همانند دیگر بریدگی ها یا پارگی های پوست فیشر اغلب خود در چند هفته درمان می شود. اگرچه، اگر احساس می کنید مبتلا به فیشر هستید باید به جراح عمومی مراجعه کنید زیرا جراحان می توانند داروهایی برای شما تجویز کنند که به بهوبد علایم تان کمک خواهد کرد و باعث خواهد شد فیشر سریع تر درمان شود. اکثر فیشرها با استفاده از دارو درمان خواهند شد اگرچه ممکن است به راحتی نیز بازگردند، بویژه اگر از نکات مراقبتی پیروی نکنید . همچنین گاهی اوقات ممکن است به انجام لیزر فیشر نیاز پیدا کنید.

برای درمان فیشر چه می توان کرد؟

اکثر فیشرها به درمان گسترده نیازی ندارند. اگرچه، داروهای خانگی مشخصی می توانند فرآیند درمان را بهبود بخشند و علایم فیشر را تسکین دهند. شما می توانید فیشر را در خانه با استفاده از روش های زیر درمان کنید:
استفاده از ملین ها
نوشیدن مایعات زیاد
مصرف مکمل های حاوی فیبر و خوردن غذاهای سرشار از فیبر مثل میوه و سبزیجات
گرفتن دوش آب گرم که باعث آرام شدن ماهیچه های مقعد می شود و جریان خون در ناحیه مقعد را افزایش می دهد.
استفاده از پماد نیتروگلیسرین یا کرم هیدروکورتیزون که جریان خون در مقعد را افزایش می دهند و به کاهش تورم کمک می کنند.
استفاده از مسکن های موضعی مثل لیدوکائین که علایم فیشر را کاهش می دهند.
اگر درمان فیشر در دو هفته کامل نشد بهتر است برای ارزیابی های بیشتر به متخصص بیماریهای نشیمنگاه مراجعه کنید. دکتر شما را از تشخیص صحیح مطمان ساخته و دیگر روش های درمانی را تجویز می کند.
درمان احتمالی دیگر تزریق بوتاکس در ماهیچه مقعد می باشد. تزریقات با بی حس کردن موقتی ماهیچه از ایجاد تشنج در مقعد پیش گیری می کند. این پماد درمان فیشر را با پیش گیری از ایجاد فیشرهای جدید امکان پذیر می سازد.
اگر فیشر به دیگر روش های درمانی واکنش مناسبی نشان نداد پزشک شما ممکن است یک عمل جراحی برای شما تجویز کند. این عمل جراحی شامل ایجاد شکاف های کوچک در ماهیچه مقعد برای آرام ساختن ماهیچه می باشد آرام ساختن ماهیچه درمان فیشر را امکان پذیر می سازد.

ملین ها

ملین ها نوعی دارو هستند که عمل اجابت مزاج را برای شما آسان می سازند. به افراد بالغ مبتلا به فیشر معمولا توصیه می شود از قرص های ملین استفاده کنند. این قرص ها با حفظ مایع مدفوع عمل اجابت مزاج را آسان تر می کنند. برای بچه ها نوع محلول ملین های خوراکی توصیه می شود. این نوع ملین ها مقدار مایع موجود در مدفوع را افزایش می دهند و عمل دفع مدفوع را راحت می سازند. پزشک شما ممکن است درمان را با دوز کم آغاز کند و سپس به تدریج دوز آن را در چند روز افزایش دهد.

مسکن ها

اگر پس از اجابت مزاج درد سوزش طولانی مدت را تجربه کردید، پزشک شما ممکن است مصرف مسکن ها مثل ایبوپروفن را توصیه کند. اگر تصمیم گرفته اید این داروها را مصرف کنید مطمان شوید از دوز صحیح دارو استفاده می کنید.

بی حسی موضعی

اگر در ناحیه مقعد خود درد شدیدی را احساس می کنید پزشک ممکن است بی حسی موضعی را قبل از دفع مدفوع برای بی حس کردن مقعدتان توصیه کند. شما از آن بطور مستقیم روی ناحیه مورد نظر استفاده می کنید. فیشر را درمان نخواهد کرد اما قادر به تسکین درد می باشد. رایج ترین بی حسی لیدوکائین می باشد و برای یک یا دو هفته استفاده می شود زیرا باید در این مدت فیشر درمان شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.