اکثر بیماران مبتلا به فیستول زنان خیلی جوانی هستند که در جوامع سنتی با دانش بسیار کم زندگی می کنند اکثر آن ها تحصیلات آنچنانی ندارند و اغلب آن ها در سن خیلی پایین با کشاورزان یا تاجران فقیری که آن ها نیز سواد آنچنانی ندارند ازدواج می کنند. اکثر مبتلایان به فیستول به خدمات بهداشتی دوران حاملگی دسترسی ندارند و زایمان آن ها توسط یکی از اعضای خانواده یا ماماهای سنتی انجام می گیرد. برای پیش گیری از ابتلا به فیستول باید برنامه ها و شیوه های آموزشی را تغییر دهیم.

با روش های موثر پیش گیری از فیستول مقعد آشنا شوید

این بیماری که اغلب در مقعد و بدلیل وجود دمل تشکیل می شود ممکن است بدلیل عدم رعایت بهداشت نیز صورت گیرد. یکی از روش های پیش گیری از شیوع این اختلال افزایش تعداد متخصص بیماریهای نشیمنگاه و تعداد پرستاران شایسته می باشد تا قادر به درمان این اختلال و نابودی آن در سراسر کشورشان باشند. در این مقاله قصد داریم برخی روش های مهم برای پیش گیری از ابتلا به این اختلال را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

آیا پیش گیری از فیستول مقعد امکان پذیر می باشد؟

اطلاعات زیادی در رابطه با پیش گیری از ابتلا به دمل های مقعد وجود ندارد اما مراحلی وجود دارند که شما می توانید آن ها را طی کنید. حفاظت در برابر STI و درمان سریع هر گونه عفونت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد استفاده از کاندوم بویژه در طول سکس از طریق مقعد در پیش گیری از STI ها که باعث ایجاد دمل در ناحیه مقعد می شوند به عنوان نکته ای کلیدی در نظر گرفته می شود. تمیزی و بهداشت خوب در ناحیه مقعد یک گارد امنیتی مهم برای کودکان و افراد بالغ می باشد دمل های مقعد همچنین ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشند. عوامل خطر آفرین را درک کنید و شرایط سلامتی را که ممکن است خطر ابتلا به فیستول را افزایش دهند با دقت مدیریت و بررسی کنید. اگر متوجه اختلالی در ناحیه مقعد خود شدید حتما متخصص دشتگاه گوارش را در جریان قرار داده تا بتوانید آن ها را درمان کرده و از بدتر شدن این اختلال پیش گیری کنید.

اما اگر قادر به پیش گیری از فیستول نبودید برای درمان آن بهتر است لیزر درمانی را که عوارض کمتری دارد و دوره نقاهت آن کوتاه تر می باشد را برگزینید. اگر پس از لیزر درمانی خونریزی مداوم از زخم خود را تجربه کردید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید اگر بطور کلی احساس ناخوشایندی داشتید یا تب شدید را تجربه کردید باید یک قرار ملاقات با پزشک خود داشته باشید. یکی از بیماری های مقعدی که عوارض زیادی دارد و به راحتی با مصرف دارو درمان نمی شود و حتما باید عمل لیزر انجام شود فیستول می باشد یکی از شرایط نامناسب این اختلال نیز این می باشد که به راحتی قابل پیش گیری نمی باشد پس بهتر است همواره نظافت ناحیه مقعد خود را مد نظر قرار دهید تا به این بیماری مبتلا نشوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.