مزایای گاسترکتومی اسلیو معده

مزایای گاسترکتومی اسلیو معده

20 فروردین1397

گاسترکتومی اسلیو معده یک روش کاهش وزن است که بخشی از معده را حذف می کند و مقدار غذایی را که می تواند خورده شود، محدود می کند. مانند سایر متابولیسم های جراحی، این روش کاهش وزن را با تغییر سیگنال های هورمونی بین معده، مغز و کبد برای ایجاد یک نقطه هدف پایین تر فراهم می کند. اکثر معده به جز یک کیسه آستین مانند کوتاه برداشته می شود. معده جدید شبیه و اندازه یک موز است. مزایای گاسترکتومی اسلیو معده برای بیماران قابل توجه است چراکه آن ها قادر به خوردن مقدار زیادی غذا نیستند درنتیجه کالری کمتری به بدن وارد شده و سیگنال های هورمونی بین معده و مغز تغییر می کنند. گاسترکتومی اسلیو یک روش حداقل تهاجمی است که برای تغییر شکل معده افراد بسیار چاق استفاده می شود. این نوع جراحی با محدود کردن مقدار غذایی که یک فرد می تواند در یک زمان میل کند، عمل خواهد کرد، زیرا اندازه معده در حال حاضر بسیار کوچکتر از قبل است. با محدود کردن آنزیم گرلین، گرسنگی را سرکوب می کند کاهش حجم معده بدین معنیست که تولید شدن هورمون گرسنگی به نام گرلین کم می شود. این هورمون بدن را به خوردن بیشتر تحریک می کند. از آنجا که تولید آن سرکوب شده است، فرد به طور طبیعی تمایل به خوردن کمتر از قبل دارد. وزن بیش از نصف کاهش می یابد طی یک دوره چند ماهه، فرد می تواند بیش از نیمی از وزن خود را از دست بدهد. برآورد شده است که یک فرد ممکن است پس از عمل جراحی به میزان 60 تا 70 درصد وزن بدن خود را از دست بدهد. سلامت بیمار را حفظ می کند اسلیو ایمن تر از بای پس معده و باندینگ معده است زیرا هر دو با خطرات دراز مدت همراه هستند. یکی از مزایای اصلی مرتبط با گاسترکتومی اسلیو این است که فرد را در تحریم تغذیه ای قرار نمی دهد. به عبارت دیگر، روده بیمار هنوز هم قادر به جذب تمام مواد مغذی از مواد غذایی مانند قبل است. در حالی که بای پس جذب مواد مغذی در روده را به دلیل مسیر عبور از بین می برد و باندینگ شامل قرار دادن یک ماده خارجی در اطراف معده است. درمان فشار خون بالا و دیابت این درمان بسیار موثر است و در درمان شرایط مرتبط با چاقی مفرط، از جمله دیابت و فشار خون بالا نقش دارد. سطح بالای کلسترول پس از جراحی کنترل می شود و بنابراین خطر کلی بیماری قلبی کاهش می یابد. بهبود انرژی این امر کمک می کند تا سطح انرژی، قدرت و اشتیاق بیمارانی که طی مدت ها اعتماد به نفس خود را از دست داده بوده اند، بهبود یابد. این روش جراحی نه تنها به کاهش وزن قابل توجهی کمک می کند، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس افراد مبتلا به چاقی مضر می شود. عدم نیاز به روش های مراقبتی خاص بر خلاف سایر روش های لاغری، گاسترکتومی نیاز به مراقبت و نگهداری ندارد. مردم پس از انجام این روش می توانند زندگی بدون مراقبت داشته باشند. تحمل نگهداری غذا یک فرد قادر به تحمل طیف گسترده ای از مواد غذایی پس از گاسترکتومی است. با این حال، در مورد روش های دیگر مانند بای پس معده و باندینگ معده درست نیست.

جزئیات
جراحی گاسترکتومی لاپاراسکوپی معده

جراحی گاسترکتومی لاپاراسکوپی معده

20 فروردین1397

هنگامی که یک بیمار در وضعیتی قرار می گیرد که مستلزم حذف کامل یا جزئی معده است، یک روش معروف به نام gastrectomy انجام می شود. متخصصین جراحی دستگاه گوارش به طور معمول در نقاط مختلف جهان روش جراحی گاسترکتومی لاپاراسکوپی معده را ارائه می دهند تا به بیماران کمک کنند تا با مشکلات کمتری روبرو شوند. چه زمانی روش گاسترکتومی مورد نیاز است؟ گاسترکتومی معمولا برای درمان سرطان معده استفاده می شود. از آنجایی که حذف تومور یکی از موثرترین روش های درمان و جلوگیری از گسترش سرطان می باشد، همه یا بخشی از معده و همچنین گره های لنفاوی اطراف آن ممکن است همراه با بافت بدخیم نیاز به خروج داشته باشند. موارد دیگری که ممکن است نیاز به گاسترکتومی داشته باشند عبارتند از: پولیپ التهاب چاقی مضر زخم معده و خونریزی تومورهای خوش خیم (غیر سرطانی) سرطان مری (زمانی که به معده گسترش یابد) چه چیزی از گاسترکتومی لاپاروسکوپی انتظار می رود؟ سه نوع گاسترکتومی وجود دارد که ممکن است بسته به نوع وضعیت شما به عنوان موثرترین روش انجام شود: در گاسترکتومی جزئی ، بخشی از معده حذف می شود. این روش در افراد مبتلا به سرطان معده دارای تومورهای کوچک یا تومورهایی که فقط در قسمت پایین معده واقع شده اند، استفاده می شود. این روش همچنین در افرادی که زخم معده دارند و عوارض را تجربه می کنند یا بیماری آن ها به درمان های دیگر مانند دارو پاسخ نمی دهد، انجام می شود. گاسترکتومی کلی ، کل معده را حذف می کند. این روش ممکن است زمانی لازم باشد که تومور ها بزرگ شده و یا در مرکز معده قرار داشته باشند یا هنگامی که سلول های سرطانی به غدد لنفاوی اطراف گسترش پیدا کرده باشند. گاسترکتومی اسلیو ، منحنی بیرونی معده را از بین می برد و اندازه آن را کاهش می دهد تا معده کوچک تری ایجاد شود. گاسترکتومی اسلیو مقدار مصرف خوراکی را محدود می کند و باعث می شود که جراحی برای کاهش وزن مفید باشد و برای افرادی که از چاقی شدید و یا شرایط مرتبط با چاقی رنج می برند نتایج فوق العاده ای دارد. از آنجا که گاسترکتومی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، بیماران به طور کامل در حین عمل به خواب فرو می روند و در طول درمان احساس درد نمی کنند. جراحان عمومی گاسترکتومی را با روش های لاپاراسکوپی هر زمان که ممکن است انجام می دهند، بدین معنی که با استفاده از یک دوربین تخصصی جراحی (لاپاراسکوپ) از طریق برش های کوچک در دیواره شکم این فرآیند اجرا خواهد شد. جراحی لاپاراسکوپی با استفاده از این ابزار پیشرفته برای کمک به بهبود سریعتر بیماران است و آن ها درد و زخم کمتری را تجربه می کنند. پس از  Gastrectomy افرادی که از سرطان معده رنج می برند، می توانند به راحتی با انجام برخی از شیوه های مانند پرتو درمانی و یا شیمی درمانی اطمینان حاصل کنند که سلول های سرطانی به طور کامل ریشه کن شده اند. پس از گاسترکتومی جزئی، لوله ممکن است در بینی شما قرار بگیرد تا مکش ایجاد کند که معده را خالی نگه دارد. در موارد گاسترکتومی کامل، این لوله ممکن است در روده کوچک قرار گیرد. لوله هنگامی که عملکرد روده باز می شود برداشته خواهد شد. بدن می تواند پس از گاسترکتومی لاپاراسکوپی هضم غذا و مایع را انجام دهد، اما ممکن است لازم باشد برخی از تغییرات تغذیه ای دائمی انجام شود. جراح معمولا به بیمار دستورالعمل های خاصی می دهد، که ممکن است شامل خوردن وعده های کمتر غذایی و مصرف مکمل های ویتامین باشد.

جزئیات
مراقبت های بعد از عمل لاپاراسکوپی

مراقبت های بعد از عمل لاپاراسکوپی

19 فروردین1397

لاپاراسکوپی یکی از بهترین شیوه های جراحی برای اندام های داخلی است که مانند تمام جراحی های دیگر نیازمند مراقبت های بعد از عمل می باشد. در حقیقت مراقبت های بعد از عمل لاپاراسکوپی خیلی جزئی تر از سایر روش های جراحی مانند جراحی باز می باشد اما رعایت برخی از نکات به بهبودی سریعتر بیمار کمک شایانی خواهد کرد. 48 ساعت بعد از لاپاروسکوپی از رانندگی کردن اجتناب کنید، زیرا اثرات بیهوشی باعث خواب آلودگی می شود. لازم نیست که بیمار در رختخوابش بماند، اما بهتر است که بقیه روز را استراحت کند. پس از 24 ساعت، هیچ محدودیتی در فعالیت های فیزیکی بدنی برای بیمار وجود ندارد، تا زمانی که داروی مسکن استفاده کند. در هنگام مصرف داروهای ضد درد و تسکین دهنده از ورزش، بلند کردن اجسام سنگین و رانندگی باید به شدت خودداری کرد. 2  روز بعد از عمل جراحی می توان استحمام نمود. معمولا حدود 2 روز پس از عمل جراحی می توان به مدرسه بازگشت یا فعالیت کاری را آغاز کرد. 2 روز بعد از لاپاراسکوپی امکان رفتن به استخر یا شناکردن وجود دارد. در اولین روز پس از جراحی در خانه، مایعاتی مانند آب سیب، نوشابه های غیرالکلی، سوپ و نان تست برای جلوگیری از ناراحتی معده و شکم استفاده می شود. اجتناب از آبمیوه های مرکبات مانند آب پرتقال و آب گوجه فرنگی. بیمار باید به تدریج غذا خوردن را آغاز کرده و ابتدا غذا های آبکی میل نماید. روز دوم بعد از جراحی، فرد می تواند به رژیم منظم خود بازگردد. از آنجایی که اکثر داروهای تجویز شده باعث یبوست می شوند، مهم است که مقدار زیادی آب نوشید و غذا های حاوی فیبر مانند میوه ها و سبزیجات را خورد. فرد ممکن است در ناحیه شکم درد داشته باشد. بیمار ممکن است درد شانه ای داشته باشد. این ناشی از به دام انداختن گاز است. میزان ناراحتی ممکن است متفاوت باشد، اما باید طی 48 تا 72 ساعت از بین برود. پد گرم کننده می تواند کمک کند. بیمار باید داروهای ضد درد که دکتر تجویز کرده است را مصرف نماید. آن ها برای از بین بردن درد و تب خفیف تا متوسط ​​استفاده می شود. بسیار مهم است که دستورالعمل های مربوط به بسته را دنبال کرده و از آن ها بیشتر استفاده نکند. بعضی از داروهای تجویز شده ممکن است موجب تهوع شود اگر این علامت مشاهده شد، باید دارو را متوقف کرد. وی بر روی برش های کوچک چسب زخم خواهد داشت که 2 روز پس از عمل جراحی باید آن ها را بردارد. چسب زخم ها را جایگزین کرده به طوری که شلوار جین و یا لباس های دیگر ناحیه زخم را نخراشد. ممکن است مناطق کبود یا تیره را در اطراف برش مشاهده شود. بخیه ها لازم نیست برداشته شوند. آنها در عرض 2-6 هفته جذب می شوند. ممکن است یک تخلیه کوچک یا لکه دار از ناحیه تناسلی دیده شود که ممکن است 2 تا 5 روز طول بکشد. پس از لاپاراسکوپی فرد ممکن است خسته و زودرنج شود لذا بهتر است از زمان برای استراحت و رسیدن به آرامش استفاده کند. بهبودی بیمار چند روز طول خواهد کشید، اما او هر روز احساس بهتری می کند.

جزئیات
جراحی لاپاراسکوپی لاغری

جراحی لاپاراسکوپی لاغری

19 فروردین1397

جراحی لاپاراسکوپی بای پس معده به عنوان یک استاندارد طلایی برای از دست دادن وزن توسط انجمن آمریکایی جراحی متابولیک و موسسه ملی سلامت می باشد. این روش با نام جراحی لاپاراسکوپی لاغری یا روش Roux-en-Y نیز شناخته می شود که با محدود کردن مصرف غذا و کاهش جذب آن کار می کند. دریافت و جذب غذا توسط کیسه کوچک جدید معده که به اندازه نواری قابل تنظیم درآمده است، انجام می شود. علاوه بر این، جذب غذا در دستگاه گوارش با حذف اکثر معده، دوازدهه و روده فوقانی که در تماس با غذا می باشد، انجام شده و به طور مستقیم از کیسه جدید معده به روده کوچک انتقال می یابد. فرآیند جراحی لاپاراسکوپی لاغری این عملیات، معمولا با لاپاراسکوپی انجام می شود، شامل ایجاد پنج تا شش برش کوچک در شکم است که از طریق این محدوده کوچک ابزار متصل به دوربین فیلمبرداری و ابزار جراحی به داخل ورود پیدا می کنند. جراح قسمت بالای قسمت معده را از هم جدا می کند تا یک کیسه معده کوچک ایجاد شود. در جراحی لاپاراسکوپی معده ، خروجی کیسه معده جدید سریع به قسمت پایین روده کوچک، تخلیه می شود، بنابراین جذب کالری بسیار کم می شود. این کار با تقسیم روده کوچک خارج از دوازدهه انجام می شود تا آن را به کیسه معده جدید اتصال دهد. انتهای دیگر آن به طرف دیگری از روده متصل می شود و یک شکل "Y" را ایجاد می کند. طول هر دو قسمت را می توان افزایش داد تا میزان جذب افزایش یابد. این کیسه کوچک جدید مصرف غذا را محدود می کند و سبب می شود که غذا از بخش کمتری از معده و دوازدهه عبور کند. این امر مقدار کالری و مواد مغذی را که بدن جذب می کند را کاهش داده و سندروم نفوذپذیری یا جذب نام دارد. مزایای جراحی لاپاراسکوپی لاغری میانگین کاهش وزن بعد از روش Roux-en-Y به طور کلی بالاتر است، اگر شما دقیقا دستورالعمل را نسبت به سایر روش های محدودکننده دنبال کنید. یک سال پس از جراحی تقریبا 75 درصد از اضافه وزن بیمار کاهش خواهد یافت. مطالعات نشان می دهد که پس از 10 تا 14 سال، بعضی از بیماران 50 درصد تا 60 درصد از کاهش وزن بدن خود را حفظ می کنند. مطالعه 500 بیمار که در سال 2000 انجام شد، نشان داد که 96 درصد از شرایط خاص بیماری از جمله: کمر درد، خروپف هنگام خواب، فشار خون بالا، دیابت و افسردگی  بهبود یافته یا حل شده است. معایب جراحی لاپاراسکوپی لاغری جذب ضعیف آهن و کلسیم می تواند منجر به کاهش کل آهن بدن شود که ممکن است منجر به کم خونی یا فقرآهن شود. بیماری های استخوانی متابولیکی در برخی از بیماران دیده می شود. این امر می تواند از طریق رژیم غذایی مناسب و مکمل های ویتامین مدیریت شود. کم خونی مزمن به علت کمبود ویتامین B12 ممکن است رخ دهد. این مشکل معمولا می تواند با قرص یا تزریق ویتامین B12 درمان شود. وضعیتی که به عنوان "سندرم داون" شناخته می شود، می تواند به علت تخلیه سریع محتویات معده در روده کوچک رخ دهد. زمانی رخ می دهد که مقدار زیادی قند یا مقدار زیادی مواد غذایی مصرف شود. در برخی موارد، اثربخشی روش ممکن است کاهش یابد، اگر کیسه معده کشیده شود یا بزرگتر از 15 تا 30 سانتی متر مکعب باشد. دوازدهه و بخش هایی از روده کوچک نمی توانند به راحتی با استفاده از اشعه ایکس یا آندوسکوپی دیده شوند اگر مشکلات زخم معده، خونریزی یا بدخیمی رخ دهد.

جزئیات
جراحی لاپاروسکوپی آپاندیس

جراحی لاپاروسکوپی آپاندیس

16 فروردین1397

آپاندیس لوله ای نازک (چند اینچی) می باشد که به قسمت اول روده متصل می شود. معمولا در ربع پایینی و در قسمت راست حفره شکم جای گرفته است. آپاندیس یک باکتری تولید می کند که پروتئین هایی به نام ایمونوگلوبولین را در بدن که به مبارزه با عفونت کمک می کنند، از بین می برد. افرادی که آپاندکتومی دارند، خطر بیشتری نسبت به سایرین برای عفونت ندارند چراکه سایر اندام های بدن پس از خارج شدن آن توسط جراحی لاپاروسکوپی آپاندیس این وظیفه را برعهده می گیرند. آپاندیسیت یکی از شایعترین مشکلات جراحی است. یک نفر از هر 2000 نفر گاهی اوقات یک آپاندکتومی در طول عمر خود دارد. واژه های « لاپاروسکوپی » و «باز» آپاندکتومی تکنیک هایی را توصیف می کنند که یک جراح برای دسترسی به جراحی داخلی استفاده می کند. درمان نیاز به عمل برای حذف آپاندیس عفونی دارد. آپاندکتومی لاپاروسکوپی چیست؟ به طور سنتی، آپاندیس از طریق برش در دیواره سمت راست پایین شکم حذف می شود. بیشتر آپاندکتومی های لاپاروسکوپی همانند هم شروع می شوند. در اکثر آپاندکتومی های لاپاروسکوپی، جراحان از طریق 3 برش کوچک در حال مشاهده یک تصویر بزرگ از اندام های داخلی بیمار در یک مانیتور تلویزیونی این فرآیند را انجام می دهد. درواقع جراح عمومی با استفاده از یک کانول جراح وارد شکم شده و به دنبال آن لاپاراسکوپ از طریق کانول وارد و برای جراح یک نمای بزرگ از ارگان ها را به تصویر می آورد. چندین کانول دیگر وارد شده تا به جراح اجازه دهند آپاندیس را حذف کند. مزایای آپاندکتومی لاپاروسکوپی نتایج ممکن است بسته به نوع روش و شرایط کلی فرد بیمار متفاوت باشد. مزایای مشترک عبارتند از: درد کمتر پس از عمل ماندن کوتاه مدت در بیمارستان ممکن است منجر به بازگشت سریعتر عملکرد روده شود بیمار سریعتر به فعالیت عادی بازمی گردد نتایج بهتر از لحاظ زیبایی قابل مشاهده در ناحیه مورد عمل اگرچه آپاندکتومی لاپاراسکوپی مزایای بسیاری دارد، ممکن است برای برخی از بیماران مناسب نباشد. آپاندکتومی لاپاروسکوپی اگر عفونت پیشرفته یا آپاندیس پاره شده باشد، سختتر است. در این بیماران ممکن است یک روش سنتی باز با استفاده از یک برش بزرگتر مورد نیاز باشد تا بصورتی ایمن آپاندیس آلوده خارج شود. چه عوارضی می تواند رخ دهد؟ همانطور که با هر عملی، خطراتی وجود دارد. با این حال، خطر لاپاروسکوپی بالاتر از جراحی با روش باز نیست. خون ریزی درد شدید شکم تب و لرز عفونت تراوش در لبه کولون که در آن آپاندیس برداشته شده است. آسیب به اندام های مجاور مانند روده کوچک، حالب یا مثانه لخته شدن خون رگ های عمیق در پاهای شما است که ممکن است به ریه های شما منتقل شود. بعد از جراحی لاپاروسکوپی آپاندیس پس از عمل باید دستورالعمل های دکتر خود را به دقت انجام دهید. اگر چه بسیاری از افراد تنها طی چند روز احساس بهبودی می کنند اما بدن نیاز به زمان دارد تا کاملا خوب شود. شما تشویق می شوید که روز بعد از جراحی از تخت خود خارج شوید و راه بروید. این امر کمک می کند تا خطر لخته شدن خون در پاها و درد در ماهیچه های شما کاهش یابد. احتمالا می توانید در طول یک تا دو هفته به فعالیت های عادی خود بازگردید. اگر دچار درد شدید هستید و داروهای ضد درد برایتان تجویز نشده، باید پزشک معالج را مطلع سازید. بهتر است یک جلسه پیگیری برای حدود 1-2 هفته پس از عمل خود تنظیم کنید.

جزئیات
جراحی لاپاروسکوپی روده

جراحی لاپاروسکوپی روده

16 فروردین1397

اگر به عمل جراحی کولورکتال نیاز دارید، ممکن است یک نامزد برای عمل جراحی لاپاراسکوپی روده باشید که تکنیکی «حداقل تهاجمی» برای درمان اختلالات کولورکتال است. لاپاروسکوپی برای درمان بسیاری از مشکلات زنان و بیماری کیسه صفرا به طور موفقیت آمیزی مورد استفاده قرار گرفته می گیرد. امروزه جراحان کولورکتال از تکنیک های لاپاروسکوپی برای انجام جراحی روده استفاده می کنند. فرآیند جراحی لاپاروسکوپی روده برای انجام لاپاراسکوپی ، پنج یا شش برش کوچک (5-10 میلی متر) در قسمت شکم ایجاد خواهد شد. ابزار لاپاراسکوپ و جراحی از طریق این برش ها وارد ناحیه می شوند. سپس جراح توسط لاپاراسکوپ تصویری از اندام های روده را بر روی یک مانیتور تصویری منتقل می کند. لاپاروسکوپی می تواند برای از بین بردن بافت های بیمار از بسیاری از مناطق روده استفاده شود. پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش، جراحی روده اصلی را با بستن رگ های خونی بزرگتر برای کمک به بخشی از بیماری روده کوچک یا بزرگ آغاز خواهد کرد. بعد، او بافت چربی را که روده را در محل خود نگهداری می کند، جدا می کند. هنگامی که قسمت بیمار روده از بخش قابل حمایتش آزاد می شود، می توان آن را حذف کرد. این روش گاهی اوقات نیاز به ایجاد یک شکاف موقت یا دائمی، باز کردن حفره ای از بخشی از روده به خارج از شکم دارد. شکاف به عنوان یک مجرای مصنوعی عمل می کند که از طریق آن مدفوع می تواند از روده به خارج از بدن منتقل شود. در بیشتر موارد، جراح دو انتهای روده را دوباره وصل می کند. روده می تواند به چندین راه مجددا به هم متصل شود. یک روش از یک دستگاه پیچش استفاده می کند که از نخ های فولادی ضد زنگ و یا تیتانیوم برای پیوستن به انتهای روده استفاده می کند. یا جراح ممکن است از طریق یک شکاف و بخیه کوچک انتهای روده را با هم به خاتمه برساند. جراح عمومی بهترین روش را انتخاب خواهد کرد. در نهایت، جراح بررسی خواهد کرد که هیچ جایی خونریزی وجود ندارد، گاز را از شکم خارج کرده، و شکاف کوچک را می بندد. لاپاروسکوپی در مقابل جراحی روده سنتی کلمه "laparoscopy" به معنی نگاه کردن به درون حفره شکم با یک دوربین خاص است. برای سال ها برای تشخیص شرایط پزشکی در این ناحیه از بدن استفاده می شود. جراحی لاپاروسکوپی روده از تکنیکی مشابه برای حذف بخش های بیمار از اندام های روده برای بیماران انتخاب شده استفاده می کند. جراحی روده سنتی نیاز به برش طولانی در مرکز شکم و دوره بهبودی طولانی دارد. جراحی روده لاپاروسکوپی نیاز به این برش بزرگ را از بین می برد. در نتیجه بیمار ممکن است درد و زخم کمتر پس از جراحی، بهبود سریعتر و خطر ابتلا به عفونت کمتر داشته باشد. جراحان کولورکتال از لاپاروسکوپی برای درمان موارد زیر استفاده می کنند: بیماری کرون برخی از سرطان های کولورکتال دیورتیکولیت بی اختیاری مدفوع پرولاپس مقعد کولیت جراحی لاپاروسکوپی روده می تواند در موارد زیر استفاده شود: Proctosigmoidectomy: این عمل جراحی برای حذف بخش بیمار رکتوم و کولون سیگموئید است. برای درمان سرطان، رشد غیر سرطانی و عوارض دیورتیکولیت استفاده می شود. Right colectomy: این جراحی حذف یک قسمت از روده بزرگ است که در مجاورت روده کوچک می باشد. این برای حذف سرطان ها، رشد غیر سرطانی و التهاب بیماری کرون استفاده می شود. Total abdominal colectomy: این عمل جراحی حذف روده بزرگ است. برای درمان کولیت اولسراتیو، بیماری کرون استفاده می شود. Fecal diversion: این جراحی برای ایجاد حفره ای بین سطح پوست و روده کوچک یا بین سطح پوست و روده بزرگ است. برای درمان مشکلات پیچیده رکتوم و مقعد، از جمله کنترل ضعیف روده مورد استفاده قرار می گیرد. Rectopexy: روشی است که در آن از بخیه های کوچک برای اطمینان ازینکه مقعد در موقعیت مناسب خود قرار دارد، استفاده می شود. برای اصلاح پرولاپس مقعدی کاربرد دارد.

جزئیات
جراحی لاپاروسکوپی فتق

جراحی لاپاروسکوپی فتق

15 فروردین1397

با توجه به اینکه فتق در بیماران، گزینه ای برای جراحی لاپاروسکوپی فتق است، برخی از بیماران ممکن است نتایج خوبی از این عمل مشاهده کنند. بیماران دارای فتق های بزرگ شکمی، فتق های مجدد، فتق دوطرفه و سایر موارد ممکن است یک کاندیدای خوبی برای لاپاروسکوپی فتق باشند. بعضی از بیماران انتظار دارند که جراحی فتق لاپاروسکوپی بهبودی آن ها را در فصول ورزشی یا زمانی که به مسابقات ورزشی نزدیک هستند، به حداقل رساند. چه علائمی موجب می شود پزشک جراحی لاپاروسکوپی فتق را پیشنهاد دهد؟ مناطق شایعی که در آن فتق وجود دارد، در کشاله ران، دکمه شکم (بند ناف) و محل عمل قبلی (برش) است. معمولا تشخیص فتق امری آسان است. شما ممکن است زیر شکم خود متوجه ورم شوید. هنگام برداشتن اجسام سنگین احساس درد یا ناراحتی کنید، سرفه، کشیدگی عضله در هنگام ادرار یا مدفوع، یا در هنگام ایستادن و نشستن طولانی، احساس ناراحتی داشته باشید. در موارد دیگر فتق ممکن است توسط یک معاینه روتین پزشکی تشخیص داده شود. درد ممکن است تیز و فوری یا درد مبهم باشد که در انتهای روز بدتر می شود. درد مداوم، قرمزی و حساسیت به لمس نشانه هایی است که فتق ممکن است فرد را درگیر کند. یکی دیگر از نشانه ها این است که برآمدگی قابل مشاهده ممکن است بالا آمده یا پایین رود، لذا توصیه می شود که اگر این علائم باعث نگرانی شما می شود بدون معطلی و بلافاصله با پزشک یا جراح خود تماس بگیرید. جراحی فتق استفاده از یک تراس (کمربند فتق) به ندرت تجویز می شود زیرا معمولا غیرفعال است. اکثر فتق نیاز به عمل جراحی داشته باشد در یکی از دو حالت زیر اجرا خواهد شد: •    جراحی باز از خارج و از طریق برش سه تا چهار اینچ در قسمت کشاله ران یا قسمت فتق انجام می شود. برش از طریق پوست و چربی زیر جلدی گسترش می یابد و جراح می تواند به سطح نقص برسد. جراح می تواند از یک قطعه کوچک برای جراحی و تعمیر نقص استفاده کند. این تکنیک را می توان با بی حسی موضعی و آرام سازی با استفاده از یک بیهوشی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام داد. • جراحی لاپاروسکوپی فتق با استفاده از یک لاپاروسکوپ (یک تلسکوپ کوچک) متصل به دوربین خاصی و از طریق یک کانول(یک لوله توخالی) به جراح اجازه می دهد تا فتق و بافت اطراف آن را بر روی یک صفحه نمایش ویدئویی مشاهده کند. کانول های دیگر به داخل وارد می شوند که اجازه دهند جراح، عمل را انجام دهد. فتق از پشت دیواره شکم ترمیم می شود. یک تکه کوچک از مش جراحی بر روی نقص فتق قرار می گیرد و ممکن است با استفاده از گیره، مواد چسبنده یا بخیه فیکس شود. این عمل معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود. مزایای جراحی لاپاروسکوپی فتق چیست؟ جراحی لاپاروسکوپی فتق یک روش برای فیکس کردن جراحت ها در دیواره شکم با استفاده از برش های کوچک، تلسکوپ و پچ (مش) است. لاپاراسکوپی برای بیماران پیشنهاد می شود زیرا بازدهی کوتاه تر و فعالیت عادی خود را می توانند سریع تر آغاز نمایند. امروزه دیگر از جراحی های سنتی بهره زیادی گرفته نمی شود چرا که روش های جدیدتر اثرات بهتری را نمایان کرده اند.

جزئیات
جراحی لاپاروسکوپی پروستات

جراحی لاپاروسکوپی پروستات

15 فروردین1397

برای بسیاری از مردان مبتلا به سرطان مربوط به غده پروستات، پزشکان جراحی لاپاروسکوپی پروستات با نام رادیکال پروستاتکتومی ، با توجه به اینکه در آن غده پروستات و برخی از بافت های اطراف آن برداشته می شود را توصیه می کنند. به طور سنتی، این روش به عنوان یک عمل باز انجام می شد، اما متخصصان دانشگاه واشنگتن عمل جراحی رادیکال پروستاتکتومی را به تقریبا هر مرد واجد شرایط برای رادیکال پروستاتکتومی باز، ارائه می دهند. رادیکال پروستاتکتومی یک عمل تهاجمی کوچک است و از طریق چندین برش کوچک در شکم انجام می شود. جراح از یک لاپاراسکوپ برای دیدن آناتومی داخلی و رسیدن ابزار ها برای رسیدن و برداشتن پروستات کمک می گیرد. مزایای عمل جراحی رادیکال پروستاتکتومی در مقایسه با جراحی باز پروستاتکتومی: بیمار مدت زمان کمتری در اتاق عمل سپری می کند، در نتیجه، زمان کوتاهتری تحت بیهوشی قرار خواهد داشت. کاهش خونریزی و کاهش خطر نیاز به تزریق نمودن خون به فرد برش های کوچکتر که باعث کم شدن درد و زمان بهبودی می شوند نیاز کم به دارو های تسکین دهنده درد ماندن مدت کوتاه تری در بیمارستان و بازگشت سریع تر به روال روزمره زندگی استفاده از روش هایی جهت حفظ عملکرد دفعی و جنسی عمل جراحی رادیکال پروستاتکتومی چقدر طول می کشد؟ اگرچه این عمل جراحی تقریبا 3 ساعت طول می کشد، بیماران عموما احساس خوبی می کنند و نیاز به درد کمتری در دوره عمل جراحی دارند. بر خلاف جراحی باز که در آن کاتتر برای دو تا سه هفته باقی می ماند، اکثر بیماران مبتلا به رادیکال پروستاتکتومی کاتترهای فولی خود را در روز سوم بعد از عمل برمی دارند. در طول عمل رادیکال پروستاتکتومی چه اتفاقی می افتد؟ ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. این باعث می شود که وی طی مدت زمان جراحی به حالت خواب فرو رود. سپس جراح برش های کوچکی را برای اعمال ابزار جراحی به همراه یک دوربین ایجاد می کند. سپس وی غده پروستات را از بافت های اطراف آن جدا می کند. کیسه های کوچک وابسته به منی، دو کیسه کوچک از مایع پر شده در کنار پروستات نیز حذف می شوند. جراح مجرای ادرار را به بخشی از مثانه به نام گردن مثانه مجددا وصل می کند. در این مرحله، جراح شما نیز ممکن است (بسته به بیمار) گره های لنفاوی را برای بیوپسی (آزمایش میکروسکوپی بافت زنده) برای بررسی کردن سرطان بردارد. پس از عمل رادیکال پروستاتکتومی: پس از جراحی، شما تقریبا دو تا سه روز در بیمارستان بستری خواهید شد تا پزشک بتواند پروسه بهبودی را کنترل کند. غذای بیمار زمان اندکی پس از این عمل شامل مایعات می شود. و بعد از اینکه ترخیص شدید می توانید دوباره شروع به خوردن غذا کنید. شما پس از عمل جراحی، تشویق خواهید شد که پیاده روی کنید. این امر کمک می کند تا از بروز عوارض جلوگیری شده و با جریان خون در بدن شما، به فرآیند بهبودیتان کمک شود. پس از اینکه شما ترخیص شدید طبیعی است که بعد از چندین هفته احساس خستگی کنید. با این وجود، مهم است که با انجام ورزش های سبک مانند راه رفتن به ادامه روند بهبودی خو کمک کنید. برای جلوگیری از آسیب از بلندکردن اجسام سنگین، حداقل سه هفته پس از جراحی، باید اجتناب شود. مهمترین چیز اینست که همه چیز را آسان بگیرید و به مرور زمان به فعالیت های عادی روزانه‌تان برگردید چراکه برایتان مناسب تر است.

جزئیات
جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا

جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا

11 فروردین1397

جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا (کولسیستکتومی)، کیسه صفرا و سنگ های صفراوی را از طریق چندین برش کوچک (شکاف) در ناحیه شکم حذف می کند. بیمار برای این جراحی که معمولا 2 ساعت یا کمتر طول می کشد، نیاز به بیهوشی عمومی دارد. جراح عمومی شکم بیمار را با هوا و یا دی اکسید کربن باد می کند به منظور اینکه بتواند به وضوح تصاویر را ببینید. وی یک محدوده روشنایی متصل به یک دوربین فیلمبرداری (لاپاراسکوپ) را به یک برش نزدیک شکم وارد کرده و سپس از یک مانیتور تصویری به عنوان یک راهنما در حالی که ابزار جراحی را در برش های دیگر برای دفع کیسه صفرا قرار می دهد، استفاده می کند. بعد از جراحی، صفرا از کبد (که در آن ساخته شده است) از طریق مجرای صفراوی به روده کوچک جریان می یابد. از آنجا که کیسه صفرا برداشته شده است، بدن دیگر نمی تواند صفرا را بین وعده های غذایی ذخیره کند. در اکثر افراد، این تا حدودی تاثیر زیادی در هضم دارد. انتظارات پس از جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا پس از عمل جراحی احتمال دارد برخی از افراد علائم شکمی شایع مانند درد، التهاب، گاز و اسهال داشته باشند. عمل جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا بصورت سرپایی برای بیمار انجام می شود، یا ممکن است 1 یا 2 روز در بیمارستان بماند. درواقع دوره نقاهت در بیمارستان پس از عمل جراحی لاپاروسکوپی کوتاه تر از جراحی باز است و بیمار معمولا همان روز یا روز بعد به خانه می رود. بهبودی پس از عمل جراحی لاپاروسکوپی سریع است. بیمار بعد از عمل جراحی لاپاروسکوپی، مدت زمان کمتری از کار و فعالیت های روزانه به دور خواهد ماند (حدود 7 تا 10 روز در مقایسه با 4 تا 6 هفته نسبت به جراحی باز). افرادی که عمل لاپاروسکوپی کیسه صفرا دارند حدود یک هفته درد دارند. اما در 2 تا 3 هفته اول، ناراحتی بسیار کمتر از افرادی است که جراحی باز دارند را تجربه می کنند. هیچ رژیم غذایی خاص و یا سایر اقدامات احتیاطی بعد از جراحی لازم نیست. جراحی لاپاروسکوپی بهترین روش حذف سنگ های صفراویست جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا بهترین روش برای درمان سنگ های صفراوی است که باعث ایجاد علائمی خاص می شود، مگر اینکه به علت های مشخصی پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش صلاح نداند که جراحی انجام شود. جراحی لاپاروسکوپی به طور معمول هنگامی که هیچ فاکتوری وجود ندارد که جراحی را پیچیده تر نماید، استفاده خواهد شد. جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا ایمن و موثر است. جراحی بیمار را از سنگ های صفراوی که در کیسه صفرا وجود دارند، خلاص می کند. این جراحی سنگ های موجود در مجرای صفراوی را حذف نمی کند. سنگ های صفراوی می توانند در مجرای صفراوی سال ها پس از حذف کیسه صفرا ایجاد شوند، اگرچه این امر بسیار نادر است. خطرات جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا خطر کلی جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا بسیار کم است. جدی ترین عوارض احتمالی عبارتند از: عفونت برش ها خونریزی داخلی آسیب به مجاری صفراوی آسیب به روده کوچک توسط یکی از ابزارهای مورد استفاده در طول جراحی خطرات بیهوشی عمومی سایر عوارض غیرمعمول اما ممکن عبارتند از: سنگ های صفراوی که در حفره شکمی باقی می مانند. صفرا که به حفره شکم نفوذ می کند. آسیب به عروق خونی، مانند رگ های خونی بزرگ که خون را از قلب به کبد (سرخرگ کبدی) حمل می کنند (بسیار نادر است). یک سنگ صفراوی به مجرای صفراوی منتقل شود. آسیب به کبد

جزئیات
جراحی لاپاروسکوپی چاقی مفرط

جراحی لاپاروسکوپی چاقی مفرط

11 فروردین1397

شیوع چاقی در میان افراد جامعه و در سنین کودکی تا بزرگسالی به شدت در حال افزایش است و در سراسر جهان جراحان لاپاروسکوپی با تعداد زیادی از بیماران چاق مواجه هستند. جراحی لاپاروسکوپی یک جایگزین ایمن برای جراحی باز در بیماران چاق است و رویکرد لاپاروسکوپی دارای عوارض عمل جراحی کمتر، دوره بهبودی سریعتر، کم بودن مدت اقامت در بیمارستان و درد کمتر پس از عمل می باشد. در رابطه با امراض زنان، تمام روش های جراحی معمولا از طریق روش لاپاروسکوپی انجام می شود و در زنان چاقی که به وزن طبیعی مورد نظرشان رسیده اند و همچنین در درمان سایر بیماری ها یک شیوه کاملا قابل اطمینان است. برای انجام جراحی لاپاروسکوپی چاقی مفرط باید اقداماتی از قبیل: ارزیابی دقیق بیمار قبل از عمل، انجام مشاوره های درمانی، آماده سازی کامل او، تعیین زمان مناسب برای جراحی، استفاده از ابزارهای مناسب حین عمل انجام پذیرد. به طور معمول پزشکان در جلسات و مشاوره های درمانی جراحی لاپاروسکوپی چاقی را برای بیمارانی مناسب در نظر می گیرند که از داشتن وزن بالایی رنج می برند. لاپاروسکوپی توسط تلسکوپی تخصصی به نام (لاپاراسکوپ) برای دیدن معده بیمار انجام خواهد شد. در بسیاری از افراد چاقی شدید می تواند در نتیجه ترکیبی از تأثیرات ژنتیکی، روحی، اجتماعی، محیطی یا فرهنگی باشد که با هم در تعامل هستند و منجر به اختلال پیچیده تنظیم اشتها و متابولیسم انرژی می شوند. مزایای جراحی لاپاروسکوپی برای افراد چاق چیست؟ بیمار بعد از عمل درد قابل توجهی را احساس نمی کند. نیاز به بستری طولانی مدت در بیمارستان نیست. عوارض جانبی بسیار کمی دارد. دوره نقاهت چون مدت کوتاهی طول می کشد لذا فرد می تواند سریعا به زندگی عادی خود بازگردد. نحوه انجام جراحی لاپاروسکوپی چاقی مفرط پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش با ایجاد شکاف های کوچک، لوازم نازک و باریکی را که همانند لوله هستند و کانول نامیده می شوند را به شکم وارد خواهد کرد. بعد از آن لاپاراسکوپ که دارای دوربین است به کانول وارد شده و پزشک می تواند تمام تصاویر مربوطه را بر روی مانیتور مشاهده کند. طی این متد تصاویر بزرگی از اندام های داخلی و بخصوص معده بیمار بر روی مانیتور نمایش داده می شود. در جراحی لاپاروسکوپی از گاز دی اکسید کربن برای انبساط شکم استفاده شده و سپس جراحی انجام می شود. این گاز پس از اتمام کار از شکم خارج خواهد شد. نتایج جراحی لاپاروسکوپی چاقی مفرط کاهش وزن بیمار چاق پس از مدتی که پزشک تعیین می کند مهم ترین نتیجه ای است که می توان از این جراحی انتظار داشت. در واقع بسته به نوع جراحی که برای کاهش وزن انجام می شود سطح نتایج متفاوتی را در نظر گرفته اند. ناگفته نماند که به طور کلی تمامی شیوه های مد نظر برای لاغر شدن توسط جراحی لاپاروسکوپی نتایج خوبی را به همراه دارند. روش بندینگ و همچنین روش گاسترو پلاستی حلقه ای عمودی بعد از گذشت 12 ماه حدود 50 درصد و روش با پس حدود 70 درصد موجب کاهش وزن می شوند. کاهش وزن با سایر روش ها نیز درصدهای قابل توجهی را نشان داده است. در نتیجه یک فرد با چاقی مفرط طی 24-18 ماه بعد از جراحی لاپاروسکوپی لاغر شدن و رسیدن به وزنی نرمال را تجربه خواهد کرد.

جزئیات
عوارض جراحی لاپاروسکوپی چیست؟

عوارض جراحی لاپاروسکوپی چیست؟

9 فروردین1397

مانند هر جراحی دیگری، لاپاروسکوپی نیز می تواند عوارض متعددی از قبیل احتمال بالقوه بیهوشی و جراحی را از خود نشان دهد. اگر چه عمل جراحی لاپاروسکوپی باعث آسیب کمتری به بافت می شود، اما نقطه مقابل آن ایسنت که این عمل جراحی نباید کاملا بدون خطر نشان داده شود. عوارض لاپاروسکوپی ممکن است با توجه به فازهای مختلف جراحی طبقه بندی شوند. در بیشتر گزارشات، عوارض جراحی لاپاروسکوپی جزئی هستند و با فراوانی 5-1 درصد و میزان مرگ و میر تقریبا 0.05 درصد بیان شده اند. عوارض احتمالی جراحی لاپاروسکوپی برخی از ویژگی های جراحی لاپاروسکوپی به عوارض بیهوشی خاص اختصاص دارند و عوارض رایج عبارتند از: عوارض اضافی بیهوشی مانند آریتمی قلبی و عوارض تنفسی تب بالا و ناپایدار اکیموز دیواره شکم ذات الریه و برونشیت خونریزی به علت آسیب دیدن شریان های غیر قابل تشخیص مشکل برای اندام های داخلی آسیب عروق مغزی عفونت فتق چسبندگی هر یک از این عوارض مختص تمام جراحی های لاپاروسکوپی که انجام می شوند نیست بلکه در یک جراحی لاپاروسکوپی ممکن است که بیشتر چنین مواردی دیده می شود. عفونت شایع ترین عارضه هر روش جراحی است. در عمل جراحی لاپاروسکوپی میزان عفونت به شدت مربوط به جراحی باز است، اما بسیاری از مطالعات آماری نشان می دهد که عفونت به عنوان عارضه ای معمولی بعد از جراحی لاپاروسکوپی باقی خواهد ماند. تخصص و تجربه جراح عمومی در عمل جراحی لاپاروسکوپی مشکلات جدی روده دومین دلیل معمول مرگ و میر و جزو مهم ترین عوارض جراحی لاپاروسکوپی می باشد. مشکلات مربوط به روده و عروق خونی بسیار مرتبط با استراتژی جراحی لاپاروسکوپی است. برخی از عوارض شامل مشکلات مربوط به اندام های شکمی، روده، مثانه یا شریان ها می باشد. اگر جراح عمومی یا پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش باتجربه نباشد می تواند شکم را با استفاده از ابزارهای نوک تیز جراحی پاره کند. اگر عارضه شدید باشد، عمل جراحی اضافی معمولا با برشی بزرگتر انجام می شود تا خونریزی را متوقف کند یا آسیب را ترمیم نماید. مصرف آنتی بیوتیک پس از جراحی لاپاروسکوپی در صورت عفونت همراه با سایر عوارض خفیف، مصرف مدت کوتاهی از آنتی بیوتیک ها برای غلبه بر این مسئله کافی است. در صورتی که بیمار تب، لرز، استفراغ، و احتباس ادرار داشته باشد، قرمزی در محل افزایش می یابد، یا اگر درد بدتر شود، بیمار باید با جراح خود به سرعت ارتباط برقرار کند و وضعیت خود را به او گزارش دهد. جراحان باید اهمیت کار را باظرافت بیشتری بشناسند و باید در هر بیمار پس از یک عمل جراحی، تهوع و استفراغ مکرر او را در نظر گرفته و علت را شناسایی کنند. چه افرادی نمی توانند تحت جراحی لاپاروسکوپی قرار گیرند؟ ظهور برخی از اختلالات پس از جراحی لاپاراسکوپی نسبی هستند و می توانند شامل یک نقص انعقادی، نارسایی شدید احتقانی قلب، نارسایی تنفسی و تورم شکم باشند. اکثر جراحان در اغلب موارد لاپاروسکوپی را برای اکثر افرادی که مبتلا به بیماری های خاص هستند، توصیه نمی کنند. بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و COPD نباید کاندیدای خوبی برای لاپاروسکوپی باشند. لاپاروسکوپی همچنین ممکن است در بیمارانی که جراحی شکمی قبلی داشته اند کمی سخت تر از افراد عادی و بدون تجربه جراحی های قبلی باشد. سالمندان نیز در معرض خطر عوارض با بیهوشی عمومی هستند و مراقبت های ویژه از آن ها باید قبل و بعد از عمل صورت گیرد.

جزئیات
جراحی لاپاروسکوپی در زنان نابارور با آندومتریوز خفیف

جراحی لاپاروسکوپی در زنان نابارور با آندومتریوز خفیف

9 فروردین1397

آندومتریوز (سندرم تخمدان پلی کیستیک) خفیف اغلب در زنان نابارور تشخیص داده می شود. این اغلب با برداشتن یا دفع ضایعات درمان می شود، اما این که آیا این باروری را بهبود می بخشد یا خیر هنوز به صورت یک موضوع صد در صد قطعی تأیید نشده است. دانشمندان یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده برای تعیین اینکه آیا عمل جراحی لاپاروسکوپی در زنان نابارور با آندومتریوز خفیف سبب افزایش باروری می شود یا خیر را انجام دادند. آندومتریوز آندومتریوز 2.5 تا 3.3 درصد از زنان سنین باروری را تحت تاثیر قرار می دهد و در 20 تا 68 درصد از زنان مورد مطالعه برای ناباروری تشخیص داده شده است. ویژگی های قابل ملاحظه مراحل اندومتریوز حداقل و خفیف شامل ایمپلنت های آندومتریوزی تخمدان و چسبندگی های لوله های فالوپی یا تخمدان هاست. ارتباط علت بین این ضایعات و ناباروری بسیار مورد بحث قرار گرفته است. جراحی لاپاراسکوپی در زنان برای آندومتریوز شامل تخلیه الکتروکوتری یا لیزری ایمپلنت های آندومتریوزی و چسبندگی آن ها است. داده های جمع آوری شده  از یک مطالعه شبه تصادفی و مطالعات کوهورت نشان می دهد که عمل جراحی لاپاروسکوپی نسبت به درمان با دانازول بهتر است. روش 341  زن نابارور 20 تا 39 ساله با اندومتریوز خفیف مورد مطالعه قرار گرفتند. در طول این روند برخی از زنان به طور تصادفی برای قطع یا برش آندومتریوز قابل مشاهده انتخاب شدند. آن ها تا بعد از 36 هفته پس از لاپاروسکوپی یا برای افرادی که در طول این دوره باردار شدند (به مدت 20 هفته بارداری) پیگیری شدند. پیگیری هر هشت هفته با هر زن یک تماس تلفنی گرفته می شود تا پیگیری شود که آیا او باردار است یا خیر و آزمایشات حاملگی را در صورت لزوم انجام دهد، تاریخ آخرین دوره قاعدگی خود را ثبت کند و مطمئن شود که هنوز آرزو دارد باردار شود؟ زنان در یک دفتر تاریخ دوره های قاعدگی و مقاربت جنسی را گزارش کردند. در طول دوره پیگیری، زنان و پزشکان آنها خواسته شدند از هرگونه درمان پزشکی یا جراحی برای ناباروری یا آندومتریوز اجتناب کنند. با این وجود، نوع و تاریخ هر گونه دخالت در هر مورد در هر تماس پیگیری و مستند شد. نتایج نتيجه اولين رخداد در 36 هفته اول پس از لاپاراسكوپي حاملگی داخل رحمی بود كه پس از 20 هفته انجام شد. پیگیری به مدت 20 هفته به پایان رسیده است زیرا پس از آن زمان تلفات جنین ناچیز است و قرار گرفتن در معرض گروه درمان احتمالا بر نتایج بعدی بارداری اثر نخواهد گذاشت. همه زنان باردار دارای سونوگرافی بودند. سن حاملگی بر مبنای تاریخ آخرین دوره قاعدگی بود که این تاریخ سازگار بود (اختلاف مطلق، لاپاراسکوپی عملیاتی می تواند در همان زمان به عنوان لاپاراسکوپی تشخیصی انجام شود. این موضوع لاپاروسکوپی را تنها چند دقیقه طولانی تر می کند، خطرات کمی را شامل می شود و می تواند به صورت سرپایی انجام شود. بنابراین توصیه می کنیم که اندومتریوز کم و یا ضعیف در طی لاپاراسکوپی برای ناباروری در آن زمان برداشته شود. در نتیجه، عمل جراحی لاپاروسکوپی در زنان نابارور با آندومتریوز کم یا خفیف در افزایش باروری آن ها با حداقل خطر ابتلا به این بیماری موثر است.

جزئیات
در چه شرایطی بهتر است زنان تحت عمل جراحی شقاق قرار نگیرند؟

در چه شرایطی بهتر است زنان تحت عمل جراحی شقاق قرار نگیرند؟

8 فروردین1397

این یک امر بسیار طبیعی است که عمل جراحی عوارض جانبی را با خود به همراه داشته باشد که بیشتر آن ها موقتی هستند و پس از مدتی محو خواهند شد. جراحی شقاق مقعد که معمولا بعد از آن درد تا حدی ایجاد می شود ممکن است برای مدتی ناراحت کننده باشد اما این درد کم کم بهبود می یابد و معمولا ظرف 14 روز کاملا برطرف خواهد شد. ممکن است کبودی در اطراف زخم وجود داشته باشد، اما معمولا این مشکل هم نیازی به درمان ندارد. اما باید در نظر داشت که برخی از عوارض یک جراحی برای فرد در طولانی مدت مشکل ساز می شود و باید با تأمل بیشتری راجب آن تصمیم گرفت. برخی از پزشکان بر این عقیده هستند که اگر بیمار مبتلا شده به شقاق یک زن است نباید عمل جراحی اسفنکتروتومی مقعدی داشته باشد، چرا که اگر او در آینده بخواهد باردار شود و زایمان طبیعی داشته باشد ممکن است خطر ابتلای او به عدم کنترل مدفوع پس از تولد فرزندش افزایش یابد در نتیجه بهتر است تحت عمل جراحی شقاق قرار نگیرد. شقاق مقعد در زنان شایع تر از مردان است و علت آن بیشتر به بارداری مربوط خواهد شد. بنابراین از آنجا که اکثر زنان حداقل یکبار در طول زندگی خود حاملگی را تجربه می کنند در معرض خطر بالایی از ایجاد شقاق مقعد پس از زایمان خواهند بود. به چه دلیل اسفنکتروتومی مقعد نباید در برخی از زنان انجام شود؟ عمل جراحی اسفنکتروتومی داخلی شایع ترین درمان شقاق مقعد است. این جراحی می تواند مشکلاتی را برای کنترل مدفوع پیش آورد که تخمین زده می شود از هر صد نفر پنج نفر این به این عارضه دچار شوند. بی اختیاری ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که عضلات اسفنکتر آسیب دیده باشند. زناني كه دچار زایمان های سخت و دشوار می شوند پس از زايمان دچار مشكلات كنترل مدفوع می شوند. این امر احتمال دارد ناشی از اپیزیوتومی باشد و می تواند به عصب هایی که عضله اسفنکتر را تامین می کنند، آسیب برساند. بنابراین، یک پزشک هیچگاه به عنوان یک درمان برای زنانی که ممکن است دوست داشته باشند تعداد فرزندان بیشتری داشته باشند، جراحی اسفنکتروتومی را توصیه نمی کند. تکنیک فلپ پیشرفته و لیزر شقاق تا قبل ازینکه متد لیزر شقاق شناخته شده و روی کار بیاید تکنیک فلپ پیشرفته برای زنان با این شرایط بکار می رفت تا از عوارض جراحی در امان باشند. در صورت بکار رفتن این روش، پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش پوست آسیب دیده را در ناحیه شقاق با قسمتی از پوست سالم در کانال مقعد جایگزین می کند. یک فلپ پیشرفته به عنوان یک اسفنکتروتومی موثر نیست، اما پس از آن فرد با بی اختیاری مدفوع مواجه نمی شود که این موضوع برای بسیاری از زنان حائز اهمیت است. در عصر حاضر دیگر زنان با مشکل خاصی در انتخاب روش درمانی خود مواجه نیستند. با بکارگیری بهترین روش درمانی برای رفع معضل شقاق آن ها می توانند با آسودگی خاطر و بدون تجربه هیچگونه عوارض جانبی از شقاق مقعد رهایی یابند. لیزر شقاق که به عنوان درمانی برتر از همه روش های موجود در بهترین بیمارستان ها و کلینیک های سراسر جهان انجام می شود سبب شده است تا تمامی افراد در شرایط سنی مختلف بتوانند با شیوه ای ایمن بیماری خود را درمان نمایند.

جزئیات
لیزر شقاق، برترین گزینه درمانی

لیزر شقاق، برترین گزینه درمانی

8 فروردین1397

اگر شما به شقاق مقعدی مبتلا شده باشید و مشکلتان با درمان های ساده و خانگی بهبود نیافته باشد پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش ممکن است لیزر شقاق را به شما پیشنهاد کند. البته برخی از پزشکان عمل جراحی را نیز در میان گزینه های انتخابی برای بیماران قرار می دهند ولی با وجود اینکه چندین نوع جراحی برای درمان بیماری شقاق موجود است و تمامی آن ها عوارض جانبی دارند پزشک متخصص یا جراح عمومی با توجه به تجربه ای که دارد مسلما بهترین راه حل را در مقابل شما خواهد گذاشت و در مورد آنچه که برای شما مناسب تر است صحبت خواهد کرد. شقاق مقعدی اغلب ناشی از حرکات سخت روده است که باعث آسیب به پوست اطراف مقعد می شود. شقاق می تواند باعث درد شدید یا سوزش در حوالی و اطراف مقعد شود. این درد می تواند چند ساعت طول بکشد. اگر پس از اجابت مزاج بدن خود را پاک کنید، ممکن است خون قرمز روشنی را روی کاغذ توالت مشاهده نمایید. باز و بسته شدن عضلات مقعد شما توسط ماهیچه های اسفنکتر مقعدی داخلی و خارجی کنترل می شوند. شما می توانید اسفنکتر مقعدی خارجی را کنترل کنید، اما اسفنکتر مقعدی داخلی را نمی توانید. اگر اسفنکتر مقعدی داخلی دچار اسپاسم شود این امر باعث کاهش جریان خون در ناحیه شقاق می شود و از بهبود کامل آن جلوگیری خواهد کرد. یک شقاق مقعدی را می توان با کرم دیلتیازم یا تزریق بوتولینوم درمان کرد. این درمان ها عضله اسفنکتر را آرامتر می کنند، به این ترتیب شقاق به مرور درمان می شود. اگر این درمان ها موثر نباشد ممکن است به روش های ایمن تر نیاز داشته باشید تا عضله اسفنکتر بهبود یابد. در این میان انتخاب یک راهکار مناسب برای معالجه بسیار مهم است که آیا می خواهید با جراحی به نتیجه برسید یا روش های غیرتهاجمی مانند لیزر درمانی را برمی گزینید؟ آیا بعد از عمل جراحی شقاق بیمار احساس درد می کند؟ بله، ممکن است بعد از چند روز یا بیشتر پس از جراحی شقاق مقعد فرد احساس درد کند. پس از جراحی شقاق مقعد، احساس درد، به ویژه هنگامی که بیمار به توالت می رود، حس خواهد شد. برای همین دیگر پزشکان روش های جراحی را پیشنهاد نمی کنند و از راهکار های جدیدتر در درمان شقاق بهره‌ می برند. لیزر شقاق بهترین گزینه ایست که در اختیاران بیمار و پزشک قرار دارد. برای کاهش درد ایبوپروفن مصرف کنید. اما توجه کنید که نباید داروهایی را مصرف کنید که حاوی کدئین هستند زیرا ممکن است باعث یبوست شوند. پس از هر بار اجابت مزاج، برای کاهش خطر ابتلا به عفونت، باید محل زخم را شستشو داده و خشک کنید. فراموش نکنید که حمام آب گرم تاثیر خوبی بر بهبود عضلات اسفنکتر خواهد گذاشت. اگر شقاق مقعد پس از جراحی بهبود نیافت چه باید کرد؟ جراح متخصص دستگاه گوارش بدون شک در چنین شرایطی لیزر شقاق را به عنوان اولین و قابل اطمینان ترین گزینه به شما توصیه خواهد کرد. با اینکه اسفنکتروتومی شایع ترین روش برای درمان شقاق مقعدی است و می تواند نتیجه خوبی داشته باشد اما هیچگاه تاثیری مانند لیزر شقاق نخواهد داشت. بسیاری از افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند متاسفانه مجددا با عود شقاق مواجه شده اند. اگر شقاق مقعدی بیمار در حال بازگشت باشد، ممکن است لازم باشد تست هایی برای بررسی علت آن انجام دهید. تنها یک شانس قطعی برای درمان شقاق عود کرده وجود دارد و آن لیزر شقاق می باشد.

جزئیات
درمان شقاق مزمن با لیزر

درمان شقاق مزمن با لیزر

7 فروردین1397

شقاق مقعد معمولا با عمل جراحی روتین کولورکتال مواجه می شود. تحولاتی که درمورد درک دانش فارماکولوژیک اسفنکتر داخلی در ناحیه مقعد به دست آمده سبب اعمال رویکردی محافظه کارانه نسبت به درمان این بیماری شده است. اقدامات ساده اغلب بر روی شقاق غیرمزمن موثر است. گلیسریل تری نیترات به عنوان اولین درمان دارویی تاثیر خوبی از خود نشان داد. در این میان جراحی دارای یک نقش مشخص و تعریف است و نباید به طور کامل آن را نادیده گرفت. اما تمامی راه های درمانی می توانند با پیشرفت علم روز دنیا تغییر کرده و یا به سطوح بالاتری دست یابند. شیوه جدیدی که برای درمان شقاق رونمایی شده است لیزر می باشد که توانسته است برترین جایگاه را در زمینه درمان های پیشرفته و ایمن شقاق در سطح جهانی به خود اختصاص دهد. بکارگیری متد نوین لیزر شقاق فیشر مزمن نیاز به ارزیابی دقیق دارد تا پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش تصمیم بگیرد چه درمانی برای آن مناسب است. در گذشته و دهه های اخیر عوامل دارویی مانند گلیسریل تری نیترات، دیلتیازم و سم بوتولینوم بیشتر مورد بررسی و استفاده قرار داده می شدند اما اخیرا تنها متد های نوین لیزر شقاق به میزان بیشتر و فراگیرتری مدنظر پزشکان می باشند. شقاق مقعدی همانند شکاف هایی در پوست کانال مقعد نمایان می شود که هر دو جنسیت از زنان و مردان به طور یکسان تحت تاثیر قرار می گیرند. در حالی که شقاق ساده به صورت خود به خود یا با اقدامات ساده درمان می شود، اما پیشرفت های حاصله نسبت به ایجاد زخم های شقاق مزمن را نمی توان نادید گرفت و مسلما با چند راه حل ساده قابل پیشگیری نیست. اغلب شقاق های مقعدی با هیچ فرآیند بیماری قابل تشخیص نیستند و تنها طی سوزش ها و علائمی که پس از مدتی بروز می کند برای فرد هویدا خواهد شد. هیچ تئوری ساده و یکپارچه ای برای توضیح پیدایش آن ها وجود ندارد، هرچند یبوست و فقدان فیبر جسمی به میزان بیشتری به آن ها مرتبط خواهد بود. بیشتر شکاف ها در خط میانی خلفی رخ می دهند؛ این ممکن است به علت آناتومیک باشد زیرا کمبود حمایت بافتی در این قسمت از کانال مقعد وجود دارد. شقاق های دوران بارداری معمولا در ناحیه قدامی قرار دارند و اغلب با فشار کم کانال مقعد مرتبط می باشند. اقدامات محافظه کارانه برای درمان شقاق رویکرد اولیه در درمان شقاق مقعد عمل جراحی و یا لیزر درمانی شقاق نیست. حتی برخی از جراحان عمومی و پزشکان متخصص بر این باورند که فیشر مقعدی حاد نیز ممکن است خود به خودی یا در پاسخ به درمان پزشکی با حمام گرم، ملین ها و رژیم های غذایی صحیح بهبود پیدا کنند. برخی از افراد که به شقاق مزمن مبتلا بوده اند تنها با روش های جراحی بهبود یافته اند که البته در از خطر عود مجدد در امان نبوده اند. در حال حاضر لیزر شقاق مزمن توانسته است بهترین پاسخ را برای مداوای این عارضه در دسترس پزشکان و بیماران قرار دهد. اغلب شقاق های مزمن با افزایش فشار اسفنکتر داخلی مقعدی و کاهش پرفیوژن عروقی همراه است. درمان لیزر شقاق با هدف کاهش فشار وارده بر اسفنکتر و تنظیم جریان خون در محل به میزان بهبودی کمک خواهد کرد.

جزئیات
آیا با بهترین روش درمان شقاق آشنایی دارید؟

آیا با بهترین روش درمان شقاق آشنایی دارید؟

7 فروردین1397

شقاق مقعدی یک مشکل دردناک رایج است که بر تمام گروه های سنی تأثیر می گذارد و این تجربه می تواند برای هر فردی در طول زندگی پدیدار شود. پاتوفیزیولوژی آن براساس فشارهای زیاد اسفنکتر و کاهش تأمین خون است. و درمان است که به طور کلی فشار های مقطعی را کاهش داده و جریان خون را افزایش می دهد. از آنجایی که هر یک از روش های درمان شقاق مقعدی دارای محدودیت هایی مانند خطر بی اختیاری مدفوع، درد و میزان عود مجدد هستند، لذا دانشمندان سعی کردند بهترین روش درمان شقاق را که موثرتر و کمتر تهاجمی باشد را کشف نمایند. لیزر برای اولین بار توسط لئوناردو لیزر در درمانگاه در کشور هند معرفی شد. در ابتدا لیزر برای انجام عملیات بر روی اسفنکتروتومی داخلی استفاده می شد. این روش بدون خونریزی است و جراح کنترل خوبی بر محل عمل دارد. عوارض جانبی لیزر شقاق حداقل است و شقاق مزمن با لیزر به طور کامل از بین می رود. این امر مانع از هر گونه ناراحتی طولانی مدت و بهبود سریعتر بیمار می شود. نتایج حاصل از لیزر شقاق در یک مطالعه آزمایشی بر روی 25 بیمار مرد و زن در سن 20 تا 75 سال که به صورت بالینی بیماری آن ها فیشر مزمن مقعدی تشخیص داده شد، برای درمان بیماران از لیزر کربن دی اکسید استفاده شد. طی این فرآیند بافت های فیبروتیک و گرانولیت را حذف کرده و بر پایه و لبه های شقاق با لیزر پرتوافکنی شد. در حالت مداوم لیزر روی 8 نقطه از اسفنکتر تابانیده شد به طریقی، که از ضخامت کامل اسفنکتر بدون وقفه عبور می کرد. پس از آن، ناحیه اطراف زخم فیشر با حالت عمیق و کوچکی از تابش لیزر محصور شد تا لایه زیر موکوسی برای احیاء و جوان سازی تحریک شود. پس از انجام این روش بیماران طی 6 ماه تا 1 سال مورد بررسی قرار گرفتند. درد، خونریزی و یبوست به طور قابل توجهی بهبود یافت. شقاق در هیچ یک از بیماران بعد از پیگیری 1 ساله عود نکرده و هیچ کدام از آنها بی اختیاری مدفوع و یا عدم توانایی کنترل عبور گاز را نیز نداشتند. این مطالعه نشان داد که این عمل جراحی مبتنی بر لیزر یک روش ساده، ایمن و موثر برای درمان فیشر مقعدی است که می تواند با بی حسی موضعی در یک کلینیک بصورت سرپایی با حداقل عوارض بعد از عمل انجام شود. رضایت چشمگیر بیماران از لیزر شقاق بدین ترتیب با انجام تحقیقات گسترده بر روی فرآیند لیزر درمانی و نتایج عالی و چشمگیری که از آن مشاهده شد، پزشکان امروزه این متد درمانی منحصربفرد را برای درمان شقاق بکار می گیرند تا از بهترین و مطمئن ترین شیوه برای معالجه بیماران استفاده کرده باشند. جالب است بدانید که سطح رضایت بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و افرادی که با لیزر شقاق درمان شده اند بسیار متفاوت است. همچنین میزان بروز عوارض ناشی از آن نیز قابل توجه می باشد. بیمارانی که با لیزر درمانی مداوا شده اند با هیچگونه عوارض و مشکلات بعدی مواجه نشده اند و اگر در یک یا دو نفر مشکلی بوجود آمده باشد به دلیل شرایط خاص بیمار بوده است که به سرعت برطرف شده است. این نتایج قابل توجه نقش بسیار موثری در درمان بیماری شقاق و رضایتمندی بیماران و سهولت انجام کار برای پزشکان متخصص دستگاه گوارش دارد. خوشبختانه لیزر شقاق در سراسر نقاط جهان در حال انجام است و بیماران از مزایای فراوان آن بهره مند می شوند.

جزئیات
همه چیز در مورد لیزر شقاق

همه چیز در مورد لیزر شقاق

6 فروردین1397

شقاق مقعدی همانطور که از نامش پیداست یک وضعیت پوستی است که منجر به ترک خوردگی و یا پاره شدن در نزدیکی بخش مقعد یا خود مقعد می شود. پوست در ناحیه ای که شقاق مقعد به وجود آمده است زخم می شود و فرد از آن رنج می برد. درمانی که امروزه برای معالجه شقاق در کلینیک های تخصصی بکار می رود لیزر است. لیزر شقاق بهترین درمان پزشکی می باشد که بیماران در سراسر جهان از آن بهره مند می شوند. طی سالیان طولانی روش های جراحی عوارض فراوانی برای بیماران به دنبال داشته است که هیچ یک از آن ها در لیزر درمانی شقاق مشاهده نمی شود و همه چیز در مورد لیزر شقاق برای بیماران واضح و آشکار است. از طرفی هزینه لیزر شقاق با توجه به اثرات مثبت آن برای بیماران جای بحث ندارد. اصطلاح پزشکی که برای جراحی فیشر استفاده می شود، Sphincterotomy است. این وضعیت پزشکی در میان جوانان بسیار رایج است. زنان پس از زایمان نیز اغلب از این مشکل رنج می برند. نوزادان برخی از علائم شقاق مقعدی را نشان می دهند که معمولا با دارو های مناسب درمان می شوند. وقتی که ماهیچه های مقعدی منقبض می شوند خون در مقعد محبوس می شود، این امر خودش یکی از دلایل ایجاد شقاق مقعد است. از طرفی یبوست، مشکلات گوارشی، بیماری های تهدید کننده ای مانند اچ آی وی / ایدز و مرض سل نیز می توانند به طور بالقوه در ایجاد شقاق نقش داشته باشند. درمان جراحی یا لیزر شقاق باید آخرین راه حل برای رفع چنین مشکلی باشد در واقع زمانی که داروها و پمادهای تجویز شده  موفق به ارائه نتایج موثر نمی شوند. فرآیند لیزر شقاق فرآیندی که معمولا برای درمان شقاق مقعدی شناخته می شود، لیزر شقاق است. بیهوشی عمومی برای انجام لیزر شقاق استفاده نمی شود و عضله یا مخاط آسیب دیده در اطراف ناحیه مربوطه با روش لیزر شقاق حذف خواهد شد. لیزر شقاق بدون اینکه هیچگونه بریدگی یا جراحتی بوجود آورد و یا آسیب های موجود را بدتر کند به ترمیم و بازسازی بافت کمک می کند و درمانی عالی را فراهم می کند. پس از لیزر شقاق چه اتفاقی می افتد؟ پس از لیزر شقاق عادات مدفوع بیمار ممکن است برای چند روز تغییر کند. رژیم غذایی برای جلوگیری از یبوست محدود می شود چراکه می تواند موجب تشدید شقاق های مقعد شود. تسکین دهنده های درد و آنتی بیوتیک ها به بیمار کمک می کند تا پس از لیزر شقاق فرد احساس راحتی داشته باشد. علاوه بر داروهای تجویز شده و پماد ها، استفاده از وان آب گرم نیز یک درمان شایع برای بهبود سریع تر این بیماری است. فرد باید دو تا سه بار در روز در آب گرم قرار بگیرد، این باعث می شود که از حاد تر شدن شقاق جلوگیری شود و دیگر نیاز به درمان جراحی یا لیزر شقاق نداشته باشد. عدم عود شقاق با لیزر درمانی خوشبختانه لیزر شقاق دوران نقاهت خاصی ندارد و دارای دوره بهبودی بسیار کوتاه مدتی است. بیماران از اینکه می توانند لیزر شقاق را یک راه حل دائمی برای رفع این مشکل در نظر بگیرند و از آن بهره مند شوند، بسیار خشنود می شوند. شقاق ممکن است پس از جراحی نیز باز گردد اما با لیزر شقاق این احتمال به صفر می رسد و امکان عود مجدد بسیار کم است. با این حال فرد بهتر است تمام جوانب کار را رعایت نموده و اجتناب از یبوست با داشتن رژیم مناسب و مصرف کافی مقدار آب را هرگز فراموش نکند.

جزئیات
شقاق واژن چیست؟

شقاق واژن چیست؟

6 فروردین1397

بریدگی ها، کبودی ها و زخم ها ممکن است یک انسان را نکشند، اما می توانند کاملا دردناک باشند. اگر این موارد در ناحیه های حساس پوست مانند اندام تناسلی وجود داشته باشند، فکر کنید که چقدر دردناک تر هستند. شاید این فکر تن شما را به لرزه بیندازد اما این حقیقتیست که شقاق واژن هم وجود دارد. شقاق در علم پزشکی به عنوان ترک و یا شکاف های پوستی تعریف می شود. شقاق معمولا بر روی غشای مخاطی پوست ایجاد می شود. شقاق واژنی شکاف هایی در اندام تناسلی است که در لایه ها و خطوط ظریف مهبل گسترش پیدا می کند. ساییدگی و یا پارگی در واژن رایج است زیرا این ناحیه به ویژه نسبت به برخی از فاکتور ها حساس می باشد. شقاق واژینال ممکن است در لبه ها و مناطق اطراف آن رخ دهد (شکاف های داخلی و خارجی واژن). اگر به دنبال درمان نباشید، شقاق به زخم یا جراحت های عفونی تبدیل می شود که می توانند بسیار زجرآور باشند. زنانی که از شقاق واژن رنج می برند از درد و ناراحتی شبیه به بریدگی هایی که با کاغذ روی پوست ایجاد می شود، شکایت می کنند. حتی اگر شقاق واژن یک تهدید جدی برای سلامت شما نباشد، اما می تواند به ویژه در هنگام مقاربت جنسی برایتان ناراحتی ایجاد کند. چه عواملی سبب ایجاد شقاق واژن می شوند؟ متأسفانه، شقاق واژن ممکن است در زنان، صرف نظر از سن یا سطح آمادگی جسمانی آن ها تأثیر بگذارد. سطح بهداشت و سلامت ضعیف یا یک روال جنسی فعال تنها علت های ایجاد شقاق نیستند. برخی از علل اصلی شقاق واژن عبارتند از: عدم بهداشت شخصی پاکسازی شدید ناحیه تناسلی آسیب جسمی به ناحیه واژن. شکاف های واژنی به دلیل سوء استفاده جنسی زایمان خراشیدن واژن با ناخن بلند مقاربت جنسی بدون روانکاری مناسب اصطکاک ناشی از کاندوم لاتکس فعالیت های جنسی غیرمعمول عفونت در ناحیه واژن بافت واژن / بافت مخاطی نازک تغییرات هورمونی و سطوح پایین استروژن یائسگی همراه با سطوح پایین استروژن باعث افزایش عفونت های باکتریایی در واژن و تحریک و خشک شدن منطقه می شود. مصرف بعضی از داروها مانند تاموکسیفن، دانازول، مدروکسی پروژسترون، لوپرولید و نافارلین و همچنین برخی از قرص های ضد بارداری می توانند سطوح استروژن را پایین بیاورند. مصرف بیش از حد الکل و سیگار کشیدن نیز می تواند به سیستم ایمنی ضعیف و شیوع عفونت کمک کند. استرس و رژیم غذایی نامناسب می تواند منجر به اختلالات هورمونی و ساییدگی و خراش های تکراری و شقاق واژن شود. نکاتی برای درمان شقاق واژن علاوه بر اینکه در مراحل اولیه می توان از داروهای خانگی کمک گرفت اما باید نکات دیگری هم رعایت شود تا درمان شقاق واژن سریع تر حاصل شود. داشتن یک رژیم غذایی متعادل که غنی از میوه های تازه، سبزیجات و فیبر است. ورزش منظم برای حفظ وزن بدن خود و جلوگیری از بیماری های دیگر تمرین های یوگا، مدیتیشن و تمرین تنفس عمیق پوشیدن لباس هایی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند و هوا را عبور می دهند و عدم استفاده از لباس های تنگ (به ویژه لباس زیر) که از مواد مصنوعی ساخته شده اند می تواند موجب عفونت و شقاق داخلی واژن شود. اگر شما به طور منظم شنا کنید، شک نکنید که تمام روز رطوبت اطراف لباس شنای شما سطح رطوبت اطراف ناحیه واژن را افزایش می دهد و باعث عفونت خواهد شد. استفاده از کاندوم های روان کننده در طی مقاربت برای جلوگیری از گسترش بیماری های منتقله از راه جنسی و سایش و خشکی واژن که البته توصیه می شود از هر گونه فعالیت جنسی خودداری کنید تا بیماری به طور کامل بهبود یابد. سیگار کشیدن را متوقف کنید زیرا نه تنها خشکی واژن و پاره شدن مجاری ادرار را افزایش می دهد بلکه روند روند بهبودی را نیز کاهش می دهد. اگر شما مستعد ابتلا به عفونت و شقاق واژن هستید، از استفاده از تامپون ها، پد های معطر و یا کاغذ توالت استفاده نکنید.

جزئیات
درمان شقاق در دوران بارداری

درمان شقاق در دوران بارداری

5 فروردین1397

بی تردید، بارداری دورانی زیبا و مهم برای یک زن است. با این حال، اختلالاتی مانند شقاق مقعد می تواند در این مدت حیاتی زندگی باعث مشکلاتی برای وی شود. شقاق مقعدی اغلب یک بار به وقوع می پیوندد، اما در بعضی موارد، می تواند مجددا عود کند و طی حرکات روده سبب خونریزی، خارش و درد شود. در طول زمان، ممکن است عمیق تر شود و عضله و بافت های زیرین را در معرض آسیب قرار دهد. برخی از بیماری ها مانند عفونت، بیماری التهابی روده یا حتی سرطان امکان دارد علت این بیماری باشند. افراد در تمام سنین می توانند تحت تاثیر شقاق مقعد قرار بگیرند. معمولا در نوزادان و کودکان هم اتفاق می افتد و بر زنان باردار نیز تاثیر می گذارد. در حقیقت حدود ده تا پانزده درصد زنان بعد یا در دوران بارداری از شقاق رنج می برند. به طور معمول آن ها پس از دو ماه از تولد فرزندشان، ممکن است شقاق را تجربه کنند. درمان شقاق در دوران بارداری بهتر است از روش های طبیعی صورت گیرد تا به جنین صدمه ای وارد نشود در صورت پیشرفت بیماری پس از زایمان می توان با لیزر شقاق به طور کامل آن را مداوا کرد. برخی از علل شقاق مقعد در حین بارداری علل مختلفی در رابطه با شقاق مقعد در دوران بارداری وجود دارد. به طور کلی، مدفوع سخت و طولانی مدت مسئول این امر هستند. از این رو، فردی که قادر به تخلیه روده نیست یا یبوست دارد، از آن رنج می برد. علاوه بر این، اسهال مکرر و بیماری های مزمن نیز در بریدگی و شکاف پوست در این ناحیه نقش دارد. علل دیگر نیز بی اختیاری مقعدی و وزن زیاد جنین می باشد. زنان باردار اغلب مشکلات یبوست دارند. بنابراین، آنها در برابر شقاق مقعدی آسیب پذیرتر هستند. در واقع این بیماری به یک اختلال رایج در بارداری تبدیل شده است. اگر تاخیر در زایمان وجود داشته باشد، زنان آسیب پذیری بیشتری خواهند داشت. درمان های طبیعی برای درمان شقاق مقعد در دوران بارداری یکی از احساسات ناراحت کننده ای که زنان باردار از آن رنج می برند درد شدید است که ممکن است طولانی و یا کوتاه بوده و در حال عبور مدفوع آن را تجربه کنند. با این حال، برخی از درمان هایی وجود دارد که به آنها در کاهش و بهبود زخم های مقعد کمک خواهد کرد چرا که در دوران بارداری باید از این روش ها بهره ببرند. توجه به بهداشت اولین چیزی که باید در شقاق مقعدی مورد توجه قرار گیرد حفظ بهداشت است. اگر فرد بهداشت را مدیریت نکند، می تواند به شدت بدتر شود. همچنین وی باید سعی کند منطقه را کاملا خشک و تمیز نگه دارد. دلیلش این است که رطوبت می تواند به عفونت های باکتریایی منجر شود. بعد از هر بار اجابت مزاج با یک کاغذ توالت نرم و تمیز، باید ناحیه را کاملا خشک کرد. برای خشک نگه داشتن منطقه آسیب دیده می توان از پودر بچه نیز استفاده نمود. پوشیدن شلوار مناسب و نخی و حذف شلوار های جین. استفاده از لباس زیر پنبه اجازه می دهد که هوا به گردش درآید و روند بهبود شقاق را افزایش می دهد. رژیم غذایی پرفیبر و مصرف زیاد آب فیبر مواد غذایی به عملیات هضم کمک کرده و حرکات روده را ملایم خواهد کرد. اگر مدفوع بیمار دشوار است، باید به یک رژیم غذایی با فیبر داشته باشد. بلغور جو دوسر، کلم بروکلی و سبزیجات، گندم سیاه، دانه کدو تنبل، اسفناج، دانه های آفتابگردان، نان، برنج، غلات صبحانه و سایر اقلام مواد غذایی منبع عالی فیبر هستند. با این حال، بسیار مهم است که او مقدار زیادی آب بنوشد. این از مشکلات دستگاه گوارش جلوگیری می کند و بدن را هیدراته کرده در تخلیه سموم مفید خواهد بود. هر روز، باید دو لیتر آب نوشید. همچنین می توان مکمل های فیبر مصرف کرد که به شکل کپسول و قرص هستند. قبل از مصرف مکمل، ابتدا با پزشک مشورت نمود. برخی از فعالیت هایی که زنان باردار باید از انجام آن اجتناب کنند برخی از فعالیت هایی وجود دارد که زن باردار هنگامی که از شکاف مقعدی رنج می برد نباید انجام دهد. اولین و مهمترین چیزی که باید اجتناب کند، خارش مقعد است. مهم نیست چقدر درد و یا خارش دارید، اما شما باید خود را از خراشیدن و سایش این ناحیه محدود کنید چون تنها شرایط را تشدید می کند. علاوه بر این، روند بهبودی را مختل خواهد کرد. مصرف غذا های سرد مزاج و یبوست زا باید از سوار دوچرخه نیز اجتناب کنید و هرگز نباید به مدت طولانی دوچرخه سوار شوید. علاوه بر این، شما باید مدت طولانی از نشستن روی سطح سخت جلوگیری کنید. برای نشستن از بالش نرم استفاده کنید. درمان قطعی شقاق با لیزر شقاق مقعدی یک مشکل جدی نیست و می تواند در عرض چند هفته بهبود یابد. با این حال، در طول بارداری، ممکن است باعث ایجاد بسیاری از ناراحتی ها شود. با توجه به ارتباط آن با سیستم روده، بهترین راه برای درمان شقاق در دوران بارداری مراقبت های ذکر شده و بهینه سازی رژیم غذایی است. پس از پایان دوران بارداری در صورتیکه شقاق مجددا عود کند، پیشرفت داشته باشد و موجب رنجش زیادی شود باید حتما با مراجعه به پزشک متخصص جراحی دستگاه گوارش و بهره مندی از شیوه های درمانی جدید و نوین که لیزر شقاق در صدر آن ها قرار دارد این عارضه را درمان نمود.

جزئیات
درمان شقاق در طب سنتی

درمان شقاق در طب سنتی

5 فروردین1397

خروج مواد دفعی بدن زمانی که دردناک بوده و البته همراه با خون در هنگام اجابت مزاج است، می تواند ترسناک باشد، اما غیرمعمول نیست. به ویژه اگر فرد اغلب به یبوست مبتلا بوده و به اعمال فشار برای عبور مدفوع سخت شده در بدن نیاز داشته باشد. شقاق مقعدی از شکاف های نازک و کوچکی تشکیل شده است که معمولا باعث درد، خونریزی و حتی اسپاسم می شوند. اما شما مجبور نیستید رنج ببرید. درمان شقاق در طب سنتی می تواند سبب بهبود بخشیدن ناراحتی شما شود گرچه ممکن است به درمان کامل موارد پیشرفته منجر نشود و یا مدت زیادی به طول انجامد. شقاق در مواردی که از حالت ساده خارج می شود و دوره بیماری رو به افزایش می رود باید با سایر روش های نوین پزشکی مانند لیزر شقاق که امروزه برترین راه درمان این بیماریست معالجه شود. ترکیب عسل، موم و روغن زیتون سعی کنید حتما از عسل، روغن زیتون طبیعی و موم زنبور عسل برای درمان فیشر مقعدی که خواص تسکین دهندگی دارد، استفاده کنید. افرادی که از این ترکیب فوق العاده استفاده می کنند با کاهش قابل توجه و چشمگیری در میزان درد شقاق روبرو می شوند. خاصیت ضد باکتریایی این ترکیب بسیار مؤثر واقع می شود. برای انجام این روش باید به مقدار برابر از روغن زیتون اصل، عسل و موم زنبور عسل استفاده نمایید و آن ها را روی شعله گرم کنید تا کاملا مخلوط شوند. پس از ترکیب شدن کمی که سرد شد بر روی موضع بمالید و برای نتیجه گیری بهتر در طول روز چند بار این روش را اجرا نمایید. آلوئه ورا ژل داخل برگ های آلوئه برای هزاران سال است که برای درمان سوختگی ها، زخم ها و سایر بیماری های پوستی استفاده می شود. بنابراین، جای تعجب نیست که آلوئه ورا درمانی ایده آل برای تسکین درد و ترمیم بافت حساس باشد. مطالعه ای که در مجله اروپایی علوم پزشکی و فارماکولوژی منتشر شد، بیان کرد که یک کرم موضعی حاوی 0.5 درصد عصاره آلوئه ورا برای درمان شقاق مزمن مؤثر بوده است. اما کرم ها و لوسیون های تجاری حاوی آلوئه ورای خالص بسیار کم هستند. بنابراین، ممکن است اثر زیادی نداشته باشند. در عوض، از برگ آن استفاده کنید. با استفاده از یک قاشق ژل آلوئه ورا را به طور مستقیم بر روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید و اثراتش بهره مند گردید. روغن نارگیل روغن نارگیل به مرطوب نگه داشتن منطقه کمک خواهد کرد. روغن نارگیل همچنین دارای خواص شفابخشی برای زخم است. در واقع، برخی از پزشکان طب سنتی از روغن نارگیل برای درمان زخم های مرطوب و سایر ضایعات پوست استفاده می کنند. اگر مقعد شما خشک است یا شقاق مزمن دارید، روغن نارگیل را در این منطقه در طول روز و قبل از رفتن به رختخواب بکار ببرید. گیاه کامفری Comfrey  یک گیاه است که باعث بهبودی می شود و در هنگام ریزش موها می تواند درد را از بین ببرد. تحقیقات منتشر شده در مجله "طب مکمل و جایگزین در پزشکی" بیان نموده است که گیاه کامفری به راحتی می تواند زخم های سایشی را بهبود بخشد. مقداری از گیاه کامفری را درون مقداری آب ولرم ریخته و اجازه دهید آن را به مدت ده الی پانزده دقیقه درونش بماند سپس دو بار در روز برای پاک نمودن ناحیه مد نظر از آن استفاده نمایید.

جزئیات