لیزر هموروئید یک روش لیزر درمانی جدید برای بیماران مبتلا به هموروئید می باشد. در واقع گزینه های بسیار کمی برای رهایی از هموروئید دردناک وجود دارد که عمل جراحی یکی از آن ها می باشد. در بین گزینه های درمانی موجود لیزر هموروئید مشهور می باشد زیرا این گزینه دارای مزایای آشکار زیادی می باشد.

چرا شما لیزر هموروئید را انتخاب می کنید؟

این فرآیند برای بیمار با درد بسیار کمی همراه می باشد. تقریبا در تمام موارد لیزر درمانی بستری شدن در بیمارستان لازم نیست و بیمار همان روز مرخص می شود. استفاده از لیزر تضمین می کند که خونریزی در طول عمل جراحی بسیار کم می باشد زیرا رگ های خونی توسط لیزر بسته می شوند. لیزر درمانی کار متخصص بیماریهای گوارش را که این عمل را انجام می دهند بسیار کم می کند. دوره نقاهت پس از این عمل بسیار کوتاه می باشد.

توضیح کامل روش لیزر درمانی

جراح متخصص اجرا کننده این عمل کاری که تیم جراحی می خواهند انجام دهند را بطور کامل به شما توضیح می دهد و از شما مجوز کتبی می گیرد این شیوه اغلب روی هموروئید درجه 4_2 انجام می گیرد. دکتر در رابطه با نوع بی حسی که استفاده خواهد کرد با شما صحبت می کند که اغلب بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. از شما خواسته می شود لباس های خود را در آورید و روپوش بپوشید و در جایگاه صحیح قرار بگیرید. چشم های شما را قبل از انجام عمل می بندند و اتاق تاریک خواهد بود و پرده ها را می کشند. لیزر درمانی تقریبا 15_30 دقیقه طول می کشد.

نکات مراقبتی پس از انجام لیزر هموروئید

مسکن های کافی باید در دسترس شما قرار داشته باشد مطمئن شوید که شخصی در دسترس شما قرار دارد و می توانید در طول 12 ساعت اولیه پس از عمل از او کمک بگیرید. پس از لیزر درمانی باید قادر باشید به راحتی ادرار کنید. پس از انجام جراحی از آسپرین استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث خونریزی شود مایعات زیاد بنوشید و ورزش های سبک انجام دهید. غذاهای سرشار از فیبر بخورید تا از یبوست پیش گیری کنید.

معایب لیزر درمانی

تجهیزات لیزری استفاده شده در عمل جراحی ممکن است کاملا پر هزینه باشند بنابراین این درمان ممکن است در تمام مکان ها در دسترس نباشد. تیم جراحی برای حفاظت از خود باید از عینک های مخصوص استفاده کنند. اگر در طول عمل خونریزی ایجاد شود روش های پیش گیری کننده از خونریزی می توانند نسبت به دیگر موارد پرهزینه تر باشند. افراد زیادی می گویند که مزایای این عمل بسیار کم می باشد و برخی از آن ها نیز ترجیح می هند مشکل هموروئید خود را با استفاده از روش های طبیعی حل کنند. در درمان هموروئید اولین گزینه معمولا باید حل این مشکل بدون نیاز به جراحی باشد با این وجود گاهی اوقات روش های طبیعی گزینه خوبی نمی باشند و عمل جراحی تنها گزینه موجود خواهد بود  در این شرایط لیزر هموروئید اغلب گزینه خوب و امنی خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.