا در مواردی که هنوز در مراحل سطحی و اولیه قرار دارد پیشنهاد می شود و هنگامی که بیمار دچار هموروئید پیشرفته می شود باید به پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش مراجعه کند و از روش های نوین برای ریشه کن نمودن این بیماری بهره مند شود.

درمان هموروئید با روش های سنتی

در طب سنتی می توان از روش های زیر برای بهتر شدن میزان درد و علائم هموروئید استفاده کرد.

دم کرده گیاه بابونه و بومادران

بابونه و بومادران دو گیاهی هستند که به راحتی در عطاری ها می توانید آن ها را خریداری نمایید. از هر کدام به میزان دو قاشق در یک لیتر آب اضافه کنید و پس از اندکی جوشیدن اجازه دهید تا دم بکشد. می توانید در طول روز دو تا سه بار از این دمکرده میل کنید تا به مرور هموروئید بهبود پیدا کند.

روغن تره

جالب است بدانید که گیاه تره در درمان هموروئید نقش قابل توجهی دارد بطوریکه افراد مبتلا به انواع هموروئید می توانند با استفاده از این سبزی در وعده های غذایی خود روند درمانشان را سریع تر نمایند. روغن تره نیز از اهمیت خاصی در درمان هموروئید برخوردار است. فرد پس از اجابت مزاج و شستشوی محل باید با استفاده از یک دستمال نرم بدن را خشک نموده و سپس ناحیه را با روغن تره آرام آرام ماساژ دهد.

سوپ آلو بخارا

یکی از راه های درمان هموروئید استفاده از سوپ آلو بخارا می باشد. در واقع این سوپ یبوست را برطرف می کند و عمل دفع را برای بیمار بسیار آسان تر خواهد نمود. با مصرف یک وعده از این سوپ در طول روز از فشار های وارده بر مقعد در هنگام اجابت مزاج کاسته می شود و در تسریع بهبود هموروئید تأثیرگذار می باشد.

داروی گیاهی ترکیبی

معمولا پزشکان طب سنتی برای رفع برخی از بیماری ها از دارو های ترکیبی گیاهی استفاده می کنند. یکی از این ترکیبات سودمند از ادغام: هلیله سیاه، هلیله زرد، کندر، انزروت، برگ گل سرخ، صبر زرد، گیاه مصطکی و ریوند بدست می آید. که از هرکدام به مقدار یکسان باید تهیه نموده، کوبیده و در آب حل کرد تا خمیری بدست آید و به شکل قرص هایی به اندازه نخود درآورد و مصرف نمود. روزانه مصرف سه تا شش عدد از این قرص ها می تواند سبب خوب شدن بیماری هموروئید شود.

حجامت و زالو درمانی

علت بوجود آمدن هموروئید در طب سنتی خون سوداوی است. افرادی که در طول سال اعمال حجامت و زالو درمانی را انجام می دهند به میزان کمتری این بیماری ها را تجربه می کنند. با توجه به تشخیص پزشک طب سنتی می توان در صورت نیاز از این روش های سنتی نیز بهره گرفت و اثرات مفید آن ها را مشاهده کرد.

فراموش نکنید که هموروئید همیشه با روش های خانگی و سنتی قابل درمان نیست و این شیوه ها صرفا در مراحل ابتدایی ممکن است فرد را به نتیجه مطلوب نزدیک کند. بهتر است که در هنگام مواجهه با چنین بیماری های دردناکی حتما به یک جراح عمومی رجوع کنید و از روش های درمانی مورد اطمینان بهره مند گردید. امروزه لیزر همورئید به عنوان کارا ترین و مؤثرترین شیوه درمانی موجود در طب نوین توانسته است موفقیت های پی در پی خود را به اثبات برساند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها