لیزر فیستول

لیزر فیستول

4 فروردین1397

فیستول نشان دهنده یک پروسه حاد از غده های عفونی مجاور مقعد است. این بیماری سالیان درازیست که بیماران و پزشکان را تحت محاصره خود قرار داده است. درک کامل آناتومی و پاتوفیزیولوژی فرآیند بیماری برای تشخیص مطلوب و مدیریت فیستول حیاتی می باشد. البته باید اشاره کرد که مدیریت بیماری هایی از قبیل آبسه نسبتا ساده است اما مدیریت فیستول، پیچیده تر بوده و این نیاز به ایجاد تعادل بین میزان بهبودی و تغییرات احتمالی درد هنگام مدفوع دارد. بنابراین این امر نیازمند باریک بینی می باشد. بسیاری از تکنیک هایی که در حال حاضر پزشکان متخصص جراحی دستگاه گوارش برای درمان فیستول به کار می برند جایگاه خود را به لیزر فیستول واگذار کرده و درمانی آسان و کم نظیر را برای بیماران فراهم آورده اند. فیستول نمایان کننده فاز مزمن عفونت در حال پیشرفت است. بیماران اغلب یک الگوی سیکل درد، تورم و تخلیه عفونت را گزارش می دهند. رطوبت می تواند باعث تحریک، پوست رفتگی و خارش ناحیه شود. بیماری کرون باید در یک بیمار مبتلا به فیستول که سابقه اسهال مزمن یا درد شکمی دارد گزارش شود. معاینه فیزیکی معمولا یک یا چند حفره خارجی را با بافت دانه دار یا بدون آن مشخص می کند. گاهی اوقات، حفرات خارجی ممکن است تنها پس از بررسی دقیق تر از منطقه بیشتر شده و یا پاکسازی باعث ایجاد حساسیت به لمس، حالت چرکی در ناحیه مقعد شود. فیستول پیچیده برخی از محققان فیستول های مقعدی را به چند نوع تقسیم بندی کرده اند که بر اساس موقعیت آن ها نسبت به مجموعه اسفنکتر های مقعدی دسته بندی شده اند. این سیستم از لحاظ بالینی مفید است زیرا کمک می کند تا که خطر فیستولوتومی که احتمال دارد به ناحیه مقعد وارد شود با توجه به نوع موقعیت فیستول، پیش بینی شود. در پاره ای از موارد فیستول مقعد هنگامی که هیچکدام از فاکتور های ریسک بیان شده در ذیل را دارا نباشد باز هم به عنوان فیستول پیچیده تقسیم بندی می شود: موقعیت قدامی در یک زن رشته های فیستولی چندگانه بیماری که از قبل مشکل بی اختیاری داشته است فیستول مجدد عود کرده پرتو درمانی موضعی اسهال مزمن بیماری کرون عوارض درمان فیستول با روش های سنتی درمان فیستول پیچیده با روش ها و جراحی های سنتی خطرات بالقوه عود، اختلالات مدفوع و شکست و یا تاخیر در بهبود را به همراه دارد. با این حال، اغلب فیستول ها "ساده" در نظر گرفته می شوند، زیرا آن ها هیچ کدام از این عوامل خطر را ندارند و درمان فیستول ساده باعث بروز بی اختیاری مدفوع و بهبود ضعیف زخم می شود. لیزر فیستول حرف اول را در درمان این بیماری می زند برای درمان یک فیستول مقعدی ابتدا بایستی جراح عمومی با دقت نوع فیستول را تشخیص دهد و ویژگی های آناتومیک آن را مورد بررسی قرار دهد. در موارد پیشرفته جستجو برای یافتن منبع عفونت، گاهی اوقات دشوار می شود. فیستول پیچیده مقعد ممکن است با تزریق چسب فیبرین یا روش های دیگر درمان شود. همانطور که قبلا ذکر شد، این تکنیک ها برای اسفنکتر تسکین دهنده است برخی از دانشمندان بر این عقیده اند که جراحی فیستولوتومی استاندارد می تواند بیماران را از معرض خطرات بالا حفظ کند. اما پس از روی کار آمدن روش لیزر فیستول و برکناری عوارض احتمالی در سایر روش ها ایده اکثر پزشکان بر این است که متد لیزر درمانی بهترین و بالاترین کارایی را برای معالجه فیستول دربردارد.

جزئیات
فیستول در کودکان

فیستول در کودکان

4 فروردین1397

فیستول یک بیماری نادر در دوران اولیه رشد(دوران نوزادی) و کودکی نیست. فیستول در نوزادان به دلیل وجود غده های عفونی کانال مقعد به وجود می آید اما مکانیسم آن مشابه بزرگسالان نمی باشد. به طور معمول علت اصلی آن به اسهال کودک مربوط می شود و مرتبط با اسهال های مزمنی است که دیواره های خروجی کانال مقعد که از لحاظ آناتومیک متفاوت از بزرگسالان است، را جریحه دار می کند. تشخیص فیستول در کودکان به آسانی توسط پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش صورت می گیرد و لیزر فیستول به عنوان جدیدترین درمان آن راهکاری نوین برای مداوای این عارضه می باشد. فیستول در کودکان ساده تر از فیستول در بزرگسالان است در بزرگسالان فیستول اغلب یک بیماری پیچیده است اما در کودکان از نوع محوری و ساده می باشد. چندین تفاوت جالب بین فیستول در کودکان و بزرگسالان وجود دارد. در کودکان تقریبا در اکثر موارد فیستول در پسربچه ها مشاهده می شود. طبق یک مطالعه صورت گرفته در بین 27 کودک مبتلا به فیستول، 25 مورد آن در بین پسران مشاهده شده و تنها دو مورد به دختران تعلق داشت. بیشتر این فیستول ها ساده و بدون عارضه بوده و تنها یک مورد آن منجر به آبسه شده بود و همه به غیر از یک مورد در اولین سال زندگی اتفاق افتاده بودند. فرصت زخم شدن و جراحت در نوزادان زمانی که علت فیستول، اسهال مزمن تشخیص داده می شود بیشتر است. محل فیستول در نوزادان ممكن است متفاوت باشد و دلیل آن همان دلیل مشابه در مورد هایی در نوزادان است که به فیشر در کانال مقعد مبتلا می شوند. تشخیص فیستول در کودکان تشخیص فیستول در نوزادان دشوار نیست و مادر ممکن است گزارش دهد که مدتیست که جوش یا کورکی در اطراف کانال مقعد کودک او توسعه یافته است. این جوش به مرور موجب اذیت و ناراحتی کودک می شود و در فواصل زمانی معین سر باز می کند و چرک سفید از آن خارج خواهد شد. بدین ترتیب برای رهایی از این معضل مادر باید به سرعت فرزند خود را به یک متخصص جراحی دستگاه گوارش نشان داده تا وی بهترین درمان را برای وی در نظر بگیرد. ویژگی های متفاوت آناتومیک بدن کودک او را حساس تر می کند زمانی که حجم مدفوع افزایش می یابد و با فشار آماده تخلیه است معمولا اتصال ایجاد شده بین حفره داخلی و خارجی فیستول شدت می یابد. در نوزادان و کودکان یک الی دو سال روزنه مقعد بسیار نازک و باریک است. این ویژگی آناتومیک در آن ها موجب خواهد شد که بیشتر مستعد و حساس باشند و ارتباط مستقیمی با رنجوری کانال مقعد خواهد داشت. بهترین نوع درمان فیستول در کودکان فیستولومی و استفاده از انواع آنتی بیوتیک ها از شایع ترین روش هاییست که برای درمان فیستول در کودکان در نظر گرفته می شود. اما خوشبختانه می توان نوید حضور متد هایی بسیار ساده تر و کم عارضه تر را به بیماران داد. لیزر فیستول یکی از درمان های دائمی و امن برای این مشکل است که همانطور که می دانید در سنین مختلف بروز می کند و افراد را با شرایط جسمی متفاوت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

جزئیات
فیستول واژن

فیستول واژن

2 فروردین1397

فیستول واژن یک حفره غیرطبیعی در ناحیه واژن می باشد که آن را به عضو دیگری از بدن متصل خواهد کرد. به عنوان مثال فیستول واژن می تواند واژن را به اندام هایی از جمله موارد ذکر شده در ذیل متصل نماید: مثانه حالب (مجرا هایی که ادرار فرد را از کلیه ها به مثانه منتقل می کنند) مجرای ادرار مقعد روده بزرگ روده کوچک انواع فیستول واژن فیستول وزیکو واژینال : Vesicovaginal fistula (فیستول ایجاد شده در ناحیه بین واژن و مثانه) فیستول حالب : Ureterovaginal fistula (فیستول ایجاد شده در ناحیه بین واژن و حالب) فیستول یورترو واژینال : Urethrovaginal fistula (فیستول ایجاد شده در ناحیه بین واژن و مجرای ادرار) فیستول رکتو واژینال : Rectovaginal fistula (فیستول ایجاد شده در ناحیه واژن و مقعد) فیستول کولو واژینال : Colovaginal fistula (فیستول ایجاد شده در ناحیه واژن و روده بزرگ) فیستول انترو واژینال : Enterovaginal fistula (فیستول ایجاد شده در ناحیه واژن و روده کوچک) عوارض فیستول واژن فیستول واژن ممکن است ناراحت کننده و شرم آور باشد زیرا نشت می کند و باعث بوجود آمدن بوی بد می شود، همچنین می تواند عوارض زیر را ایجاد کند: عفونت مجاری ادراری و واژن که مشکلات بهداشتی را برای فرد به وجود می آورند مشاهده مدفوع یا گاز که از طریق واژن نشت می کند پوست تحریک شده و متورم در اطراف واژن و مقعد آبسه - یک توده متورم از بافت آلوده و عفونی است که اگر درمان نشود می تواند یک عامل تهدیدکننده برای زندگی فرد باشد. عود مجدد فیستول علل فیستول واژن چیست؟ در اغلب موارد مقصر بافت آسیب دیده ای است که می تواند از هر یک از موارد زیر نشأت بگیرد: جراحی شکمی (هیسترکتومی) سرطان گردن رحم و روده بزرگ شیمی درمانی بیماری روده ای مانند کرون یا دیورتیکولیت عفونت آسیب های تروماتیک مانند ضرباتی که با تصادف ماشین وارد می شود درمان فیستول واژن چیست؟ جالب است بدانید که در میان انواع مختلف فیستول هایی که در بدن پدیدار می شوند نمونه هایی از آن ها بدون استفاده از دارو یا روش درمانی خاصی بهبود می یابند. اگر یک فیستول مثانه ای کوچک باشد، ممکن است پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش سعی کند توسط یک لوله کوچک به نام کاتتر مثانه را از ادرار تخلیه کند و اجازه دهد فیستول خودش به مرور زمان بهبود یابد. او همچنین می تواند یک چسب یا پلاگین مخصوص از پروتئین های طبیعی برای مهر و موم کردن یا پر کردن فیستول استفاده کند. با این حال، بسیاری از مردم نیاز به عمل جراحی دارند. نوع جراحی شما بستگی به نوع فیستول و جای آن دارد. این جراحی می تواند لاپاروسکوپی باشد، جایی که جراح عمومی برش هایی کوچک را انجام می دهد و از دوربین ها و ابزار ها استفاده می کند. این عمل حتی می تواند شامل جراحی شکم باشد که با برش منظم و با ابزاری به نام چاقوی جراحی انجام می شود. لیزر فیستول در هر حال بهترین درمان برای رفع کامل فیستول، لیزر فیستول می باشد که کمترین عوارض را برای فرد در پی خواهد داشت. فیستول واژن در نواحی بسیار حساسی از بدن رخ می دهد و احتمال یک آسیب جدی و خطرناک برای فرد به میزان زیادی وجود خواهد داشت بدین ترتیب باید سعی شود که در اسرع وقت با درمان هایی قابل اطمینان و بی خطر آن را برطرف نمود.

جزئیات
با لیزر فیستول دیگر نگران عوارض این بیماری نباشید

با لیزر فیستول دیگر نگران عوارض این بیماری نباشید

2 فروردین1397

شما ممکن است پس از لیزر فیستول مقعد نگران برون روی روده خود باشید چرا که اکثر افرادی که عمل جراحی فیستول مقعدی انجام می دهند به طور معمول برای 1 تا 2 هفته اول، درد و خونریزی را هنگام اجابت مزاج تجربه می کنند. البته راهکار هایی برای مواجه با عوارض جراحی فیستول وجود دارد برای مثال با مصرف فیبر و مایعات کافی، استفاده از نرم کننده های مدفوع یا ملین های متنوع، نشستن در آب گرم (sitz bath) پس از دفع مواد خروجی روده می توان تا حد زیادی از بروز مشکلات پس از عمل جلوگیری کرد. در نظر داشته باشید که اگر قرار باشد شما تحت عمل جراحی قرار بگیرید نیاز است که چنین دشواری هایی را متحمل شوید اما خوشبختانه بیمارانی که با روش لیزر فیستول این بیماری را معالجه می کنند با عوارض احتمالی روش های جراحی و سنتی روبرو نخواهند شد. فراموش نکنید که زمان بهبودی و شرایط جسمی هر فرد با سرعت متفاوتی می باشد و برخی از بیماران نیازمند این هستند تا مراحلی را دنبال کنند که در اسرع وقت بهبود یابند. پس از لیزر فیستول مقعد چگونه می توانید در خانه از خود مراقبت کنید؟ کنترل فعالیت های روزانه استراحت کنید وقتی احساس خستگی می کنید داشتن خواب کافی به شما کمک می کند تا بهبود یابید. سعی کنید هر روز راه بروید با قدم زدن کمی بیشتر از روز قبل شروع کنید. قدم زدن جریان خون را افزایش می دهد و به جلوگیری از یبوست کمک می کند. اکثر افراد قادر به بازگشت به کار در عرض 1 تا 2 هفته پس از عمل جراحی هستند اما افرادی که از متد لیزر فیستول بهره مند گشته اند تنها ممکن است به یک روز استراحت نیاز داشته باشند. رژیم غذایی می توانید رژیم غذایی معمولی خود را حفظ کنید. اگر نگران یبوست هستید بهتر است سعی کنید غذا های کم چرب مانند برنج ساده، مرغ خرد شده، نان تست و ماست مصرف نمایید. نوشیدن مقدار زیادی مایعات در هر روز و غذا های حاوی فیبر و میوه ها، سبزیجات، لوبیا و غلات کامل را در رژیم غذایی خود قرار دهید. دارو ها پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش به شما می گوید که آیا می توانید دارو های خود را مانند سابق مصرف کنید یا خیر؟ او همچنین دستورالعمل های جدید هر گونه دارویی را که نیاز است به شما خواهد گفت. اگر از رقیق کننده های خون مانند وارفارین (Coumadin)، کلوپیدوگرل (Plavix) یا آسپیرین استفاده می کنید، با جراح عمومی خود مشورت نمایید. او به شما خواهد گفت که آیا نیاز است دارو هایتان را قطع کنید؟ و همینطور زمانی که شروع به مصرف این دارو ها می کنید، اطمینان حاصل کنید و مجددا وی را در جریان بگذارید. سعی کنید به صورت خودسرانه دارو های بدون نسخه مانند استامینوفن، ایبوپروفن، یا ناپروکسن را مصرف نکنید. مصرف بسیاری از دارو های ضددرد مانند استامینوفن بیش از حد می تواند مضر باشد، به جای آن اگر پزشک شما آنتی بیوتیک تجویز کرد، دوره آن را کامل کنید. بد نیست بدانید که نحوه نشستن در توالت نیز می تواند مهم باشد. قرار دادن لگن و باسن در موقعیت مناسب در هنگام نشستن می تواند بعد از لیزر فیستول حرکت روده را آسان کند. این ما هستیم که پس از هر نوع درمانی می توانیم بیشترین و مهم ترین نقش را در میزان سلامت خود داشته باشیم. متد های درمانی تنها به رفع مشکلات و بیماری ها تا مدتی محدود کمک می کنند و شیوه زندگی هر شخص مؤثرترین گام در جریان داشتن سلامتی در طول زندگیست.

جزئیات
درمان فیستول از نظر طب سنتی

درمان فیستول از نظر طب سنتی

1 فروردین1397

هنگامی که غدد مجاورکانال مقعد عفونی شده و به سطح پوست راه می یابند، فیستول مقعد اتفاق می افتد. شایع ترین علت این مشکل دردناک، آبسه مقعدی است. مطالعات نشان می دهند افرادی که از آبسه های مقعد رنج می برند، 60 درصد بیشتر احتمال ابتلا به فیستول مقعد را دارند. در آبسه های مقعدی به علت حضور باکتری ها و عفونت های ویروسی، احتمال ابتلا به فیستول افزایش می یابد. به طور کلی، درمان فیستول مقعدی از طریق لیزر فیستول و تشخیص مناسب پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش انجام می شود، اما در برخی موارد درمان فیستول از نظر طب سنتی نیز امکان پذیر است البته باید توجه داشته باشید که این درمان های طبیعی، تنها می تواند درد و علائم فیستول را کاهش دهند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم. شیر زردچوبه مسلما بدن برای مبارزه با باکتری های مضر نیاز به یک سیستم ایمنی قوی دارد. زردچوبه یک آنتی بیوتیک طبیعی و ضد باکتری است که از حمله باکتری های مضر جلوگیری کرده و به بهبود سیستم ایمنی کمک می کند. پودر زردچوبه پخته شده بیشتر توصیه می شود چرا که هم طعم بهتری دارد و همچنین کورکومین موجود در آن برای حفظ گلبول های سفید مفید است. زردچوبه ماده ای عالی برای درمان فیستول است. برای تهیه شیر زردچوبه شما به مواد زیر نیاز دارید: پودر زردچوبه (1 قاشق غذا خوری) شیر (300 میلی لیتر) عسل (2 قاشق غذاخوری) زردچوبه و عسل در شیر گرم مخلوط کنید و آن ها را هم بزنید. عسل، قدرت تسکین دهندگی شیر را افزایش می دهد و از ویژگی ضد باکتری زردچوبه حمایت می کند. قبل از رفتن به رختخواب این نوشیدنی را میل کنید. زردچوبه و عسل می توانند اثرات خود را با یک شب مصرف نمودن نشان دهند. روغن برگ پونه کوهی مطالعات نشان می دهد که پونه دارای خواص آنتی بیوتیکی، ضد ویروسی و ضد التهابی برخوردار است. مصرف روغن برگ پونه کوهی ممكن است باعث کاهش تورم مقعد و جلوگیری از خونریزی شود. پونه می تواند بیماری مزمن گوارشی را درمان کند، ایمنی را بهبود بخشد، دیابت را کاهش داده و آکنه را حذف نماید. 1  قاشق چایخوری روغن برگ پونه کوهی را در 100 میلی لیتر آب آشامیدنی اضافه کنید و اجازه دهید بجوش آید. این مایع را 2 بار در روز بنوشید، (ترجیحا بعد از صبحانه و قبل از شام). این امر سبب افزایش ایمنی و کشتن باکتری ها در اطراف منطقه مقعد می شود. تسکین درد فیستول با گل میخک گل میخک منبع خوبی از عناصر ضد باکتری و ضد ویروسی می باشد. علاوه بر این، میخک ها در درمان سوء هاضمه و جلوگیری از عفونت انگلی در بدن بسیار مفید هستند. میخک سیستم ایمنی شما را تقویت می کند و به عنوان پاک کننده طبیعی روده بزرگ نقش مؤثری دارد. یک چای آرام بخش زنجبیل درست کنید و نصف قاشق چایخوری به آن پودر میخک اضافه کنید. اجازه دهید خوب دم بکشد. پس از پنج تا ده دقیقه آن را بنوشید تا درد فیستول تسکین پیدا کند. سوپ پیاز و سیر پزشکان توصیه می کنند مصرف منظم پیاز و سیر برای داشتن سیستم ایمنی قوی تر و محافظت از عفونت های ویروسی ضروریست. پیاز حاوی گوگرد می باشد و سیر به عنوان بهترین ماده خوراکی در دارا بودن خواص ضد باکتری و ضد میکروبی شناخته شده است. ترکیب این دو باعث می شود یک درمان طبیعی عالی برای فیستول به وجود آید. هنگامی که شما با پیاز و سیر یک سوپ لذیذ درست می کنید در واقع اکسیری شفا برای درد رکتوم و تورم کانال مقعد در اختیار دارید که برای چند ساعت می تواند شما را از این علائم محفوظ نگه دارد.

جزئیات
عوارض فیستول مقعد

عوارض فیستول مقعد

1 فروردین1397

همانگونه تمام بیماری ها منجر به عوارض و خطراتی برای بیماران خواهند شد بدون شک فیستول نیز با توجه به آناتومی بدن انسان و ناحیه ای که تحت تأثیر قرار می دهد، مشکلاتی را به همراه دارد. جراحی برای یک فیستول مقعد همیشه عارضه های خاص خود را می طلبد اما با توجه به اینکه در عصر کنونی متد های درمانی بسیار پیشرفته ای از جمله لیزر فیستول برای درمان به کار می رود توانسته است گام مؤثری در کاهش میزان بروز عوارض بعد از معالجه آن داشته باشد. با اینحال در این مقاله در مورد عوارض فیستول مقعد که اکثرا با به کارگیری روش های جراحی پدیدار خواهند شد صحبت خواهیم کرد. جراحی فیستول مقعد چه عوارضی دارد؟ عوارض فیستول مقعد ممکن است در دوره پس از عمل فوری یا با تاخیر رخ دهد. چندین مشکل ممکن است کمی بعد از عمل جراحی نشان داده شود. این موارد شامل احتباس ادراری، خونریزی شدید یا تخلیه از محل فیستولوتومی، تشکیل لخته درون هموروئید موجود و احتباس مدفوع است. سایر عوارض که بعضا بعدا بعد از این عمل اتفاق می افتد عبارتند از: تنگی مقعد، عود فیستول، بی اختیاری روده و بهبود زخم با تاخیر زیاد (زخم برای مدت بیش از 12 هفته ناپدید می شود). این عوارض کمتر رایج است و از 0 تا 18 درصد از بیماران بستگی به نوع فیستول و جراحی که برایشان انجام می شود بروز می کند. عفونت همه جراحی ها هنگامی که برش به داخل پوست انجام می شود، از جمله روش فیستولکتومی، خطر ابتلا به عفونت را ایجاد می کنند. در برخی از تکنیک های جراحی فیستول ، ممکن است این روش در چندین مرحله تکمیل شود. در چنین مواردی، عفونت فیستول ممکن است در سراسر بدن گسترش یابد و باعث عفونت سیستمیک شود. آنتی بیوتیک ها اغلب برای درمان عفونت ناشی از جراحی فیستول مورد نیاز هستند. برای عفونت شدید، ممکن است تزریق آنتی بیوتیک ها از طریق ورود به داخل وریدی لازم باشد که نیاز به مراجعه به بیمارستان دارد. آنتی بیوتیک ها همچنین ممکن است به عنوان یک روش پیشگیری کننده برای جلوگیری از بروز عفونت هنگامی که ریسک بالاست، توصیه شوند. بی اختیاری روده جراحی فیستول دارای توانایی آسیب رساندن به عضلات اسفنکتر مقعد است، به خصوص هنگامی که فیستول شامل عضلات اسفنکتر می شود. اسفنکتر ها مسئول تنگ نمودن اطراف مقعد هستند تا حرکات روده کنترل شود. وقتی آسیب به اسفنکتر رخ می دهد، قدرت عضلات به خطر می افتد و ممکن است موجب از دست دادن کنترل روده ها و منجر به نشت مدفوع از رکتوم شود. این به معنای بی اختیاری مدفوع است. این یک عارضه غیر معمول است که تخمین زده می شود 3 تا 7 درصد از بیماران تحت عمل جراحی فیستول را تحت تاثیر قرار دهد. خطر بستگی به موقعیت فیستول و نوع جراحی مورد استفاده برای برداشت آن دارد. این خطر برای روش  Setonتقریبا 17 درصد و روش فلپ حدود 6 تا 7 درصد بالاتر است. این خطر در افرادی که قبلا بی اختیاری روده را تجربه کرده اند بیشتر است و احتمال ابتلا به بدتر شدن علائم وجود دارد. زنان و بیماران مبتلا به بیماری کرون احتمال بیشتری دارد که این عارضه را تجربه کنند. عود فیستول برای برخی از بیماران، فیستول پس از جراحی مجددا عود می کند. تخمین زده می شود که میزان عود در حدود 7 تا 21 درصد است و در درجه اول به نوع فیستول و روش جراحی که برای حذف فیستول استفاده می شود، بستگی دارد. برای مثال، روش فیبرین دارای میزان عود زیاد است. همچنین گزارش شده است که روش های دیگر نیز در یک سوم از بیماران عود می کنند. اکثر بیماران مبتلا به عود فیستول نیاز به انجام جراحی دیگری برای حذف فیستول دارند. در نتیجه بهترین روش برای درمان این بیماری که احتمال عود آن تقریبا بالاست، لیزر فیستول است که بهترین شرایط را پس از لیزر درمانی برای فرد به وجود می آورد. مدیریت عوارض فیستول مقعد مدیریت مناسب عوارض تا حد زیادی به خود فرد بستگی دارد. مهم است که بیماران از عوارض احتمالی آگاه باشند، به طوری که بتوانند علائم را به اندازه کافی تشخیص دهند تا در صورت نیاز به مشاوره پزشکی رجوع کنند. این امر به آن ها اجازه می دهد تا به موقع درمان شوند و از تاثیر عوارض بر سلامتی آن ها بکاهد. از طرفی انتخاب روش های درمانی نوین توسط پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش به بیمار کمک زیادی می کند تا متحمل عوارض فیستول مقعد نشود.

جزئیات
فیستول زایمان یک تراژدی قابل پیشگیری است

فیستول زایمان یک تراژدی قابل پیشگیری است

28 اسفند1396

در ایالات متحده و بریتانیا 70 درصد فیستول ها نتیجه عمل جراحی لگن هستند. دیگر علل غیر فیزیولوژیک فیستول عبارتند از: پرتودرمانی، عفونت و تروما. بر اساس بررسی های انجام شده طی تحقیقاتی در ایالات متحده و انگلستان یافته ها حاصل از اینست که فیستول در کشور های توسعه یافته تقریبا هرگز از درد زایمان طولانی مدت حاصل نمی شود و نادر می باشد. جالب است بدانید که در یک مطالعه که توسط محققان انجام شده است، تنها 43 مورد افراد بیش از 20 سال را به خود درگیر کرده بود که تنها 2 مورد به دلیل علل زایمان اتفاق افتاده بود و موارد دیگر به علت عوارض جراحی و پرتودرمانی بودند. فیستول زایمان که دارای علل مختلفی می باشد یک تراژدی قابل پیشگیری است و با فرهنگ سازی مناسب می توان به کاهش وقوع آن کمک شایانی کرد. فیستول وزیکوواژینال و فیستول رکتوواژینال بالعکس کشور های توسعه یافته در کشور های در حال توسعه، 90 درصد فیستول ها به علت زایمان های دشوار است. در یک مطالعه در بیمارستان فیستول آدیس آبابا در اتیوپی، متوسط درد زایمان را در طول 3.9 روز در بیمارانی که بعدا با فیستول مواجه شده بودند، ذکر کرد. درد زایمان طولانی، بافت نرم واژن را که در بین سر جنین و لگن استخوانی قرار دارد، می فشارد و جریان خون را در این ناحیه با مشکل مواجه خواهد کرد. معمولا بین 3 تا 10 روز بعد از زایمان، این بافت ناباروری از بین می رود و فیستول بین مثانه و واژن (vesicovaginal) یا فیستول بین رکتوم و واژن (rectovaginal) ایجاد می شود. فیستول رکتوواژینال اغلب کمتر اتفاق می افتد، که شامل 10٪ فیستول است. کمبود حضور متخصصان مامایی ماهر در هنگام تولد، عدم مراقبت های اورژانسی در دوران بارداری و فقدان حمل و نقل به مراکز زایمان کمک می کند تا میزان بالای زایمان طولانی مدت و فرسودگی و در نتیجه ابتلا به فیستول زایمان را در کشور های در حال توسعه افزایش دهد. سن کم ابتلا به فیستول در بانوان سن ازدواج پایین با خطر ابتلا به فیستول رابطه معنی داری را نشان داده است. ارتباط بین سن کم مادران و فیستول به احتمال زیاد جزو علل ثانویه افزایش اختلال بین سر جنین با لگن در زنان جوان است. سن کم مادر، به دلیل ازدواج زود هنگام به عنوان یک فاکتور مستقل و عامل خطر برای بروز فیستول می باشد که در کشور های توسعه یافته بسیار اندک و در کشور های در حال توسعه و توسعه نیافته به وفور قابل مشاهده است. به خصوص زنانی که سوء تغذیه داشته اند و ساختار استخوانی آن ها ضعیف است در اولین زایمان با فیستول مواجه خواهند شد. دختران و زنان جوان (10 تا 19 ساله) از فیستول بی پروا رنج می برند. گرچه بیشتر زنان 20 تا 45 ساله در سن زایمان قرار می گیرند اما بروز فیستول در بانوان در سن 10 تا 19 سالگی بیشتر است و بد نیست بدانید که نزدیک به 50 درصد از موارد فیستول در زنان 10 تا 19 ساله رخ می دهد. طبق مطالعات انجام شده، 28/45 درصد موارد فیستول در زنان در زایمان اول آن ها رخ می دهد به خصوص اگر فرزند دارای جثه درشتی باشد. در تحقیقات دیگری نیز نتایج گویای این مطلب است که نوجوانان تعداد نامساعدی از موارد فیستول را تشکیل داده اند. مطالعه موردی نیجریه در مورد 241 مورد فرد مبتلا فیستول نشان داد که 27٪ در زنان 15 ساله یا جوانتر و 59٪ در زنان 18 ساله یا جوانتر رخ داده است.

جزئیات
فیستول در مردان

فیستول در مردان

28 اسفند1396

فیستول یک اتصال غیر طبیعی بین اندام هایی است که به طور طبیعی جداگانه می باشند. در حالی که انواع مختلف فیستول وجود دارد که شامل سیستم های مختلفی در اندام ها هستند، بیماران با فیستول هایی که در دستگاه تناسلی به وجود می آیند، بیشتر مواجه می شوند. بسیاری از مردان مبتلا به فیستول در سکوت رنج می برند، حتی اگر این بیماری بیش از زنان آن ها را آزار دهد. مردانی که از فیستول رنج می برند از پیگیری درمان خودداری می کنند. فیستول در مردان مشکلات متعددی را با خود به همراه دارد. این افراد در موارد متعددی با ترشح مواد چرکی و یا آبکی روبرو هستند که بوی ناخوشایندی دارد و موجب می شوند که لباس های زیرین آن ها کثیف و بد بو شود. این امر سبب ناامیدی، طلاق یا مترکه و یک شرم بزرگ برای آن ها در جامعه خواهد شد. متأسفانه فیستول در برخی موارد تنها با مصرف کردن دارو درمان نمی شود و نیاز دارد که فرد با اعمال لیزر فیستول بهبودی خود را بدست آورد. نظر متخصصین در مورد فیستول چیست؟ پزشکان متخصص جراحی دستگاه گوارش معتقدند فیستول به سادگی یک اتصال یا مسیر است (یک حفره تو خالی بین یک اندام و سطح بیرون آن با پوست). برای مثال در نظر بگیرید که این فیستول مربوط به رکتوم و کانال مقعد و سطح پوست بیرونی این اندام است. این امر زمانی برای بیمار یک عارضه به همراه دارد که ارتباطی نامتعارف بین مقعد و پوست به وجود آید که فیستول نامیده می شود. در نتیجه شما با دو حفره مواجه هستید. یکی حفره طبیعی مقعد و دیگری حفره غیرطبیعی که از کانال مقعد به سطح پوست راه پیدا کرده است. فیستول ساده و فیستول پیچیده بین ناحیه خارجی و داخلی رکتوم، سنسوری است که اسفنکتر نامیده می شود و مانند شیری است که مدفوع و گاز های خروجی روده را کنترل می کند. چیزی که به سمت خارج روده ها حرکت می کند یا مدفوع جامد است یا اسهال. معمولا هنگام دفع مدفوع جامد، بیمار می تواند صبر کند، اما هنگام اسهال، نمی تواند. این اسفنکتر ها که به عنوان یک سنسور عمل می کنند. هنگامی که آسیب ببینند، بیمار می تواند توانایی کنترل مدفوع را از دست بدهد. زمانی که این سوراخ ها در داخل یا خارج از زیر اسفنکتر باز می شوند، آن ها به عنوان فیستول های پوستی ساده شناخته می شوند. فیستول ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در مدیریت بیماران کمک می کند. اگر فقط از یک مسیر ارتباط بین داخل رکتوم و پوست تشکیل شده باشد، می توانند ساده باشند. با این حال، زمانی که دهانه های متعدد به سطح پوست وجود دارد، این به عنوان یک فیستول پیچیده شناخته می شود. در اغلب موارد، فیستول پیچیده ناشی از مسائلی غیر از عفونت های ساده، مانند بیماری های اطراف کانال مقعد است. این می تواند منجر به حفره های داخلی و خارجی مقعد با مسیر های متعددی رو به پایین شود. یکی از جراحان عمومی خارجی به نام دکتر اندد می گوید: هیچ دلیل روشنی مبنی بر این نیست که انواع خاصی از فیستول در مردان نسبت به زنان رایج تر است. انواع ساده و پیچیده فیستول در هر دو جنس مشاهده می شوند، تنها فیستول های مربوط به بعد از زایمان است که تنها مربوط به زنان می شود. از طرفی او اضافه کرد، که مردان تمایل و سهم بیشتری در مواجه با این مشکل دارند و دلیل این است که مردان با عفونت در اطراف ناحیه مقعد، اسهال، هموروئید و فیشر به میزان بیشتری مواجه می شوند. آن ها همچنین مشکلات زیادی را نسبت به زنان دارند، بنابراین درمانشان در چنین شرایطی پیچیده و پیچیده تر می شود.

جزئیات
لیزر فیستول پیچیده

لیزر فیستول پیچیده

27 اسفند1396

جراحی برای درمان یک فیستول مقعدی پیچیده ممکن است منجر به عود و یا اختلال در انقباض شود. درمان ایده آلی که برای فیستول پیچیده باید در نظر گرفته شود معمولا همراه با کمترین میزان عود، حداقل بی اختیاری و بالاترین کیفیت ممکن برای بیماران می باشد. با توجه به خطر تغییر در تداوم تکنیک های متداول، فرآیند های حفظ اسفنکتر برای فیستول مقعدی پیچیده مدیریت شده است تا بیمار پس از معالجه با مشکلات بعدی مواجه نشود. امروزه با به کارگیری روش هایی از جمله لیزر فیستول که به عنوان درمانی برتر به شمار می رود از بسیاری از عوارض بعدی که ممکن است برای افراد پیش آید جلوگیری شده است. درمان فیستول پیچیده یک فیستول مقعدی پیچیده یک فاز مزمن از عفونت آنورکتال است که با چرک زیاد و یا درد ناشی از تشکیل آبسه مشخص می شود. اهداف درمان فیستول مقعد این است که اولین دهانه فیستول و هر حفره ای که به آن مربوط می باشد، و همچنین هر حفره ثانویه ای را که توسط آن به وجود آمده است، از بین ببریم. بیشتر فیستول های مقعدی ساده هستند و می توانند با استفاده از فیستولوتومی درمان شوند، که دارای کمترین میزان عود و سطح شیوع مجدد هستند. با این حال، درمان یک فیستول پیچیده که به عنوان یک فیستولی که درمان آن خطر بالقوه ای برای فرد ایجاد می کند، باید با متد های نوین و قابل اعتماد صورت پذیرد. یک جراح کولورکتال، فیستول مقعد پیچیده را با وجود بهترین پیشرفت های تکنولوژیکی، یک وضعیت چالش برانگیز بر می شمارد که باید دقت زیادی در رفع آن به کار برد. بنابراین، جراح عمومی باید با توجه به آشنایی با تکنیک های مختلف جدید برای درمان فیستول مقعد به این نکته توجه زیادی دارد که جراحی یک فیستول معمولی در مقایسه با فیستول پیچیده متفاوت بوده و به کارگیری فنون روز نقش مهمی دارد. شواهد قطعی در مورد مزایای تکنیک های جدید درمان فیستول در مقایسه با مداخله سنتی وجود دارد که همچنان نیازمند مطالعات کنترلی تصادفی است که در حال حاضر انجام می شود. درمان هایی که در دهه های گذشته در رابطه با فیستول پیچیده وجود داشته است تا کنون نتوانسته رضایت سطح گسترده ای از بیماران را در بر داشته باشد. اما از زمانی که لیزر فیستول روی کار آمده است و تعداد بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری در نقاط مختلف جهان در بیمارستان ها و کلینیک های مجهز تحت درمان قرار گرفتند، خوشبختانه نتایج موفقیت آمیزی حاصل شده است. روند درمانی سریع با لیزر فیستول پیچیده عوارض جراحی شامل عفونت، عود و بی اختیاری روده در جراحی های سنتی فیستول به وفور قابل مشاهده بوده است. احتمال دارد که بیماران پس از عمل جراحی درد کمتری داشته باشند و این امر تنها با دارو های ضد درد و مسکن ها تحقق می یابد. برای اینکه میزان دفع مدفوع کاهش یابد و یا بیمار هنگام اجابت مزاج مشکلی نداشته باشد باید از موادی مانند فیبر ها و ملین های فراوان استفاده کند. بیماران باید به برخی از موارد پزشکی اهمیت بیشتری دهند تا بهبود سریع تری حاصل شود. به طور طبیعی پس از جراحی باید مدت زمانی در خانه برای بهبودی صرف شود. زمان مورد نیاز برای این کار با توجه به نوع جراحی و مورد خاص متفاوت است. اما خبر جالب اینجاست که لیزر فیستول نیازی به این اقدامات ندارد و به دلیل روند و نوع لیزر درمانی فرد می تواند سریعا به روال عادی زندگی خود بازگردد.

جزئیات
آیا هموروئید ارثی است؟

آیا هموروئید ارثی است؟

27 اسفند1396

همانند ویژگی های فیزیکی مانند مو و رنگ چشم، بیماری ها و اختلالات نیز می توانند از نسلی به نسل دیگر منتقل شوند. ژن ها، واحد های انتقال دهنده مواد ارثی هستند که حاوی دستورالعمل های کد شده بوده و به عنوان یک طرح برای توسعه سلول ها و سیستم های بدن عمل می کنند. آن ها همچنین می توانند بیماری های خاصی را که به ارث برده می شوند را حمل کنند. مدت های طولانیست که محققان به این واقعیت پی برده اند که بیماری هایی مانند آلزایمر، افسردگی، بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، پوکی استخوان و سرطان های پستان، تخمدان، روده بزرگ، پروستات و پوست نیز ارثی هستند. آنچه اغلب مردم را شگفت زده می کند این واقعیت است که هموروئید نیز ممکن است به دلایل ناشی از وراثت به وجود آید و فرد به هموروئید ارثی مبتلا شود. هموروئید ها ناشی از تورم عروق خونی در مقعد می باشند و می توانند به علل مختلفی مانند پیری، یبوست، اسهال، بارداری، چاقی، رژیم غذایی نامناسب و عادات و شیوه های غیرصحیح زندگی پدیدار شوند. تمام این شرایط باعث ایجاد تنش و فشار روی ناحیه مقعد می شود و موجب ایجاد تنش و استرس در رگ های آن  خواهد شد. وراثت، در حالی که به طور مستقیم باعث ایجاد هموروئید نمی شود، می تواند عاملی کمک کننده باشد. رگ های ضعیف می توانند ژنتیکی باشند و امکان بروز هموروئید را بیشتر کنند. رگ های ضعیف می توانند به راحتی آسیب دیده و یا گسترده تر شوند، در نتیجه منجر به هموروئید ارثی می شوند. در حالی که هیچ چیز در مورد جلوگیری از وراثت وجود ندارد، گام هایی هستند که می توانید از بروز هموروئید پیشگیری کنید در صورتی که شما می دانید که از لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به بیماری هموروئید می باشید. حفظ سلامت روده و شکم یکی از بزرگترین اقداماتی است که می توانید در جهت جلوگیری از هموروئید انجام دهید و راه هایی برای انجام آن وجود دارد که در ادامه ذکر خواهد شد. داشتن رژیم غذایی حاوی فیبر برای سلامت روده بسیار مهم است زیرا از یبوست و اسهال جلوگیری می کند (دو اختلال گوارشی که باعث ایجاد هموروئید می شوند).مصرف فیبر مدفوع را نرم می کند و موجب می شود حرکات روده ای را به طور مرتب تر و راحت تر انجام شود. دانه ها و میوه ها و سبزیجات تازه همه منابع خوب فیبر هستند. شما همچنین می توانید از خوردن غذا های تند جلوگیری کنید زیرا ممکن است سیستم گوارش شما را ناراحت کنند. مصرف 6 تا 8 لیوان آب در روز به شما کمک می کند بدن خود را هیدراته کنید و از بروز یبوست جلوگیری کنید. ورزش مکرر نیز باعث حفظ سلامت روده ها می شود. اگر شغلی دارید که برای مدت طولانی نیاز به نشستن طولانی مدت دارید، سعی کنید هر ساعت یک بار بلند شوید و حداقل دو دقیقه طول بکشد تا جریان خونتان در اندام تحتانی شما جریان یابد. ورزش نقش بسیار مؤثری در پیشگیری از هموروئید ارثی دارد. یکی دیگر از روش های ساده ای که می تواند برای جلوگیری از هموروئید به کار رود این است که منطقه مقعد همیشه تمیز و خشک باشد. تحریک در ناحیه مقعد می تواند به رشد هموروئید کمک کرده و آن را تشدید نماید. از دستمال توالت یا دستمال مرطوب استفاده کنید تا تمیز کردن منطقه به آسانی و بدون سایش و یا تحریک انجام شود. اگر هموروئید در خانواده تان وجود دارد، دلسرد نشوید. وراثث، هموروئید را ایجاد نمی کند بلکه این تنها باعث می شود که شما به این شرایط حساس تر باشید. اگر به هموروئید دچار شدید، به جای ترسیدن، از دانش و علم روز استفاده کنید. خوشبختانه پزشکان متخصص جراحی دستگاه گوارش امروزه با روش های پیشرفته و عالی هموروئید را درمان می کنند. لیزر هموروئید بهترین درمانیست که تاکنون برای درمان قطعی هموروئید به کار گرفته شده است. به یاد داشته باشید زمانی که شیوه زندگی سالم را در روند اجراییات روزانه خود انطباق دهید، نه تنها به جلوگیری از بروز هموروئید ها کمک می کنید، بلکه باعث بهبود سلامت و رفاه عمومی خودتان خواهید شد.

جزئیات
کدام درمان برای هموروئید بهتر است؟

کدام درمان برای هموروئید بهتر است؟

26 اسفند1396

هموروئید ها مجموعه ای از التهابات و ناهنجاری های وریدی و سینوس هایی هستند که حضورشان در ناحیه رکتوم طبیعی محسوب می شود. تا مدت ها ابهامات زیادی بر سر اینکه کدام درمان برای هموروئید بهتر است وجود داشت. برخی از بررسی ها اینگونه نشان دادند که برش توده هموروئیدی موثرترین درمان برای هموروئید خارجی ترشح شده است (مطالعات گذشته نگر). بهترین درمان قطعی برای هموروئید داخلی پرولاپس جراحی سنتی  هوروئیدکتومی می باشد (بررسی سیستماتیک). در میان تکنیک های غیرجراحی، باند لاستیکی کمترین میزان عود را ایجاد می کند (بررسی های سیستماتیک). اما در عصر حاضر سخن از روش های جدید و پیشرفته ای با نام لیزر هموروئید به میان آمده که توانسته است از نتایج شگرفی رونمایی کند. لیزر هموروئید در مطالعات اپیدمیولوژیک در کره، انگلستان و اتریش، بین 14 تا 39 درصد جمعیت هموروئید داشتند، با این حال بسیاری از آن ها بدون علامت بوده و نیازی به درمان نداشتند. همچنین حدود 10 میلیون نفر در ایالات متحده از هموروئید شکایت دارند که شایع ترین شکایت مرتبط با خونریزی بدون درد در رکتوم هنگام خروج مدفوع با و بدون پرولاپس است. نشانه های معمول هموروئید مانند حضور توده در ناحیه مقعد که به علت ترومبوز و فشردگی به وجود می آید با لیزر به طور کلی از میان می رود و فرد دردی احساس نخواهد کرد. هموروئید خارجی ناشی از خط دندانه ای است و به شدت دردناک به همراه ترومبوز می شود. آن ها می توانند به علت تداخل با بهداشت پریانال موجب خارش و پوست رفتگی آن شوند. هموروئید داخلی هنگامی که خونریزی کند یا پرولاپس شود علامت دار خواهد شد. در چندین مطالعه بهترین درمان برای هموروئید داخلی و خارجی، لیزر هموروئید ارزیابی شده است. طی یک تحقیق که در میان بیمارانی که با روش جراحی و با روش محافظه کارانه ( لیرز هموروئید ) درمان شده اند صورت گرفت، نشان داد که میزان عود در افرادی که با لیزر هموروئید مداوا شده اند بسیار کمتر از بیمارنیست که با روش جراحی هموروئید را حذف کرده اند. بررسی های سیستماتیک در میان بسیاری از تحقیقات کیفیت پایین، میزان عود بیشتر و دردناک بودن جراحی های مختلف را طی دهه های اخیر نشان می دهد و به روند نزولی و از میان برداشته شدن آن ها اشاره دارد. این در حالیست که هر چه به سمت جلو پیش می رویم با رضایت بالاتر بیماران از روند بهبود سریع هموروئید با متد لیزر درمانی روبرو هستیم. درمان هموروئید را در منابع موثق پیگیری کنید افرادی که به علت مشاهده علائمی از بیماری هموروئید به پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش مراجعه می کنند، احتمالا با درد یا تورم شدید و همینطور خونریزی مقعد روبرو شده اند. از آنجا که انواع زیادی از دارو های بدون نسخه موجود برای درمان هموروئید عرضه می شود، بیماران اغلب قبل از اینکه به دنبال مراقبت های پزشکی باشند در ابتدا خود درمانی می کنند. آن ها در مورد هموروئید در اینترنت سرچ می کنند در صورتیکه کیفیت اطلاعات در منابع مختلف متغیر است و برخی از وب سایت های مورد بررسی ضعیف عمل می کنند. در نتیجه بهتر است اگر به دنبال بدست آوردن اطلاعات مفید و جامع علمی هستیم به سایت پزشکان و متخصصان این حرفه مراجعه نماییم.

جزئیات
درمان قطعی هموروئید

درمان قطعی هموروئید

26 اسفند1396

همانطور که می دانید هموروئید معمولا با درجات خفیف اکثر انسان ها را درگیر می کند و به پزشک معالج احتیاجی ندارد مگر اینکه به مرور بیمار را ناراحت کند. درواقع هموروئید تنها زمانی نیاز به درمان دارد که بیمار از آن شکایت کند. درمان قطعی هموروئید با توجه به علت هایی که نشانه های آن از خود بروز می دهد به درمان های داخلی و خارجی تقسیم می شود. دقیق بودن علائم بیمار و ارتباط آن ها با هموروئید داخلی و خارجی بسیار مهم است و توسط پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش مورد بررسی قرار می گیرد. بسیاری از دستورالعمل ها اینگونه توصیه می کنند که بیماران مبتلا به هموروئید داخلی ابتدا با افزایش فیبر و مصرف مایع مناسب درمان شوند. این دستورالعمل ها همچنین اخطار می دهند که اگر تغییرات در رژیم غذایی بوجود نیاید و علائمی که در بیماران مبتلا به هموروئید درجه اول تا سوم می باشد پیشرفت کند، بایستی مراحل مختلف جراحی و غیرجراحی شامل باندینگ، اسکلروتراپی و لیزر هموروئید مورد توجه قرار گیرد تا بتواند موثر واقع شود. علاوه بر این بیان می کند که اگر بیماران هموروئید خارجی علائم شدید مربوط به هموروئید درجه سوم یا درجه چهارم را همراه خود داشته باشند، باید برای لیزر هموروئید به جراح عمومی مراجعه کنند. هموروئید داخلی هموروئید های داخلی تحریک پوستی ندارند و بنابراین می توانند بدون بی حسی از بین رفته و درمان برایشان ممکن است جراحی یا غیرجراحی باشد. علائم هموروئید داخلی اغلب با افزایش مصرف فیبر و مایعات، جلوگیری از نشستن های طولانی در توالت و رعایت سایر نکات برطرف می شود. اکثر روش های غیر جراحی در حال حاضر در کلینیک ها و بیمارستان ها انجام می شوند و بیماران می توانند از آن ها بهره مند گردند. زیر خلاصه ای سریع از درمان برای هموروئید داخلی با توجه به درجه بندی آن: هموروئید درجه یک با درمان محافظه کارانه پزشکی و اجتناب از دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی و غذا های تند و چرب. هموروئید درجه دوم یا سوم ابتدا با روش های غیر جراحی درمان می شود. بهترین درمان برای هموروئید درجه سوم و چهارم درگذشته اعمال جراحی مانند هموروئیدکتومی بوده اما هم اکنون متد جدید و نوین لیزر هموروئید جایگزین این روش ها شده است. درمان هموروئید درجه چهارم نیاز به مشاوره سریع با پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش دارد. هموروئید خارجی علائم خارجی هموروئید معمولا به مشکلات هموروئید ترومبوزه و حاد و شکایت بهداشتی و علائم پوستی تقسیم می شوند. بهتر است بدانید که اعمال جراحی نظیر هموروئیدکتومی وقتی که خوب انجام می شوند نیز حدود 2 تا 5 درصد عود مجدد خواهند داشت. تکنیک های دیگر مانند باند لاستیکی، در طی 5 تا 10 سال، میزان عود 30-50 درصد را نشان می دهند. برای همین بیشتر بیماران مبتلا به هموروئید علاقه زیادی به روش های درمانی بدون بازگشت دارند، لذا آن ها روش های لیزر درمانی را بهترین و ایمن ترین معالجه برای درمان قطعی هموروئید می دانند. امروزه اغلب جراحان باتجربه از درمان های غیرتهاجمی استفاده می کنند و نسبت به گذشته کمتر بر درمان با شیوه هموروئیدکتومی اتکا می کنند. در ایالات متحده، بستن لاستیک باند (در مقایسه با تزریق اسکلروتراپی) یک درمان محافظه کارانه است. روش لیزر هموروئید در آمریکا بسیار افزایش یافته است و جایگزین خوبی برای هموروئیدکتومی و شیوه های دیگر سنتی برای بیماران مبتلا به هموروئید خارجی و هموروئید بزرگ داخلی می باشد.

جزئیات
هموروئید در نوزادان

هموروئید در نوزادان

25 اسفند1396

اعتقاد بر این است که هموروئید یک بیماریست که بزرگسالان با یک شیوه زندگی بی تحرک، داشتن عادت های بد و با افزایش وزن تدریجی به آن مبتلا می شوند. اما متأسفانه این درست نیست، زیرا بعضی اوقات هموروئید در میان کودکان اتفاق می افتد، علاوه بر این بد نیست بدانید که هموروئید حتی در میان نوزادان نیز دیده می شود. هموروئید در نوزادان کمتر از افراد بزرگسال مشاهده می شود و علل و علائم خاص خود را دارد که والدین باید به آن ها اهمیت داده و برای درمان نوزاد خود اقدام نمایند. علل هموروئید در نوزادان دلیل اصلی توسعه هموروئید در نوزادان نارسایی وریدی است. به عنوان یک قانون، کودک با رگ های غیر طبیعی منبسط در ناحیه لگن متولد شده است، که در طول دو تا پنج روز اول زندگی باعث ایجاد هموروئید اورژانسی می شود. نکته مهم و قابل اهمیت در هموروئید نوزادان اینست که یکی از شایع ترین علل هموروئید در نوزادان وراثت است. وراثت نقش قابل توجهی در رخداد بیماری هایی از قبیل هموروئید دارد که می تواند حتی در نوزادی نیز خود را نشان دهد. علت دوم هموروئید در اوایل دوران نوزادی مشکلات دستگاه گوارش است و در نتیجه آن، مشکلات در اجابت مزاج رخ می دهد. بنابراین، مهم است که نوزاد تنها از شیر مادر استفاده نماید. دلیل سوم، که بیشتر مربوط به کودکانی که دوران نوزادی را سپری کرده اند می شود، یک شیوه زندگی بدون تحرک است. متاسفانه، امروزه کودکان از سنین پایین تر ترجیح می دهند زمان زیادی برای تماشای تلویزیون صرف کنند و در عین حال آن ها به بازی های پرتحرک و جنب و جوش علاقه مند نیستند که این می تواند منجر به بروز هموروئید شود. علائم هموروئید در نوزادان علائم اصلی رشد هموروئید در نوزادان در 2 تا 5 روز زندگی آن ها ظاهر می شود. اغلب این بیماری به خونریزی منجر می شود. باید به یاد داشته باشید که این نوع خونریزی می تواند به علت هر دو نوع هموروئید خارجی و هموروئید داخلی باشد. خونریزی و هموروئید ممکن است حتی با یبوست ناگهانی ایجاد شوند که به دلیل عدم تعادل میکروفلورا در روده اتفاق می افتد. ممکن است در چنین شرایطی کودک تب کند و بهتر است که درجه حرارت بدن او را چک کنید. گریه نوزاد می تواند سبب تشدید هموورئید شود که فشار داخل شکمی را افزایش می دهد. یک جنبه مثبت در طول این وضعیت این است که گاهی اوقات هموروئید پس از یک استراحت کوتاه کودک، بدون درمان ناپدید می شود. درمان هموروئید در نوزادان هدف اصلی در درمان هموروئید در میان نوزادان، حذف علل یبوست است که نوزاد از آن رنج می برد. به طور معمول، این امر به اعمال درمان های محافظه کارانه منجر می شود که شامل رژیم غذایی مخصوص نوزاد، بهداشت مناسب، حمام درمانی و استفاده از پماد های مناسب نوزادان می شود. این آسیب شناسی در میان نوزادان نسبتا راحت است. پس از عادی شدن مدفوع، نشانه های تسکین ظاهر شده، و اگر شما بیش از این از یبوست جلوگیری نکنید بیماری متوقف نخواهد شد. قبل از درمان خودسرانه، توصیه می شود که کودک به طور دقیق توسط متخصص جراحی دستگاه گوارش معاینه شود تا تشخیص داده شود که هموروئید در چه مرحله ای قرار دارد. چرا که در بعضی مواقع، به عنوان مثال، پولیپ تشخیص داده می شود. آماده سازی برای عادی سازی کارکرد روده بهتر است با توجه به نتایج تجزیه و تحلیل معاینات پزشک اعمال شود. توجه ویژه به بهداشت نوزاد باید حتما در نظر گرفته شود. نوزاد باید حداقل سه بار در روز با یک محلول ضعیف پرمنگناتین پتاسیم برای جلوگیری از نفوذ عفونت حمام کند. اگر درد شدیدی داشته باشد، پماد Vishnevsky ممکن است توسط پزشک تجویز شود که موجب رفع التهاب شده و کمک می کند تا ناحیه از میکروارگانیسم ها خلاص شود و روند بهبودی را تسریع نماید.

جزئیات
درمان هموروئید در طب سنتی

درمان هموروئید در طب سنتی

25 اسفند1396

بسیاری از محققان بر این عقیده اند که هموروئید تنها در انسان اتفاق می افتد زیرا انسان جانداریست که مستقیما ایستاده است. طب مدرن معمولا فکر می کند که هموروئید به علت افزایش فشار داخل وریدی، پیچیدگی رگ ها و کاهش مقاومت دیواره های وریدی ایجاد می شود، اما از طریق مطالعه عمیق هموروئید، ایده های گوناگونی مطرح شده است. علاوه بر تئوری ورید واریسی، نظریه hyperplasia رگ ها و لغزندگی مخاطی نیز اضافه شده است. در طب سنتی نیز راهکار هایی برای مداوای هموروئید پیشنهاد شده است که می تواند در بهبود این بیماری نقش داشته باشد. درمان هموروئید در طب سنتی معمولا در مواردی که هنوز در مراحل سطحی و اولیه قرار دارد پیشنهاد می شود و هنگامی که بیمار دچار هموروئید پیشرفته می شود باید به پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش مراجعه کند و از روش های نوین برای ریشه کن نمودن این بیماری بهره مند شود. درمان هموروئید با روش های سنتی در طب سنتی می توان از روش های زیر برای بهتر شدن میزان درد و علائم هموروئید استفاده کرد. دم کرده گیاه بابونه و بومادران بابونه و بومادران دو گیاهی هستند که به راحتی در عطاری ها می توانید آن ها را خریداری نمایید. از هر کدام به میزان دو قاشق در یک لیتر آب اضافه کنید و پس از اندکی جوشیدن اجازه دهید تا دم بکشد. می توانید در طول روز دو تا سه بار از این دمکرده میل کنید تا به مرور هموروئید بهبود پیدا کند. روغن تره جالب است بدانید که گیاه تره در درمان هموروئید نقش قابل توجهی دارد بطوریکه افراد مبتلا به انواع هموروئید می توانند با استفاده از این سبزی در وعده های غذایی خود روند درمانشان را سریع تر نمایند. روغن تره نیز از اهمیت خاصی در درمان هموروئید برخوردار است. فرد پس از اجابت مزاج و شستشوی محل باید با استفاده از یک دستمال نرم بدن را خشک نموده و سپس ناحیه را با روغن تره آرام آرام ماساژ دهد. سوپ آلو بخارا یکی از راه های درمان هموروئید استفاده از سوپ آلو بخارا می باشد. در واقع این سوپ یبوست را برطرف می کند و عمل دفع را برای بیمار بسیار آسان تر خواهد نمود. با مصرف یک وعده از این سوپ در طول روز از فشار های وارده بر مقعد در هنگام اجابت مزاج کاسته می شود و در تسریع بهبود هموروئید تأثیرگذار می باشد. داروی گیاهی ترکیبی معمولا پزشکان طب سنتی برای رفع برخی از بیماری ها از دارو های ترکیبی گیاهی استفاده می کنند. یکی از این ترکیبات سودمند از ادغام: هلیله سیاه، هلیله زرد، کندر، انزروت، برگ گل سرخ، صبر زرد، گیاه مصطکی و ریوند بدست می آید. که از هرکدام به مقدار یکسان باید تهیه نموده، کوبیده و در آب حل کرد تا خمیری بدست آید و به شکل قرص هایی به اندازه نخود درآورد و مصرف نمود. روزانه مصرف سه تا شش عدد از این قرص ها می تواند سبب خوب شدن بیماری هموروئید شود. حجامت و زالو درمانی علت بوجود آمدن هموروئید در طب سنتی خون سوداوی است. افرادی که در طول سال اعمال حجامت و زالو درمانی را انجام می دهند به میزان کمتری این بیماری ها را تجربه می کنند. با توجه به تشخیص پزشک طب سنتی می توان در صورت نیاز از این روش های سنتی نیز بهره گرفت و اثرات مفید آن ها را مشاهده کرد. فراموش نکنید که هموروئید همیشه با روش های خانگی و سنتی قابل درمان نیست و این شیوه ها صرفا در مراحل ابتدایی ممکن است فرد را به نتیجه مطلوب نزدیک کند. بهتر است که در هنگام مواجهه با چنین بیماری های دردناکی حتما به یک جراح عمومی رجوع کنید و از روش های درمانی مورد اطمینان بهره مند گردید. امروزه لیزر همورئید به عنوان کارا ترین و مؤثرترین شیوه درمانی موجود در طب نوین توانسته است موفقیت های پی در پی خود را به اثبات برساند.

جزئیات
عوارض هموروئید

عوارض هموروئید

23 اسفند1396

خوشبختانه عوارض هموروئید بسیار نادر هستند. در بیشتر موارد، هموروئید به صورت خفیف بروز می کند و هیچ مشکلی جدی برای رشد ندارد. هموروئید ها با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده همراه نیستند اما در برخی از علائم مشابه می باشند. در مورد علائم هموروئید ، به ویژه خونریزی، فرد حتما باید یا یک پزشک ماهر متخصص جراحی دستگاه گوارش مشورت نماید. چرا که درمان مناسبی برای هموروئید پیشرفته باید در نظر گرفته شود. یک جراح عمومی می تواند با بکارگیری روش لیزر هموروئید را انجام دهد و بیمار را از عوارض این بیماری حفظ کند. به طور معمول عوارض بیماری هموروئید شامل موارد زیر می شود: خون ریزی بیش از حد. یکی از عوارض هموروئید خونریزی است. این عارضه کاملا ناراحت کننده است اما به ندرت مشکلات جدی نظیر کم خونی را ایجاد می کند. درواقع خونریزی مزمن ناشی از هموروئید ها ممکن است باعث کم خونی شود که در آن شما به اندازه کافی سلول های قرمز خون سالم برای حمل اکسیژن به سلول های خود را نخواهید داشت. عفونت بی اختیاری مدفوع، که در آن شما کنترل داوطلبانه بر حرکات روده خود را از دست می دهید. این امر نادر است و گاهی اوقات با انجام فرآیند های دیگر اصلاح می شود. فیستول مقعدی که یک کانال کوچک است و بین ناحیه درونی مقعد و سطح پوست نزدیک مقعد ایجاد می شود. شایع ترین و جدی ترین عوارض هموروئید شامل ترومبوز وریدی، پرولاپس محبوس شده و هموروئید های داخلی با ترومبوز های پس از آن است. آن ها با درد شدید در ناحیه پریانال ممکن است با خونریزی مشخص شوند. هموروئید خارجی ممکن است لخته های خون دردناک ایجاد کند. اگر این اتفاق بیفتد، هموروئید ترومبوزه نامیده می شود. هموروئید خارجی می تواند تحریک و یا آلوده شود و ممکن است نیاز به لیزر هموروئید داشته باشد. انجمن آمریکایی جراحی کولون و رکتال بر این باور است که کمتر از 10 درصد از موارد هموروئید نیاز به اعمال جراحی دارند. همانطور که ذکر شد یکی دیگر از عوارض رایج هموروئید خارجی، تشکیل لخته های خون داخل رگ و یا یک هموروئید ترومبوزه است. در حالی که این لخته ها معمولا تهدید کننده زندگی نیستند اما می توانند درد شدیدی را ایجاد کنند. هموروئید داخلی ممکن است پرولاپس باشد، به این معنی که از میان رکتوم دچار افتادگی و تورم خواهد شد. درد، که عمدتا در طي خروج مدفوع اتفاق می افتد. بیماران از خارش و سوزش در اطراف ناحیه مقعد شکایت دارند. درد و تحریک معمولا پس از یک حمام نمکی ( وان آب گرم به همراه مقداری نمک دریا) کاهش می یابد. هموروئیدها عوارض مربوط به بهداشت را ایجاد می کنند، برای مثال بعد از دفع، تمیز نمودن ناحیه مقعد دشوار می شود و بهداشت ضعیف در اطراف محل مقعد می تواند منجر به بروز عفونت شود. پیشرفت حساسیت به عنوان نتیجه از استفاده از محصولات موضعی رفع هموروئید با حساسیتی که بدن فرد به مواد تشکیل دهنده آن ها دارد. عود اگزمای مقعدی ناشی از استفاده مکرر از مواد و شوینده هایی که پوست را تحریک می کند (مثلا شستشو با صابون). ترومبوز وریدی مقعد ممکن است بعد از اسکلروتراپی پیشرفت کند. پرولاپس مقعدی ممکن است با هموروئید طولانی مدت رخ دهد.

جزئیات
آیا می دانید هموروئید و پرولاپس رکتوم دو بیماری متفاوت اند؟

آیا می دانید هموروئید و پرولاپس رکتوم دو بیماری متفاوت اند؟

23 اسفند1396

پرولاپس رکتال چیست؟ اصطلاح رکتوم به پایین ترین (12 تا 15 سانتی متر انتهایی) قسمت روده بزرگ اشاره دارد. راست روده دقیقا در بالای کانال مقعد واقع شده است (اتصال به ناحیه آنورکتال نامیده می شود). به طور معمول، رکتوم به خوبی توسط رباط ها و عضلاتی که در جای خود قرار دارد، به لگن وصل می شود. هنگامی که این رباط ها و عضلات تضعیف می شوند، رکتوم می تواند دچار افتادگی شود یا پرولاپس به وجود آید. بیماری هموروئید و پرولاپس رکتوم در برخی از نشانه هایی که بروز می دهند با هم تشابه دارند اما در اصل متفاوت از هم هستند. در واقع هموروئید در نزدیک مقعد مشاهده می شود در حالیکه پرولاپس در نواحی بالاتر روده بزرگ دیده خواهد شد. آیا پرولاپس مقعدی یک بیماری شایع است؟ پرولاپس راست روده ای یک بیماری غیر معمول است و در درجه اول بر روی سالمندان تاثیر می گذارد. این بیماری در میان کودکان بسیار نادر است. کودکان آسیب دیده معمولا کمتر از 3 سال سن دارند. مردان شرایط این بیماری را بسیار کمتر از زنان دارا می باشند. آیا هموروئید باعث ایجاد پرولاپس رکتوم می شود؟ در مراحل اولیه پرولاپس جزئی است، به این معنی که تنها پوشش داخلی درون رکتوم (مخاطی رکتوم) از عصب بیرون زده می شود. این اتفاق زمانی می افتد که بافت های همجنس در داخل مخاط شل، سست و کشیده می شوند و اجازه می دهند که بافت از طریق مقعد خارج شود. هنگامی که بیماری های هموروئیدی بلند مدت علت است، این حالت معمولا طوری پیش نمی رود که پرولاپس کامل شود. تعیین اینکه آیا مشکل هموروئید است یا پرولاپس مقعدی، مهم است. هموروئید معمولا اتفاق می افتد، اما به ندرت باعث ایجاد این بیماری می شود. زمانی که روده بیشتر دچار افتادگی می شود، رباط ها و عضلات ممکن است در نقطه ای که بخش بزرگی از رکتوم از بدن در میان مقعد خارج شده است، ضعیف شوند. این مرحله پرولاپس کامل یا پرولاپس رکتال کامل ضخیم خوانده می شود و شایع ترین مرحله این بیماری شناخته می شود. در ابتدا، مقعد ممکن است بسته به حرکات و فعالیت های فرد، برون دهی داشته باشد یا واکنش نشان دهد. با این حال، اگر بیماری درمان نشود، رکتوم ممکن است بیشتر بیرون بزند یا حتی به طور دائمی بروز کند. پرولاپس راست روده شبیه، اما نه دقیقا مشابه، یک رکتوسل، یک بیماری رایج در زنان، جایی که راست روده به سمت دیواره عقب (یا خلفی) مهبل (واژن) به سمت جلو حرکت می کند، باعث ایجاد یک توده در داخل مهبل (واژن) می شود. یکی دیگر از شرایطی که معمولا به عنوان یک نوع رکتوم پرولاپس در نظر گرفته می شود، گرفتگی عضلات داخلی نامیده می شود. اثرات آن بر روی رکتوم شبیه پرولاپس های مخاطی یا پرولاپس کامل مجاری رکتال است. با این حال، در گرفتگی عضلات داخلی، رکتوم نه از بدن بیرون می آید و نه به کانال مقعد وارد می شود. چگونه تشخیص دهیم که به پرولاپس رکتوم دچار شده ایم یا هموروئید؟ با معاینات فیزیکی پزشک می تواند به این موضوع پی ببرد که فرد دچار هموروئید شده است یا خیر و آیا درمان آن نیازمند راهکار های ابتداییست یا به لیزر هموروئید نیاز دارد. برای تایید حضور رکتوم پرولاپس ، پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش ممکن است از فرد بخواهد که در توالت و فشار قرار گیرد. اگر رکتوم بیرون نرود، پزشک ممکن است یک فسفات انما را برای تایید تشخیص تجویز کند. در نتیجه بیماران می توانند با تشخیص یک جراح عمومی باتجربه از درمان هایی مناسب بهره مند شوند و به سلامت و بهبودی کامل دست یابند.

جزئیات
هزینه لیزر هموروئید

هزینه لیزر هموروئید

22 اسفند1396

هموروئید یک بیماری فراگیر است که اغلب به عنوان بیماری قرن شناخته می شود. در ایالات متحده یک سوم از جمعیت، یا در حدود 75 میلیون نفر، از هموروئید رنج می برند، در حالی که در لهستان این بیماری نزدیک به نیمی از جمعیت دیده می شود. مردم از هم از جنسیت زن و هم از جنسیت زن در سنین مختلف می توانند این رنج را تجربه کنند. عواملی که منجر به شکل گیری هموروئید می شوند همانند: چاقی شدید، سبک زندگی بی تحرک، یبوست، مصرف بیش از حد الکل و قهوه، بلند کردن اشیاء سنگین و بارداری سبب شدت یافتن آن خواهند شد و در توسعه این امر نقش مهمی را ایفا می کنند. یکی از محبوب ترین روش های درمان این بیماری، لیزر درمانی هموروئید است که توسط پزشکان متخصص جراحی دستگاه گوارش انجام می شود. هزینه لیزر هموروئید با توجه به اینکه نسبت به شیوه های جراحی کمی متفاوت است اما مزایای این متد نوین از عوامل اصلی انتخاب آن توسط بیماران است. لیزر هموروئید یک انتخاب ایده آل برای بیماران در حال حاضر، روش های متعددی برای درمان هموروئید از حذف جراحی معمولی تا روش های حداقل تهاجمی وجود دارند. یکی از روش های پیشرفته تر درمان، لیزر هموروئید است که شامل بهبودی هموروئید آسیب دیده با نور لیزر می شود. در حال حاضر، لیزر هموروئید نیز توسط روش های مختلفی صورت می گیرد. لیزر در تبخیر انبساط خارجی نقش دارد و باعث نابود شدن آماس بوجود آمده می شود. با اینکه جراحی لیزری برای هموروئید گران تر از عمل جراحی معمول است، اما موثرتر بوده و کمتر دردناک می باشد. به خصوص با استفاده از روش های جراحی سنتی، هموروئید درمان شده می تواند بازگشت کند و نیاز به درمان بیشتری دارد. علیرغم هزینه بالا، تکنیک لیزر هموروئید موثرتر از بستن باند لاستیکی یا سایر روش هاست. جالب است بدانید که کاهش درد پس از عمل، رفع علائم و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا شده به انواع هموروئید، پس از لیزر هموروئید برای بیماران بسیار قابل توجه است. بسیاری از کلینیک ها و بیمارستان های مجهز در داخل و خارج از کشور وجود دارد که لیزر هموروئید توسط جراحان کولورکتال انجام می شود و نتایج موفقیت آمیز آن رضایت تمام بیماران را به خود جلب کرده است. خوشبختانه هزینه لیزر در این مکان ها بسیار مناسب بوده و طرفداران زیادی را در سراسر جهان به سمت و سوی این شیوه درمانی منحصربفرد متمایل ساخته است. هموروئید یا توده های متورم دردناک هموروئید (لاتین: hemorrhoidales varices ) همچنین به عنوان یک توده شناخته می شود. این توده ها، ساختار های کوچک آناتومیکی هستند که در مقعد واقع شده اند. در میان بزرگسالانی که از این توده ها رنج می برنددر جنسیت زنان اغلب در زنان باردار رخ می دهد، که ناشی از فشار ناشی از جنین و افزایش فشار در ناحیه می باشد. این توده های متورم دردناک همچنین عارضه ای بسیار رایج در رانندگان حرفه ای و افراد بالای 50 سال است و آن ها را به میزان بیشتری تحت تاثیر قرار می دهد. هموروئید ها هنگامی که بزگ می شوند باعث درد و ناراحتی زیادی شده و حتما باید روش های تخصصی پزشکی معالجه شوند.

جزئیات
هموروئید در بارداری

هموروئید در بارداری

22 اسفند1396

متاسفانه هموروئید در دوران بارداری به خصوص در سه ماهه سوم، بسیار معمول است و برخی از زنان در دوران حاملگی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار می گیرند. به طور معمول انتظار می رود بدن یک خانم باردار، تغییرات زیادی در این مدت داشته باشد که یکی از آن ها تورم رگ ها در ناحیه تناسلی است. اما گام هایی برای جلوگیری از این وضعیت ناراحت کننده و همچنین راه هایی برای کاهش عوارض آن وجود دارد. بروز هموروئید به این دلیل است که افزایش فشار در شکم آن ها که در ماه های آخر بارداری بیشتر به چشم می خورد، ممکن است رگ ها را در مقعد و عروق ناحیه تناسلی بزرگتر نماید. هورمون های بارداری نیز در این دوران به میزان بیشتری برانگیخته می شوند. اگر در هنگام بارداری هموروئید دارید، علائم شما ممکن است تا زمانی که فرد وضع حمل می کند، ادامه یابد. Mary Jane Minkin، استاد بالینی زنان و زایمان در دانشگاه ییل می گوید: "ساده ترین راه برای درک هموروئید مشاهده رگ های متسع در ناحیه مقعد است." بد نیست بدانید که هموروئید بارداری متفاوت از مواردی نیست که ممکن است هنگام بارداری شما تجربه شود. هموروئید در دوران بارداری (یا هر زمان دیگری) می تواند در داخل رکتوم یا خارج از آن باشد. آنهایی که خارج از رکتوم هستند ( هموروئید خارجی ) بیشتر احتمال خونریزی و خارش دارند، در حالی که هموروئید داخلی معمولا دردناک است و همچنین ممکن است احتمال خونریزی نیز داشته باشد. چرا هموروئید در بارداری بیشتر معمول است؟ بعضی از مردم به هموروئید مبتلا می شوند، اما برای اکثر زنان هموروئید در دوران بارداری شایع تر است. یکی از دلایل آن، اینست که مادران اغلب خود را در معرض یبوست قرار می دهند. Candice Wood استاد بالینی در دانشگاه آریزونا و مرکز پزشکی دانشگاه بنر فونیکس می گوید: "این تنش باعث خواهد شد که رگ های خونی متورم شوند." علاوه بر این، سطوح بالای پروژسترون موجب تورم و آماس عروق می شود. در طول بارداری، حجم خون زن نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد (حدود 50 درصد). این بدان معناست که خون و مایع درون رگ ها بیشتر جریان دارد و بنابراین رگ ها به دلیل حاملگی بزرگتر هستند. مسائل تشدید کننده این است که جریان خون از نیمه پایین بدن به علت بزرگ شدن رحم گرایش به کند و مسدود شدن دارد و کودک در حال رشد درون رحم، فشار بیشتری بر عروق خونی ایجاد می کند. وزن نوزاد و رحم بر رکتوم سبب می شود تا به هموروئید ها فشار بیشتری وارد آید. به همین دلیل وقتی مادران به هموروئید مبتلا می شوند، در دوره سوم بارداری، بدترین علائم را دارند. تقریبا تمام زنان در دوران بارداری با درجات خفیف یا شدید از هموروئید رنج می برند. کنترل هموروئید در بارداری هموروئید ها را می توان در دوران بارداری کنترل کرد و با بکارگیری اقداماتی از بروز علائم دردناک آن جلوگیری نمود. کمپرس یخ راحت ترین درمان استفاده از کمپرس آب یخ است که می تواند سریع ترین تسکین دهنده باشد ولو اینکه می تواند موقت عمل کند. کمپرس یخ تأثیر شگرفی در آرام نمودن این ناحیه دارد و استفاده از آن به شما کمک زیادی خواهد کرد. حمام آب گرم حمام آب گرم یک درمان خانگی آسان برای هموروئید حاملگی است. Minkin می گوید: "اگر درد دارید، بهترین دوست شما یک وان آب گرم است." "شما لازم نیست چیزی را در آن قرار دهید - فقط بنشینید و یک کتاب را برای 10 یا 15 دقیقه بخوانید. سپس خارج شدن از وان، آهسته خشک نمودن منطقه و سپس خشک کردن سایر بدن، این کار بسیار آرامش بخش است. پد جادویی این پد ها اثر خنک کننده دارند و می توانند برای تمیز کردن منطقه یا هنگامی که تا کرده هستند به عنوان یک کمپرس برای کاهش تورم مورد استفاده قرار گیرند. یک مادر، که در طی بارداری کمتر از پنج هموروئید دارد، این پد ها برایش بسیار مفید می باشند. دارو های بدون نسخه کرم ها و پماد های مخصوص هموروئید یک لایه حفاظتی را روی بافت فراهم می کنند و حداقل به طور موقت کمک می کنند تا تورم را کاهش دهند. برای موارد شدیدتر، می توان از فرمول های حاوی استروئید (که به تسکین التهاب کمک می کنند) یا عوامل بیحس کننده (مخصوصا در افرادی که به هموروئید دردناک دچارند) استفاده نمود. توجه داشته باشید که برای استعمال این هر کدام از این دارو ها در دوران بارداری حتما با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای شما و جنین هیچگونه خطر یا عوارضی به همراه ندارد.

جزئیات
هموروئید خارجی ترومبوزه چیست؟

هموروئید خارجی ترومبوزه چیست؟

21 اسفند1396

هموروئید یک عارضه بسیار شایع است که هفتاد و پنج درصد مردم درگیر آن می شوند. هموروئید ها در افراد بین 45 تا 65 ساله شایع تر هستند. جالب است بدانید که بیشتر مردم دارای کیسه هایی پر از خون در ناحیه مقعد هستند که عبور از مدفوع را از طریق کانال مقعد کم می کند. وقتی این کیسه ها کشش پیدا کرده و بزرگ می شوند، آن ها هموروئید نامیده می شوند. هموروئید خارجی می تواند، ترومبوزه شود (ایجاد لخته های خون در داخل) و پیشرفت کند. هموروئید ترومبوزه ممکن است با نشستن های طولانی مدت یا یبوست به وجود آید، اما همچنین می تواند به صورت خود به خود نیز رخ دهد اما هنوز به طور واضح روشن نیست که چرا افراد سالم به طور ناگهانی دچار هموروئید خارجی ترومبوزه می شوند. لخته های خون بزرگ می توانند درد را با پیاده روی، نشستن یا عبور از مدفوع با شدت بیشتری برای فرد ایجاد کنند. هموروئید ترومبوزه یک توده دردناک است هموروئید خارجی ترومبوزه یک بافت متورم دردناک در بافت های مقعد ناشی از لخته (یا "ترومبوز") در یک یا چندین رگ کوچک در پوست مقعد است. بافت های متورم کاملا منحصر به فرد و دردناک هستند و اغلب دارای یک رنگ بنفش خاص به دلیل لخته موجود زیر پوست می باشند. اگر چه هموروئید بسیار دردناک است، اما این وضعیت طی چند روز تا یک یا دو هفته بدون درمان خاصی حل می شود. در مواردی که هموروئید ترومبوزه بسیار بزرگ باشد، پزشک ممکن است برخی از لخته ها را تحت بیهوشی موضعی حذف کند. این فرآیند برش و زهکشی هموروئید ترومبوزه نامیده می شود. حتی بعد از این درمان، منطقه همچنان تا مدتی حالت درد و آزردگی خود را حفظ خواهد کرد. چه درمان هایی برای هموروئید خارجی ترومبوزه در دسترس است؟ درمان برای هموروئید خارجی متفاوت از آنچه برای هموروئید داخلی در نظر گرفته می شود، خواهد بود. یکی از روش های درمان این است که اجازه دهیم لخته در هموروئید خارجی ترومبوزه به کندی طی چند هفته تحلیل رود. شما می توانید حمام آب گرم، پماد و یا کرم برای رفع ناراحتی خود نیز استفاده کنید. اغلب پزشکان متخصص جراحی دستگاه گوارش توصیه می کنند که لخته های خون با روش های جراحی یا روش های نوین لیزر درمانی برداشته شوند که لیزر هموروئید نسبت به سایر شیوه ها ارجح تر است. چه مدت طول می کشد هموروئید خارجی ترومبوزه درمان شود؟ مدت زمانی که درمان هموروئید طول می کشد، مشخص نیست. بعضی ها ممکن است در یک هفته یا بیشتر احساس بهبود کنند، در حالی که دیگران ممکن است ناراحت باشند و احساس درد طولانی تری داشته باشند. تعداد دفعاتی که یک هموروئید تکرار می شود، ممکن است تعیین کند که چه مدت طول می کشد تا آن ها از بین بروند. با این وجود، برای کاهش درد و جلوگیری از عود مجدد، مداخله پزشکی لازم است با توجه به درمان، هموروئید ممکن است تا سه هفته یا بیشتر مانند روش انعقاد مادون قرمز طول بکشد. حذف جراحی هموروئید ، به نام هموروئیدکتومی، چندین هفته طول می کشد تا کاملا بهبود یابد. سریع ترین راه برای درمان هموروئید ، از طریق لیزر هموروئید است که کمترین زمان ممکن برای بهبودی را نیازمند است.

جزئیات
درمان کیست مویی با لیزر

درمان کیست مویی با لیزر

21 اسفند1396

برخلاف روش های معمول جراحی، لیزر، کیست مویی را به طور عمقی درمان می کند. لیزر کیست مویی که توسط پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش به کار برده می شود، ساختار های التهاب پذیر و سینوس ها را در زیر میکروسکوپ حذف خواهد کرد. حذف کیست مویی با لیزر در بیشتر موارد حدود 30 دقیقه طول می کشد. لیزر کیست مویی تحت یک بیحسی خفیف حذف می شود و در طی کل انجام این فرآیند، کیست مویی با یک دستگاه اولتراسوند استریل نظارت خواهد شد. لیزر کیست مویی به دلیل فواید گسترده و وسیعی که دارد بدون شک بهترین گزینه برای درمان کیست های مویی می باشد تا فرد اطمینان حاصل کند که بازگشتی از آن در کار نیست. کیست مویی به سرعت پیشرفت می کند! کیست مویی در حال رشد (Tailbone Cyst) که بیشتر در بیماران جوان مبتلا شده با شکایت اصلی درد در شیار بین دو باسن آن ها دیده می شود، در بعضی اوقات با تورم، قرمزی و در برخی مواقع با انتشار بوی بدی همراه است. کیست مویی می تواند به سرعت در زیر پوست شاخه زده، گسترش پیدا کند و منطقه بزرگتری را نسبت به ظاهر خود پوشش دهد. بدین ترتیب نیاز است به محض کشف شدن به سرعت درمان شود. بدن هر دو گروه مردان و زنان، در 60 الی 70 درصد موارد مراجعه کرده به علت کیست مویی در منطقه مورد نظر، دارای مو می باشد که به نظر می رسد این مشکل را با افزایش بیش از حد رشد مو در داخل کیست ها پیچیده تر می کند. سینوس با فولیکول های مو حاوی پوست هم ردیف می شود تا مو ها بتوانند به صورت دایره ای درون حفره لوله ای شکل آن رشد کنند و بخشی از محتوای "کیست" شوند. مشکل کیست مویی در بیماران دارای دو جنبه است: اول) تاخیر بیمار در اقدام نمودن برای مراقبت های پزشکی است، اکثر بیماران هنگام مراجعه دارای کیست های چندگانه باز هستند. دوم) گسترش کیست به گونه ای فریب دهنده است، به گونه ای که همانند یک دهانه باز کوچک بر روی سطح ظاهر شود، در حالی که چند سانتیمتر عمیق بوده و در تمام جهات زیر سطح پوست انشعاب دارد. تفاوت لیزر کیست مویی و جراحی سنتی تمام روش های جراحی سنتی تلاش می کنند که کلیه دیواره ها و محتویات کیست را از بین ببرند و جراح امیدوار است که هیچ شاخه یا بخشی از آن را از دست ندهد. اما بدیهی است که این جراحی های سنتی و دردناک در میان بیماران محبوبیتی ندارند. چرا که برخلاف لیزر کیست مویی نیازمند بازسازی و بهبود طولانی مدت، پانسمان روزانه زخم و یا مراجعات مکرر به بیمارستان یا کلینیک، بدتر شدن و همچنان 25 تا 35 درصد موارد عود مجدد را شامل می شوند. میزان موفقیت جراح عمومی با لیزر کیست مویی حداقل 50٪ بهتر از عمل جراحی سنتی است و مراقبت بعد از عمل نیز بسیار ساده تر بوده و بهترین راه برای معالجه کامل کیست مویی می باشد. مزایای درمان کیست مویی با لیزر چیست؟ روش نوآورانه لیزر درمانی یک مداخله ملایم را تضمین می کند. بافت های سالم این ناحیه آسیب نمی بینند. بدون احساس کمترین دردی انجام می شود. فرآیند بهبودی پس از لیزر به سرعت انجام می گیرد. بدون تشکیل اسکار است. نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد. بیمار اطمینان حاصل می کند که کیست مویی برگشت مجدد ندارد. به طور معمول، فرد می تواند به زودی به روال روزانه خود بازگردد.

جزئیات