همه چیز در رابطه با لیزر فیستول واژن

همه چیز در رابطه با لیزر فیستول واژن

16 اردیبهشت1397

سیستم لیزر فیستول واژن یک روش درمانی بدون درد برای احیا و ترمیم بافت آسیب دیده واژن با استفاده از لیزر می باشد که برای سال ها توسط متخصص بیماریهای نشیمنگاه مورد استفاده قرار گرفته است. سیستم لیزر واژن برای کاهش علایم خشکی واژن، سوزش و خارش، همچنین درد در طول سکس در زنانی با آتروفی واژن و سطح پایین استروژن طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب نحوه انجام لیزر فیستول واژن را به طور کلی بررسی خواهیم کرد. آیا لیزر فیستول واژن بهترین روش درمانی می باشد؟ برای درمان فیستول واژن در اکثر موارد به جراحی نیاز دارید. هر چند جالب است بدانید که لیزر فیستول واژن دشوارترین عمل جراحی می باشد. زیرا درمان این اختلال در اولین عمل جراحی ممکن است با شکست مواجه شود و به انجام چند عمل جراحی دیگر نیاز پیدا کنید. بهتر است پزشک متخصص بیماریهای نشیمنگاه که در عمل جراحی لیزر فیستول واژن تجربه کافی دارد این عمل جراحی را انجام دهد. انجام این عمل جراحی در زمان مناسب از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. اگر عمل جراحی برداشتن رحم را داشته اید بهتر است 12 هفته انتظار بکشید تا بافت های اطراف واژن ترمیم شوند. اکثر جراحان متخصص عمومی توصیه نموده اند که برای انجام جراحی لیزر فیستول واژن باید یک سال منتظر ماند و در خانم هایی که دچار یائسگی شده اند ابتدا باید کرم واژینال استروژن مصرف کنند تا خون دیواره های واژن در حد متعادل قرار گیرد و سپس برای لیزر درمانی آماده شوند. برای سرعت بخشیدن به فرآیند بهبود پس از لیزر درمانی باید ویتامین C مصرف کنید. چگونگی درمان لیزر فیستول واژن استفاده از لیزر درمانی برای بافت دیواره واژن باعث تولید منبع خونی در آن ناحیه شده و همین امر سرعت فرآیند بهبهودی را توسعه می بخشد. لوله لیزر وارد واژن می شود و اشعه هایی با انرژی کم به بافت دیواره واژن هدایت می شود. این شیوه درمانی بدون درد 5_10 دقیقه طول می کشد و فرآیند درمان شامل سه جلسه در طول دوازده هفته می باشد. مزایای لیزر درمانی فیستول واژن برای اکثر زنان بهبودی اغلب پس از اولین درمان با سیستم لیزر فیستول واژن احساس می شود اما نتایج مطلوب در اکثر بیماران پس از سه جلسه کامل درمان بدست می آید پس توصیه می شود دوره درمانی را کامل کنید. دیگر مزایای شیوه لیزر درمانی جدید شامل موارد زیر می باشد. کوتاه بودن زمان لیزر درمانی هیچ نوع بیهوشی مورد نیاز نمی باشد. این شیوه بدون درد و اغلب بدون عارضه می باشد. حداقل عوارض لیزر درمانی برای اکثر زنان پس از انجام این عمل نیازی به مصرف داروهای مختلف احساس نمی شود. با توجه به نکته های ارائه شده در این مقاله می توان به این نتیجه رسید از آنجا که لیزر فیستول واژن بدون درد و کوتاه مدت می باشد بهترین گزینه درمانی برای این اختلال می باشد. اما همانطور که می دانید این شیوه ممکن است با عوارضی نیز همراه باشد پس حتما قبل از انجام این عمل با متخصص جراح عمومی خود مشورت کنید.

جزئیات
آیا با علایم فیستول واژن آشنایی دارید

آیا با علایم فیستول واژن آشنایی دارید

16 اردیبهشت1397

فیستول واژن یک راه ارتباطی غیر طبیعی بین دو عضو از بدن می باشد. فیستول انواع مختلفی دارد که در این نوع فیستول مسیر غیر عادی بین مقعد و واژن ایجاد شده است. ابتلا به این فیستول باعث ترشح گاز و مدفوع از واژن می باشد. یکی از راه های درمان این اختلال ناخوشایند عمل جراحی می باشد. در این مقاله مهمترین علایم فیستول واژن را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. رایج ترین نشانه ها و علایم فیستول مقعد فیستول یک اصطلاح تخصصی پزشکی می باشد که ارتباط غیر طبیعی دو عضو بدن را توصیف می کند. این اختلال ممکن است در سرخرگ، روده یا اعضای تناسلی ایجاد شود. این اختلال در دیواره واژن ایجاد می شود و واژن خانم ها را به نزدیک ترین عضو بدن آن ها متصل می کند. انواع مختلف فیستول در اعضای متفاوت بدن ایجاد می شود و یا اعضای بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. فیستول واژن مسیر یا حفره ای بین واژن و مجاری ادراری می باشد. اغلب صحبت کردن در رابطه با علایم این اختلال دشوار می باشد اما برای حفظ سلامتی خود بهتر است بلافاصله پس از مشاهده علایم با پزشک خود مشورت کنید. علایم خوشبختانه فیستول واژن در اکثر موارد بدون درد است. در حالیکه ممکن است هیچ اختلال فیزیکی را ایجاد نکنند، فیستول واژن ممکن است اختلالات مجاری ادراری مثل بی اختیاری ادرار را ایجاد کنند. بلافاصله پس از مشاهده علایم فیستول واژن حتما به پزشک متخصص بیماریهای نشیمنگاه مراجعه کنید زیرا این شرایط باعث می شود مدفوع و ادرار به واژن راه پیدا کند. اگر این اتفاق برای دوره زمانی طولانی مدت اتفاق بیفتد ممکن است باعث ایجاد عفونت شود. علایم ویژه فیستول واژن شامل موارد زیر می باشد: ترشح مایع از واژن ترشحات بد بو واژن آزاد شدن گاز از واژن عفونت مکرر واژن سوزش ناحیه اطراف واژن مشکل در کنترل حرکات شکمی درد در واژن یا ناحیه بین مقعد و واژن درد در طول سکس چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به فیستول واژن قرار دارند؟ شما ممکن است به فیستول واژن مبتلا شوید اگر: زایمان مشکل و طولانی مدت داشته باشید. واژن شما در طول زایمان بوسیله یک ابزار پزشکی بریده شود. اگر مبتلا به التهاب روده شدید باشید. به عفونتی مثل دمل مبتلا شده باشید. سرطان واژن، رحم و مقعد را داشته باشید یا از لیزر درمانی برای این اختلالات استفاده کرده باشید. روی یکی از اندام تناسلی خود عمل جراحی داشته باشید. حدود 0.5 درصد زنان در سراسر دنیا که زایمان طبیعی دارند به این اختلال مبتلا می شوند. اگرچه این اختلال در کشورهای توسعه یافته مثل ایالت متحده آمریکا رایج نیست. بیش از 10 درصد افراد مبتلا به التهاب روده به فیستول واژن مبتلا می شوند. نحوه تشخیص فیستول واژن روش های مختلفی برای تشخیص این اختلال وجود دارد. صحبت کردن در رابطه با فیستول واژن ممکن است سخت باشد اما صحبت کردن با دکترتان در رابطه با علایمی که مشاهده می کنید برای درمان به موقع و صحیح این اختلال از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.

جزئیات
بهترین روش های درمان خانگی فیستول مقعد

بهترین روش های درمان خانگی فیستول مقعد

15 اردیبهشت1397

فیستول مقعد یک تونل عفونتی بین پوست و مقعد در انتهای دستگاه گوارش می باشد. وقتی غده های مقعد به پوست متصل می شوند و عفونتی می شوند فیستول مقعد ایجاد می شود. رایج ترین دلیل این اختلال دردناک دمل مقعد می باشد. در این مقاله سعی داریم موثرترین روش های درمان خانگی فیستول مقعد را با یکدیگر بررسی کنیم. آیا درمان خانگی فیستول مقعد امکان پذیر می باشد؟ مطالعات نشان می دهند که افرادی که از دمل مقعد رنج می برند احتمال ابتلا به فیستول مقعد در حفره مقعد آن ها 60 درصد افزایش می یابد. از آنجا که دمل در مقعد بدلیل باکتری و عفونت ویروسی ایجاد می شود احتمال ابتلا به فیستول مقعد افزایش می یابد. بطور کلی، درمان فیستول مقعد از طریق عمل جراحی و تشخیص صحیح انجام می گیرد، اما هنوز درمان خانگی عالی و داروهای طبیعی که می توانند علایم و درد فیستول مقعد را کاهش دهند وجود دارند. استفاده از روش های درمان خانگی فیستول مقعد سرعت فرآیند درمان را افزایش می دهند. درمان طبیعی فیستول مقعد شامل گیاهان دارویی مختلف می باشد که نشانه ها و علایم بیماری را کاهش داده و به کنترل شرایط کمک می کند. ترکیب شیر زردچوبه برای درمان خانگی فیستول مقعد فیستول در مقعد یک عفونت باکتریایی می باشد، از اینرو برای مبارزه با باکتری های مضر نیازمند سیستم ایمنی قوی می باشیم. زردچوبه یک آنتی بیوتیک و آنتی باکتریال طبیعی می باشد. از تکثیر باکتری های مضر پیش گیری کرده و سیستم ایمنی را تقویت می کند. پودر زردچوبه پخته شده چیزی است که برای تسکین درد این اختلال تجویز شده است. مزه خوبی دارد و گلبول های سفید خون را تقویت می کند. زردچوبه یک درمان خانگی فوق العاده برای فیستول مقعد به حساب می آید. به یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه پخته شده، 300 میلی لیتر شیر و 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی نیاز دارید. زردچوبه و عسل را در شیر گرم ریخته و به خوبی هم بزنید. عسل قدرت تسکین دهندگی شیر را افزایش داده و از خاصیت آنتی باکتریال زردچوبه حمایت می کند. قبل از رفتن به رختخواب و پس از سرد شدن آن را بنوشید. بنابراین زردچوبه و عسل می توانند تاثیرات خود را در طول شب نشان دهند. اگر از ترکیب شیر زردچوبه استفاده می کنید سوپ کلم نیز بخورید. نوشیدن مقداری چای زنجبیل زنجبیل در تسکین درد و کاهش سفتی ماهیچه موثر است. مزیت درمانی زنجبیل شامل توانایی درمان حالت تهوع، تسکین درد و حمایت از سیستم ایمنی می باشد. از آنجا که وقتی به فیستول مقعد مبتلا می شوید ممکن است از یبوست نیز رنج ببرید چای زنجبیل درد شکم را تسکین داده و یبوست را نیز درمان می کند. میخک میخک ها منبع خوبی از عناصر ضد ویروس و ضد باکتری می باشند. علاوه بر آن، میخک ها در تسکین ناراحتی معده و پیش گیری از عفونت انگلی در بدن فوق العاده عالی می باشند. میخک ها یک روش عالی دیگر درمان خانگی فیستول مقعد هستند. زیرا سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند و به عنوان پاک کننده طبیعی روده عمل می کند.

جزئیات
روش های تشخیص فیستول واژن

روش های تشخیص فیستول واژن

15 اردیبهشت1397

یک فیستول یک اتصال غیر عادی بین مقعد و واژن می باشد این اختلال اجازه می دهد که مواد مدفوع به راحتی از روده به واژن عبور کند. این اختلال نه تنها یک چالش ثانویه برای تشخیص علایم پزشکی می باشد بلکه همچنین بخاطر تاثیر آن در از دست دادن کنترل در دفع مدفوع از اهمیت قابل توجهی برخودار است. این اختلال زنان را در فعالیت های اجتماعی و کاری که زنان از انجام آن ها لذت می برند محدود می کند. روش های مختلفی برای تشخیص فیستول واژن وجود دارد. با روش های مختلف تشخیص فیستول واژن آشنا شوید عوامل ایجاد کننده فیستول واژن شامل پارگی در طول زایمان، عفونت ناحیه تناسلی و زخم درمان نشده پس از زایمان، التهاب روده، یا جراحی ناحیه تناسلی می باشد. تشخیص صحیح این اختلال از اهمیت قابل توجهی برخوردار است به همین دلیل در این مطلب روش های تشخیص فیستول واژن را برای شما لیست کرده ایم. تشخیص شما می توانید انتظار یک بررسی فیزیکی و آزمون های مشخصی را داشته باشید که به نیازهای شما وابسته می باشد. آزمون فیزیکی جراح عمومی شما برای تعیین مکان کردن فیستول واژن و بررسی توده توموری احتمالی، عفونت یا دمل یک بررسی فیزیکی را انجام خواهد داد. بررسی پزشک شامل بررسی واژن، مقعد و ناحیه بین آن ها با دستکش می باشد. اگر فیستول در واژن خیلی پایین و قابل رویت باشد، دکتر ممکن است از ذره بین برای مشاهده داخل واژن شما استفاده کند. برای بررسی مشکلات ممکن است ذره بین وارد مقعد و روده شما شود. همچنین ممکن است دکتر برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی در طول فرآیند تشخیص بافت برداری انجام دهد. آزمون هایی برای شناسایی فیستول واژن دکتر متخصص بیماریهای نشیمنگاه ممکن است از طریق بررسی فیزیکی فیستول را تشخیص ندهد. برای تعیین مکان و ارزیابی فیستول واژن ممکن است دیگر آزمایشات مورد نیاز باشند. این آزمون ها می توانند به تیم پزشکی شما برای برنامه ریزی برای عمل جراحی کمک کنند. آزمون رنگ آبی این آزمون شامل قرار دادن پنبه در واژن می باشد، سپس رنگ آبی به داخل روده شما تزریق می شود. رنگ آبی روی پنبه نشان دهنده یک فیستول می باشد. سی تی اسکن سی تی اسکن شکم و لگن شما جزئیات بیشتری نسبت به اشعه ایکس استاندارد ارائه می دهد. سی تی اسکن به تعیین مکان فیستول و تعیین دلیل آن کمک می کند. ام آر آی این آزمون تصاویری از بافت های نرم در بدن شما می گیرد. ام آر آی می تواند مکان یک فیستول و اینکه آیا دیگر اندام های لگن در این اختلال شامل شده اند یا این که آیا شما تومور دارید یا خیر را تعیین می کند. سونوگرافی مقعد این روش از امواج صوتی برای تولید تصاویر ویدیویی از مقعد و روده استفاده می کند. دکتر شما یک ابزار شبه لوله و باریک را وارد مقعد و روده شما می کند. این آزمون می تواند ساختار ماهیچه های مقعد را ارزیابی می کند و ممکن است آسیب های مرتبط به زایمان را نشان دهد.

جزئیات
با مهمترین دلایل فیستول واژن آشنا شوید

با مهمترین دلایل فیستول واژن آشنا شوید

13 اردیبهشت1397

یک فیستول واژن یک تونل ارتباطی بین قسمت انتهایی روده بزرگ و واژن شما می باشد. محتوی شکم ممکن است از طریق فیستول ترشح کند و اجازه می دهد گاز یا مدفوع به واژن نفوذ کند. یک فیستول واژن ممکن است به دلایل آسیب دیدگی در طول زایمان، اختلال التهاب روده، درمان لیزری یا سرطان در ناحیه تناسلی ایجاد شود. در ادامه دلایل فیستول واژن را به طور مفصل مورد بحث قرار خواهیم داد. دلایل ایجاد فیستول واژن اختلال فیستول مقعد ممکن است ناراحتی های فیزیکی و روحی را ایجاد کند که بر اعتماد به نفس و روابط اجتماعی تاثیر می گذارد. اگر نشانه ها و علایم فیستول واژن را دارید، حتی اگر خجالت می کشید با جراح عمومی صحبت کنید. برخی فیستول های واژن ممکن است به خودی خود درمان شوند اما اکثر آن ها برای درمان نیاز به عمل جراحی دارند. تا پایان مقاله با بررسی دلایل فیستول واژن با ما همراه باشید تا شاید بتوانید از ابتلا به این اختلال پیش گیری کنید. آیا با دلایل ابتلا به فیستول واژن آشنایی دارید؟ یک فیستول واژن ممکن است به این دلایل ایجاد شود: آسیب دیدگی در طول زایمان، آسیب های مربوطه به زایمان رایج ترین دلیل فیستول واژن می باشد. این شامل پارگی در ناحیه مقعد و واژن می باشد که تا شکم و به دلیل عفونت ایجاد شده بدلیل عمل جراحی برای بزرگ کردن ناحیه ای از بدن تا زایمان بطور طبیعی انجام شود توسعه یافته باشد. این اختلال ممکن است بدلیل نیرویی طولانی، مشکل یا نیرویی مانع کننده ایجاد شود. انواع فیستول ممکن است شامل آسیب دیدگی ماهیچه مقعد، حلقه ای از ماهیچه ها در انتهای روده که به کنترل مدفوع کمک می کنند می باشد. سرطان یا لیزر درمانی در ناحیه تناسلی همانطور که می دانید فیستول یکی از اختلالاتی می باشد که با استفاده از لیزر درمان می شود اما باید توجه داشت که عمل لیزر در این ناحیه ممکن است باعث ایجاد فیستول واژن شود. یک تومور سرطانی در روده، واژن، رحم یا کانال مقعد ممکن است باعث ایجاد فیستول واژن شود. لیزر درمانی برای سرطان های این ناحیه ممکن است همچنین شما را در معرض ابتلا به فیستول واژن قرار دهد. یک فیستول معمولا در شش ماه تا دو سال پس از درمان توسط لیزر ایجاد می شود. عمل جراحی که واژن، پرینوم، روده یا مقعد را درگیر می کند قبل از جراحی منطقه پایین ناحیه تناسلی مثل برداشتن رحم در موارد نادر ممکن است باعث ایجاد فیستول شود. فیستول واژن ممکن است بدلیل آسیب در طول عمل جراحی یا یک ترشح یا عفونت ایجاد شود که پس از عمل جراحی ایجاد می شوند. دیگر دلایل ایجاد فیستول واژن به ندرت، یک فیستول واژن ممکن است به دلیل عفونت در مقعد یا روده شما، عفونت های کوچک در دستگاه گوارش، تورم طولانی مدت روده و معده، مدفوع خشک و سخت که در روده گیر می کند یا آسیب دیدن واژن به دلیلی غیر از زایمان ایجاد شود. در این مقاله با دلایل ایجاد فیستول مقعد آشنا شدید امیدوارم راهنمای خوبی باشد تا بتوانید از ابتلا به این اختلال پیش گیری کنید.

جزئیات
فیستول واژن چیست؟

فیستول واژن چیست؟

13 اردیبهشت1397

فیستول یک مسیر یا چاله ای می باشد که بین دو عضو بدن، یک عضو بدن و پوست شما ایجاد می گردد. یک فیستول که در دیواره واژن تشکیل شده است فیستول واژن نامیده می شود. یک فیستول واژن در مجاری ادرار باز می شود. یک فیستول واژن تونلی بین واژن و رحم می باشد. یک فیستول واژن ممکن است بدلیل اختلال التهاب روده ایجاد شود. در ایم مقاله فیستول واژن را بطور کلی مورد بحث قرار خواهیم داد. مهمترین دلایل فیستول واژن یک فیستول ممکن است بر اثر نوعی آسیب دیدگی ایجاد شود. همچنین یک فیستول واژن گاهی اوقات پس از موارد زیر ایجاد می شود: عمل جراحی دیواره واژن، مقعد یا روده رایج ترین دلیل ایجاد فیستول واژن عمل جراحی برداشتن رحم می باشد. لیزر درمانی برای سرطان لگن اختلال التهاب روده یا تورم روده زایمان درمناطقی که زنان به مراقبت های پیش از زایمان دسترسی ندارند فیستول واژن رایج تر می باشد. چند روز پس از تولد نوزاد بطور طبیعی مادران خیلی جوان آسیب شدید واژن، مثانه یا مقعد را تجربه می کنند و در نهایت این آسیب دیدگی گاهی اوقات باعث ایجاد فیستول در واژن می شود. علایم فیستول واژن فیستول واژن گاهی اوقات هیچ دردی به همراه ندارد. اما وجود فیستول در واژن باعث نفوذ ادرار یا مدفوع به واژن می شود. این اختلال بی اختیاری نامیده می شود و ممکن است خارش را به همراه داشته باشد که به راحتی قابل کنترل نمی باشد. اگر به فیستول واژن مبتلا می باشید احتمال نفوذ مایع به واژن افزایش می یابد. فیستول واژن نیز همچنین احتمال ترشحات بدبو یا خروج گاز از واژن را افزایش می دهد. افرادی که به این اختلال مبتلا می باشند ممکن است سوزش یا عفونتی شدن ناحیه تناسلی را تجربه کنند. فیستول واژن چگونه تشخیص داده می شود؟ واضح ترین نشانه های فیستول واژن علایمی که شما مشاهده می کنید می باشند. پزشک جراح عمومی شما در مورد علایم شما و عمل جراحی، زخم یا اختلالی که ممکن است فیستول واژن را ایجاد کند با شما صحبت خواهد کرد. برای یک بررسی فیزیکی دکتر شما برای نگاه کردن دیواره های واژن از ذره بین استفاده خواهد کرد. شما ممکن است دیگر آزمایشات را نیز انجام دهید. استفاده از رنگ در واژن برای یافتن تمام نشانه های ترشح تجزیه و تحلیل ادرار برای بررسی عفونت آزمایش خون برای بررسی نشانه های عفونت در بدن شما پزشک شما ممکن است از آندوسکوپی، اشعه ایکس یا ام آر آی برای بررسی دقیق تمام آسیب های احتمالی بافت برای تشخیص فیستول واژن استفاده کند. بلافاصله پس از اینکه هر یک از این علایم اختلال را در خود یافتید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید و راهنمایی لازم را از او دریافت کنید. روش های درمانی فیستول واژن درمان فیستول واژن به دلیل، اندازه، مکان و تاثیر آن بر بافت های اطراف بستگی دارد. ارزیابی فیستول واژن از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. برخی فیستول ها ممکن است به خودی خود درمان شوند اما اکثر آن ها باید با عمل جراحی درمان شوند. قبل از جراحی، دکتر شما بررسی خواهد کرد که آیا بافت سالم است یا ابتدا نیاز به درمان دارد.

جزئیات
برای کوتاه تر شدن دوره نقاهت پس از لیزر فیستول مقعد چه می توان کرد؟

برای کوتاه تر شدن دوره نقاهت پس از لیزر فیستول مقعد چه می توان کرد؟

11 اردیبهشت1397

فیستول مقعد یک اختلال غیر عادی می باشد که کانالی غیر طبیعی بین انتهای روده و پوست روی مقعد را تشکیل می دهد. این اختلال به راحتی قابل پیش گیری نمی باشد و رایج ترین روش درمان آن لیزر درمانی می باشد. پس از لیزر درمانی همواره باید نکات بهداشتی را رعایت کرد تا فرآیند بهبودی سرعت پیدا کند. در این مقاله سعی داریم نکاتی را بیان کنیم تا زمان فرآیند دوره بهبودی کاهش یابد. نحوه کوتاه تر کردن دوره نقاهت لیزر فیستول اگر شما در طول روز یک عمل جراحی داشتید، می توانید همان روزی که عمل داشتید از بیمارستان مرخص شوید. شما در طول 24 ساعت اول پس از عمل جراحی به یک عضو از خانواده و یا فامیل نیاز خواهید داشت تا در فرآیند ترخیص و بازگشت به خانه همراه شما باشد. بقیه روز پس از انجام لیزر درمانی را حتما باید استراحت کنید. اگر پس از اتمام عمل جراحی احساس کردید باید در بیمارستان بمانید بروشور آماده سازی خود برای رفتن به خانه را که نکات مراقبتی برای ماندن در بیمارستان را در طول شب به شما ارائه می دهد مطالعه کنید. متخصص بیماریهای نشیمنگاه و پرستار پس از بررسی وضعیت عمومی شما اعلام خواهند کرد که چه موقع می توانید خانه را ترک کنید. تا پایان مطلب با نکات کلیدی کوتاه کننده دوره نقاهت لیزر فیستول مقعد همراه ما باشید. چطور می شود دوره نقاهت لیزر فیستول را کوتاه تر کرد؟ شما باید قادر به خانه در همان روز یا روز بعد باشید. باید چند روز اول را به طور کامل در خانه استراحت کنید. همچنین پیاده روی به بهبود زودتر زخم نیز کمک می کند. اغلب درمان کامل زخم چند هفته ای طول می کشد و شما باید پس از لیزر درمانی از پد بهداشتی روی زخم خود استفاده کنید. انجام ورزش های منظم به شما کمک می کند تا خیلی زود قادر به انجام فعالیت های روزانه خود شوید. قبل از آغاز ورزش حتما باید با یک تیم پزشکی مشورت کنید. در مواردی خیلی نادر فیستول مقعد ممکن است بازگردد. عوارض لیزر کیست مویی لیزر فیستول مقعد با عوارضی کلی مثل درد، خونریزی و زخم ناخوشایند همراه می باشند و در مواردی نادر ممکن است عوارض مشکل در دفع ادرار و خروج غیر ارادی باد از شکم یا شل شدن مدفوع و بی اختیاری شکمی را ایجاد کند. اما از آنجا که تنها راه درمان لیزر درمانی می باشد باید نکات مراقبتی پس از عمل را مو به مو اجرا کرد تا هم از بروز عوارض پیش گیری کرد و هم بتوان دوره نقاهت پس از درمان را کوتاه کرد. مدیریت عوارض مدیریت صحیح عوارض به اختلال و فرد بیمار بستگی دارد. آگاه بودن بیماران از عوارض احتمالی از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد بنابراین آن ها قادر خواهند بود تا نشانه ها را زودتر شناسایی کرده و در صورت لزوم با پزشک جراح عمومی مشورت کنند. رعایت این موارد به بیماران اجازه می دهد تا در موقعیتی مناسب درمان شوند و تاثیر عوارض لیزر درمانی روی سلامت و تندرستی کلی کاهش یابد.

جزئیات
با مهمترین عوارض لیزر فیستول مقعد آشنا شوید

با مهمترین عوارض لیزر فیستول مقعد آشنا شوید

11 اردیبهشت1397

فیستول مقعد یک کانال ارتباطی غیر عادی بین کانال مقعد و پوست نزدیک مقعد است. اکثر فیستول های مقعدی بدلیل دمل که در کانال مقعد شما توسعه یافته است ایجاد می شود. چرک موجود در دمل ممکن است به خودی خود یا با استفاده از لیزر درمانی تخلیه شود وقتی مسیر ایجاد شده توسط چرک به سطح پوست باز بماند فیستول مقعد ایجاد می شود. درمان اکثر فیستول ها نیازمند لیزر درمانی می باشند اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که پس از عمل ممکن است با عوارض لیزر فیستول مقعد مواجه شوید. آیا فیستول مقعد با عوارضی همراه است؟ لیزر فیستول مقعدی همیشه عوارضی به همراه خود دارد. اصلی ترین عوارض پس از عمل جراحی لیزر فیستول مقعد ممکن است شامل عفونت، بی اختیاری دفع مدفوع و بازگشت فیستول مقعدی باشد. هر یک از این عوارض فیستول مقعد بطور مفصل در این مقاله مورد بحث قرار خواهند گرفت. عفونت تمام عمل های جراحی وقتی به پوست تزریقی صورت می گیرد خطر عفونت را با خود به همراه دارند. در برخی شیوه های جراحی فیستول ممکن است روش در چند مرحله تکمیل شود. در چنین مواردی، عفونت مجرای فیستول ممکن است در کل بدن منتشر شده و باعث ایجاد عفونت کلی شود. اغلب برای درمان عفونت همراه با لیزر فیستول مقعد مصرف آنتی بیوتیک مورد نیاز می باشد. برای عفونت های حاد، رفتن به بیمارستان برای تزریق آنتی بیوتیک لازم می باشد. رفتن به بیمارستان در موارد حاد برای پیش گیری از عفونت وقتی در معرض خطر قرار دارند تجویز می شود. بی اختیاری شکمی یکی دیگر از عوارض لیزر فیستول مقعد بی اختیاری شکمی است. لیزر درمانی فیستول باعث آسیب دیدن ماهیچه های مقعد، بویژه وقتی ماهیچه های مقعد در فیستول دخیل هستند می شود. این ماهیچه ها مسئول محکم کردن اطراف مقعد برای کنترل حرکات شکمی می باشند. وقتی ماهیچه آسیب ببیند، قدرت ماهیچه در معرض خطر قرار می گیرد. برخی مواقع ممکن است باعث از دست رفتن کنترل شکم و در نهایت ترشح مدفوع از مقعد شود. این اختلال بی اختیاری شکمی یا مدفوع نامیده می شود. این مورد یک عارضه غیر رایج می باشد بطوری که تخمین زده شده است 3_7 درصد بیماران که لیزر فیستول مقعد انجام می دهند با آن مواجه می شوند. این خطر به نوع عمل انجام شده برای درمان و جایگاه فیستول بستگی دارد. احتمال ابتلا به این عارضه برای افرادی که قبلا تا حدی به بی اختیاری مدفوع مبتلا بوده اند و کسانی که علایم این اختلال در آن ها بدتر شده است بالاتر می باشد. بازگشت فیستول مقعد برای برخی بیماران، پس از لیزر درمانی فیستول بر خواهد گشت، تخمین زده شده است که نرخ بازگشت تقریبا 7_21 درصد می باشد که این امر به نوع فیستول و عمل جراحی مورد استفاده قرار گرفته برای درمان وابسته می باشد. در عمل جراحی تزریق چسب فیبرین احتمال بازگشت بالا می باشد. در دیگر روش ها گزارش شده است که احتمال بازگشت این اختلال بیش از یک سوم می باشد. اکثر بیمارانی که بازگشت فیستول مقعد را تجربه می کنند برای درمان نیاز به استفاده از روش دیگر عمل جراحی دارند.

جزئیات
مهمترین نکات مراقبتی پس از لیزر فیستول مقعد

مهمترین نکات مراقبتی پس از لیزر فیستول مقعد

9 اردیبهشت1397

آسیب های غیر رایج اما درناک که اکثرا در افرادی با اختلالات حاد روده ای ایجاد می شود فیستول مقعدی نامیده می شود. درمان فیستول مقعد اغلب نیازمند عمل جراحی می باشد. این اختلال یک کانال غیر طبیعی بین کانال مقعد و پوست نزدیک مقعد می باشد. اغلب به دلیل عفونت روده ای یا دمل در مقعد ایجاد می شود. لیزر درمانی برای تخلیه دمل عفونت را درمان کرده و کانال غیر طبیعی را می بندد. پس از لیزر فیستول مقعد باید همواره نکاتی را مد نظر قرار داد و از آن ها پیروی کرد تا از عوارض پس از عمل پیش گیری شود. پس از لیزر فیستول مقعد چه نکاتی باید رعایت شوند؟ پس از لیزر درمانی ممکن است تا بیش از چند هفته درد خفیف تا شدیدی را تجربه کنید. اگر درد داشته باشید سعی می کنید از دفع مدفوع خودداری کنید که همین امر باعث شدت یافتن یبوست می شود. نرم و حجیم نگاه داشتن مدفوع ممکن است به حرکت آسان آن ها در طول دستگاه گوارش کمک کند. داروهای مسکن که پس از عمل جراحی مصرف می شوند نیز ممکن است تاثیرات یبوست را نیز به همراه خود داشته باشند پس از لیزر درمانی اغلب جراح عمومی مصرف ملین ها را تجویز می کند. رژیم غذایی سرشار از فیبر پیروی از یک رژیم غذایی سرشار از فیبر مدفوع را حجیم می کند و همچنین با ترشح آب در مدفوع از طریق روده آن ها را نرم نگاه می دارد. غذاهای سرشار از فیبر شامل میوه و سبزیجات همچنین کل غلات می باشد. برای پیش گیری از یبوست چهار وعده میوه و سبزیجات و 4 وعده گندم و دیگر غلات را مصرف کنید. پوست میوه و سبزیجات را دور نریزید زیرا سرشار از فیبر می باشند. فیبر موجود در جوانه گندم و جو در پیش گیری از یبوست نسبت به دیگر میوه ها و سبزیجات بیشتر می باشد. اگر خانم هستید روزانه باید 20 گرم فیبر مصرف کنید در صورتی که مردان به 35 گرم فیبر نیاز دارند. مایعات وقتی مصرف فیبر خود را افزایش می دهید باید مصرف مایعات را نیز افزایش دهید در غیر اینصورت ممکن است مدفوع شما سخت و بزرگ شود. اگر مدفوع دفع نشود ممکن است عارضه جدی انسداد روده رخ دهد. برای نرم نگاه داشتن مدفوع خود در طول روز حداقل هشت تا ده لیوان مایعات بنوشید. از مایعاتی که حاوی کافئین می باشند خودداری کنید، زیرا از آنجا که کافئین اثر ضد عفونی کنندگی دارد ممکن است یبوست را بدتر کند. مسکن ها مصرف مسکن های تجویز شده بطور منظم از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. اگرچه مصرف قرص ها اجباری نیست و اگر درد کمی دارید نیازی به مصرف آن ها ندارید. همیشه از دستوالعمل های روی بسته پیروی کرده و هرگز بیش از دوز تجویز شده مصرف نکنید. آنتی بیوتیک برای پیش گیری از عفونت و کاهش درد متخصص بیماریهای نشیمنگاخ ممکن است مصرف دوره ای آنتی بیوتیک را تجویز کند. اگر نوعی آنتی بیوتیک به نام میترونیدازول به شما داده شده باید در دوره مصرف قرص ها از نوشیدن مایعات الکلی خودداری کنید. ترکیب الکل با این قرص ها ممکن است باعث ایجاد واکنش های ناخوشایندی مثل حالت تهوع، قرمزی صورت، سردرد و تپش قلب شود. شما می توانید پس از گذشت 48 ساعت از اتمام دوره مصرف دارو با خیال راحت نوشیدنی های الکلی مصرف کنید.

جزئیات
بهترین روش های درمان خانگی فیستول مقعد

بهترین روش های درمان خانگی فیستول مقعد

9 اردیبهشت1397

فیستول مقعد یک تونل عفونتی بین پوست و مقعد در انتهای دستگاه گوارش می باشد. وقتی غده های مقعد به پوست متصل می شوند و عفونتی می شوند فیستول مقعد ایجاد می شود. رایج ترین دلیل این اختلال دردناک دمل مقعد می باشد. در این مقاله سعی داریم موثرترین روش های درمان خانگی فیستول مقعد را با یکدیگر بررسی کنیم. آیا درمان خانگی فیستول مقعد امکان پذیر می باشد؟ مطالعات نشان می دهند که افرادی که از دمل مقعد رنج می برند احتمال ابتلا به فیستول مقعد در حفره مقعد آن ها 60 درصد افزایش می یابد. از آنجا که دمل در مقعد بدلیل باکتری و عفونت ویروسی ایجاد می شود احتمال ابتلا به فیستول مقعد افزایش می یابد. بطور کلی، درمان فیستول مقعد از طریق عمل جراحی و تشخیص صحیح انجام می گیرد، اما هنوز درمان خانگی عالی و داروهای طبیعی که می توانند علایم و درد فیستول مقعد را کاهش دهند وجود دارند. استفاده از روش های درمان خانگی فیستول مقعد سرعت فرآیند درمان را افزایش می دهند. درمان طبیعی فیستول مقعد شامل گیاهان دارویی مختلف می باشد که نشانه ها و علایم بیماری را کاهش داده و به کنترل شرایط کمک می کند. ترکیب شیر زردچوبه برای درمان خانگی فیستول مقعد فیستول در مقعد یک عفونت باکتریایی می باشد، از اینرو برای مبارزه با باکتری های مضر نیازمند سیستم ایمنی قوی می باشیم. زردچوبه یک آنتی بیوتیک و آنتی باکتریال طبیعی می باشد. از تکثیر باکتری های مضر پیش گیری کرده و سیستم ایمنی را تقویت می کند. پودر زردچوبه پخته شده چیزی است که یک جراح عمومی تجویز کرده است. مزه خوبی دارد و گلبول های سفید خون را تقویت می کند. زردچوبه یک درمان خانگی فوق العاده برای فیستول مقعد به حساب می آید. به یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه پخته شده، 300 میلی لیتر شیر و 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی نیاز دارید. زردچوبه و عسل را در شیر گرم ریخته و به خوبی هم بزنید. عسل قدرت تسکین دهندگی شیر را افزایش داده و از خاصیت آنتی باکتریال زردچوبه حمایت می کند. قبل از رفتن به رختخواب و پس از سرد شدن آن را بنوشید. بنابراین زردچوبه و عسل می توانند تاثیرات خود را در طول شب نشان دهند. اگر از ترکیب شیر زردچوبه استفاده می کنید سوپ کلم نیز بخورید. نوشیدن مقداری چای زنجبیل زنجبیل در تسکین درد و کاهش سفتی ماهیچه موثر است. مزیت درمانی زنجبیل شامل توانایی درمان حالت تهوع، تسکین درد و حمایت از سیستم ایمنی می باشد. از آنجا که وقتی به فیستول مقعد مبتلا می شوید ممکن است از یبوست نیز رنج ببرید چای زنجبیل شکم را تسکین داده و یبوست را نیز درمان می کند. میخک میخک ها منبع خوبی از عناصر ضد ویروس و ضد باکتری می باشند. علاوه بر آن، میخک ها در تسکین ناراحتی معده و پیش گیری از عفونت انگلی در بدن فوق العاده عالی می باشند. میخک ها یک روش عالی دیگر درمان خانگی فیستول مقعد هستند. زیرا سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند و به عنوان پاک کننده طبیعی روده عمل می کند.

جزئیات
آیا می توان از ابتلا به فیستول مقعد پیش گیری کرد؟

آیا می توان از ابتلا به فیستول مقعد پیش گیری کرد؟

8 اردیبهشت1397

اکثر بیماران مبتلا به فیستول زنان خیلی جوانی هستند که در جوامع سنتی با دانش بسیار کم زندگی می کنند اکثر آن ها تحصیلات آنچنانی ندارند و اغلب آن ها در سن خیلی پایین با کشاورزان یا تاجران فقیری که آن ها نیز سواد آنچنانی ندارند ازدواج می کنند. اکثر مبتلایان به فیستول به خدمات بهداشتی دوران حاملگی دسترسی ندارند و زایمان آن ها توسط یکی از اعضای خانواده یا ماماهای سنتی انجام می گیرد. برای پیش گیری از ابتلا به فیستول باید برنامه ها و شیوه های آموزشی را تغییر دهیم. با روش های موثر پیش گیری از فیستول مقعد آشنا شوید این بیماری که اغلب در مقعد و بدلیل وجود دمل تشکیل می شود ممکن است بدلیل عدم رعایت بهداشت نیز صورت گیرد. یکی از روش های پیش گیری از شیوع این اختلال افزایش تعداد متخصص بیماریهای نشیمنگاه و تعداد پرستاران شایسته می باشد تا قادر به درمان این اختلال و نابودی آن در سراسر کشورشان باشند. در این مقاله قصد داریم برخی روش های مهم برای پیش گیری از ابتلا به این اختلال را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم. آیا پیش گیری از فیستول مقعد امکان پذیر می باشد؟ اطلاعات زیادی در رابطه با پیش گیری از ابتلا به دمل های مقعد وجود ندارد اما مراحلی وجود دارند که شما می توانید آن ها را طی کنید. حفاظت در برابر STI و درمان سریع هر گونه عفونت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد استفاده از کاندوم بویژه در طول سکس از طریق مقعد در پیش گیری از STI ها که باعث ایجاد دمل در ناحیه مقعد می شوند به عنوان نکته ای کلیدی در نظر گرفته می شود. تمیزی و بهداشت خوب در ناحیه مقعد یک گارد امنیتی مهم برای کودکان و افراد بالغ می باشد دمل های مقعد همچنین ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشند. عوامل خطر آفرین را درک کنید و شرایط سلامتی را که ممکن است خطر ابتلا به فیستول را افزایش دهند با دقت مدیریت و بررسی کنید. اگر متوجه اختلالی در ناحیه مقعد خود شدید حتما متخصص دشتگاه گوارش را در جریان قرار داده تا بتوانید آن ها را درمان کرده و از بدتر شدن این اختلال پیش گیری کنید. اما اگر قادر به پیش گیری از فیستول نبودید برای درمان آن بهتر است لیزر درمانی را که عوارض کمتری دارد و دوره نقاهت آن کوتاه تر می باشد را برگزینید. اگر پس از لیزر درمانی خونریزی مداوم از زخم خود را تجربه کردید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید اگر بطور کلی احساس ناخوشایندی داشتید یا تب شدید را تجربه کردید باید یک قرار ملاقات با پزشک خود داشته باشید. یکی از بیماری های مقعدی که عوارض زیادی دارد و به راحتی با مصرف دارو درمان نمی شود و حتما باید عمل لیزر انجام شود فیستول می باشد یکی از شرایط نامناسب این اختلال نیز این می باشد که به راحتی قابل پیش گیری نمی باشد پس بهتر است همواره نظافت ناحیه مقعد خود را مد نظر قرار دهید تا به این بیماری مبتلا نشوید.

جزئیات
لیزر فیستول برترین روش درمان فیستول مقعد

لیزر فیستول برترین روش درمان فیستول مقعد

8 اردیبهشت1397

یک دمل در ناحیه مقعد وقتی ایجاد می شود که حفره ای در مقعد از چرک پر شود. باعث ایجاد درد شدید، خستگی، ترشحات مقعد و تب می شود. در برخی موارد، دمل های مقعدی ممکن است باعث ایجاد فیستول دردناک در ناحیه مقعد شوند. وقتی دمل درمان نشود و روی سطح پوست منتشر شود فیستول ایجاد می گردد. اگر یک دمل مقعدی درمان نشود ممکن است باعث ایجاد درد شدید شود که برای درمان آن عمل جراحی مورد نیاز می باشد. که می توان گفت بهترین گزینه درمانی انجام لیزر فیستول مقعد می باشد. برترین روش درمان فیستول مقعدی کدام می باشد؟ یک فیستول مقعد یک کانال کوچک است که روده را به پوست بیرونی مقعد متصل می کند. وقتی فیستول ایجاد شود ممکن است برای بیمار عوارضی مثل سوزش، عفونت و ترشح چرک و مواد مدفوع مانند را به همراه داشته باشد. جراح عمومی شما ممکن است همچنین روش های دیگری را برای درمان فیستول مقعد پیشنهاد دهد. توضیحاتی کامل در رابطه با لیزر فیستول مقعد لیزر فیستول یکی از گزینه های درمانی عالی برای رهایی از فیستول می باشد که به بریدن فیستول یا ماهیچه مقعد نیازی ندارد. لیزر فیستول یکی از عمل های جراحی با عوارض کم می باشد که شامل وارد کردن یک میله لیزری خاص به فیستول از طریق حفره بیرونی است. ابتدا، لوله تمام مسیر را تا انتهای کانال طی می کند، سپس، لوله لیزر به آهستگی از تونل خارج می شود. لیزر فیستول بافت آسیب دیده در راستای کانال را با سوزاندن آن به آهستگی و حرکت دادن آن از بین برده و قطع می کند. حذف لایه ای از بافت آسیب دیده با انرژی لیزری 360 امکان درمان و رشد بافت اصلی در نزدیک ترین موقعیت را امکان پذیر می سازد. از آنجا که لیزر درمانی فیستول با کم ترین عوارض شامل بریدن کانال فیستول یا ماهیچه مقعد نمی شودخطر کمی برای ابتلا به بی اختیاری وجود دارد و طول دوره درمان در این روش از دیگر روش ها کوتاه تر می باشد. نحوه تشخیص ابتلا به فیستول فیستول مقعد یک کانال غیر طبیعی می باشد که بین کانال مقعد و پوست اطراف آن ایجاد می شود اغلب به دلیل وجود دمل ایجاد می شود. فیستول می تواند با درد و سوزش همراه باشد و درمان فیستول خفیف به عمل جراحی نیاز ندارد. یک دکتر از طریق بررسی بصری و یا ابزار تصویر برداری پزشکی وجود فیستول در مقعد را تشخیص می دهد. قبل از لیزر درمانی ممکن است پزشک برای درمان بیماری یک استن را وارد فیستول بکند فیستول های حاد به عمل جراحی نیاز دارند که رایج ترین آن ها لیزر درمانی می باشد. لیزر درمانی خطر آسیب دیدن ماهیچه های مقعد را کاهش می دهد. همچنین می تواند بدون بریدن ماهیچه ها فیستول ها را درمان کرد. از آنجا که گزینه های دارویی برای فیستول مقعد وجود ندارد آن ها حتما باید با عمل جراحی درمان شوند. هر چند عمل جراحی برای درمان بیماری مورد نیاز می باشد اما باید توجه داشت که عمل جراحی بی خطر نمی باشد. رایج ترین نگرانی همراه با عمل جراحی بی اختیاری در دفع مدفوع و ادرار می باشد.

جزئیات
روش های مختلف درمان فیستول مقعد

روش های مختلف درمان فیستول مقعد

6 اردیبهشت1397

درمان خود به خودی فیستول مقعد رایج نیست در اکثر موارد برای درمان فیستول به انجام عمل جراحی نیاز می باشد. نوع و روش جراحی به طبقه بندی و مکان فیستول بستگی دارد. در این مقاله سعی داریم تمام روش های ممکن درمان فیستول را به طور مفصل شرح دهیم تا بتوانید از بین آن ها مناسب ترین گزینه درمانی را انتخاب کنید. آشنایی با انواع روش های درمان فیستول مقعد مقعد یک حفره بیرونی می باشد که از طریق آن مدفوع از بدن خارج می شود. داخل مقعد تعدادی غده کوچک وجود دارد که اگر یکی از این غده ها مسدود شود یک دمل با حفره چرکی ایجاد می شود. یک دمل مقعدی معمولا با جراحی و تخلیه درمان می شود اگرچه برخی خود به خود تخلیه نمی شوند و درمان فیستول مقعد اغلب نیازمند جراحی می باشد. چند روش جراحی مختلف برای این اختلال وجود دارد. تا پایان مقاله برای آشنایی بیشتر با این روش ها همراه ما باشید. درمان بدون نیاز به عمل جراحی تنها روش بدون نیاز به عمل جراحی برای درمان فیستول مقعد که اخیرا استفاده شده است چسب فیبرین می باشد. این درمان شامل تزریق چسب به مجرای فیستول می باشد که دو طرف حفره را به یکدیگر نزدیک تر ساخته و از توسعه یافتن حفره پیش گیری می کند. در نهایت سلول ها در اطراف بافت رشد کرده و نابود خواهد شد. از آنجا که این روش امن و بدون درد می باشد اکثر بیماران این روش را ترجیح می دهند. اگرچه نسبت به روش های جراحی کمتر موثر می باشد. برخی تحقیقات بیان می کنند که اکثر بیماران که توسط این شیوه درمان می شوند در 16 ماه پس از درمان عوارض یا بازگشت فیستول را تجربه می کنند. مبنای عمل جراحی هدف درمان فیستول با استفاده از عمل جراحی درمان فیستول بدون آسیب رساندن به ماهیچه ها می باشد. این آسیب ممکن است در آینده عوارضی مثل بی اختیاری مدفوع را به همراه داشته باشد. این روش بطور کلی تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد. اگرچه در برخی بیماران بی حسی موضعی ممکن است گزینه مناسبی باشد. قبل از انجام عمل جراحی تعیین نوع فیستول از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. زیرا به کارگیری بهترین روش را برای کسب نتایج مطلوب امکان پذیر می سازد. فیستولوتومی رایج ترین و موثرترین نوع عمل جراحی برای درمان فیستول مقعد فیستولوتومی می باشد که تقریبا برای 90 درصد عمل جراحی فیستول مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش به کل طول فیستول از داخل حفره تا بیرون آن تزریق صورت می گیرد. بسته به محل آن، یک قسمت کوچکی از ماهیچه مقعد باید بریده شود تا به فیستول دسترسی پیدا کنیم. ستون ستون یک تکه نخ جراحی یا پلاستیک نازم می باشد که برای باز نگاه داشتن حفره برای چند هفته در مجرای فیستول قرار داده می شود تا قبل از بسته شدن چرک آن بطور کامل تخلیه شود. انتهای آن از مقعد بیرون آورده می شود و بسته می شود تا درمکان خود باقی بماند. با تخلیه کامل مجرا، از توسعه فیستول پیش گیری به عمل می آید. این عمل تورم را کاهش می دهد.

جزئیات
با علایم فیستول مقعد که به دلایل مختلف ایجاد می شود آشنا شوید

با علایم فیستول مقعد که به دلایل مختلف ایجاد می شود آشنا شوید

6 اردیبهشت1397

یک فیستول مقعدی یک کانال کوچک می باشد که از انتهای روده تا پوست نزدیک مقعد توسعه می یابد. یک فیستول مقعد ممکن است باعث خونریزی و ترشح هنگام دفع مدفوع شود که دردناک می باشد. پس از عمل جراحی برای تخلیه دمل مقعد ممکن است فیستول ایجاد شود. در برخی موارد، جائیکه حفره بیرونی کانال بسته شود دمل های مقعد باز می گردند. تنها روش درمان فیستول مقعد لیزر درمانی می باشد. در این مقاله قصد بررسی علایم فیستول مقعد را داریم. سوزش پوست گزارش سوزش یا خارش پوست اطراف مقعد یکی از رایج ترین علایم فیستول مقعد می باشد. در موارد زیادی بدلیل سوزش پوست و تورم ممکن است در ناحیه مقعد ورم ایجاد شود. درد و تورم بیماران زیادی درد ثابت و شدیدی در ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته اطراف مقعد در طول روز را گزارش می دهند که متوقف نمی شود. درد اغلب در طول فعالیت های مشخصی مثل نشستن، راه رفتن، دفع مدفوع یا سرفه شدت می یابد. بیماران ممکن است بدلیل نوعی سوختگی، برش یا پارگی شدت یافتن درد را گزارش کنند. خونریزی یا ترشح از فیستول مقعد بیماران اغلب ترشح مواد خونی یا بدبو را از حفره مقعد را گزارش می کنند که با درد همراه می باشد. در برخی بیمران وقتی ترشح شروع می شود درد کاهش می یابد. خونریزی یا ترشح از مقعد برخی بیمران مبتلا به فیستول مقعد در مدفوع خود ترشح مخاطی یا خون مشاهده می کنند. رایج ترین نوع خونریزی مقعد مشاهده مقدار کمی خون قرمز روشن روی سطح مدفوع می باشد. اما برخی بیماران ممکن است هیچ نوع خونریزی یا ترشح مشاهده نکنند. خون معمولا داخل مدفوع نمی باشد بلکه روی سطح مدفوع مشاهده می شود. علایم فیستول مقعدی ایجاد شده بدلیل دمل اکثر فیستول های مقعدی توسط دمل مقعدی ایجاد می شوند اغلب عفونی می شوند و باعث بروز علایم اصولی می شوند این علایم شامل موارد زیر می باشند: تب خستگی احساس مریضی تورم اطراف سوراخ مقعد علایم بدلیل التهاب روده علاوه بر این در برخی موارد فیستول مقعد ممکن است بدلیل التهاب روده ایجاد شود. در این مورد علایم دیگری مشاهده می شوند. مثل: شکم درد اسهال از دست دادن اشتها از دست دادن وزن حالت تهوع نحوه تشخیص فیستول مقعد در صورت مشاهده هر یک از علایم فیستول که در بالا ذکر شدند بلافاصله با جراح متخصص بیماریهای نشیمنگاه تماس بگیرید و وقت ملاقات بگیرید و در جلسه ملاقات خود حتما تمام علایمی را که مشاهده نمودید با او در میان بگذارید اغلب جراح عمومی برای درمان این اختلال لیزر درمانی را پیشنهاد خواهد کرد. مشاهده علایم فیستول مقعد عامل مهم تشخیص بیماری می باشد و مورد بحث قرار دادن شرایط در طول فرآیند تشخیص بیماری از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشند. بویژه، ماهیت سوزش، درد و ترشح پوست همچنین حضور خون در مدفوع باید در گفتگو با بیمار تحت پوشش قرار گیرند. علاوه بر این علایمی که با دیگر دلایل ایجاد فیستول مقعد همراه می باشند باید در فرآیند تشخیص مورد بحث و گفتگو قرار گیرند.

جزئیات
با رایج ترین دلایل فیستول مقعد آشنا شوید

با رایج ترین دلایل فیستول مقعد آشنا شوید

5 اردیبهشت1397

اغلب یکی از رایج ترین دلایل فیستول مقعد وجود دمل در ناحیه مقعد می باشد. همچنین ممکن است بدلیل شرایطی که بر روده تاثیر می گذارند ایجاد شوند. دمل توده دردناکی از چرک ها می باشد پس از اینکه یک غده کوچک داخل مقعد توسط میکروب ها عفونتی شود دمل در مقعد ایجاد می شود. دلایل ایجاد دمل در اغلب ناشناخته می باشد. اگرچه اغلب در افرادی ایجاد می شود که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف باشد مثل افرادی که به ایدز مبتلا هستند. دمل ها اغلب در یک دوره کوتاه با مصرف آنتی بیوتیک درمان می شود. در اکثر موارد، باید مواد چرکی از دمل خارج شوند. مهمترین دلایل فیستول مقعد رایج ترین دلیل فیستول مقعد دمل در مقعد می باشد. اگرچه دیگر دلایل فیستول مقعد، وجود برخی شرایط می باشد. وقتی فیستول ها در مکان های دیگر یافت می شوند اغلب با شرایط ثانویه همراه می باشند. این علایم شامل موارد زیر می باشند: اختلال التهاب روده عفونت انتقال یافته از طریق روابط جنسی زخم سرطان خون بیماری سل سرطان مقعد ایدز که با دمل مقعد یا فیستول همراه باشد هر یک از این دلایل فیستول مقعد به طور مفصل در ادامه مورد بحث قرار خواهند گرفت. دمل مقعد دمل توده ای از چرک ها در ناحیه ای از بدن می باشد. وقتی یکی از غده های کوچک مقعد توسط میکروب ها عفونی شود دمل مقعد ایجاد می شود. دمل مقعد ممکن است خیلی دردناک باشد و شرایط پزشکی دیگر مثل فیستول مقعد را ایجاد کند. دمل در مقعد رایج ترین دلیل فیستول می باشد. دمل مسئول تقریبا 80 درصد این موارد می باشد. بیش از نیمی از بیماران با دمل در مقعد به فیستول مقعد مبتلا شده اند. برای پیش گیری از ایجاد فیستول مقعدی توسط دمل باید چرک آن بطور کامل تخلیه شود. احتمال ایجاد یک فیستول مقعد وجود دارد اگر دمل قبل از درمان بترکد. مایع به طور کامل تخلیه نشود و یا دمل به طور کامل درمان نشود. الهتاب روده یکی از عوارض شرایط پزشکی التهاب روده، ایجاد فیستول مقعد می باشد. این شرایط باعث تورم حاد روده و مقعد می شوند و عامل ایجاد فیستول مقعدی در برخی بیماران می باشد. عفونت انتقال یافته از طریق سکس برخی عفونت های انتقال یافته از طریق سکس دلیل ایجاد فیستول مقعدی می باشند. ایدز یک عفونت ویروسی می باشد که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می دهد و در نهایت دمل و فیستول مقعد را ایجاد می کند. سفلیس یکی دیگر از عفونت های انتقال یافته از طریق سکس می باشد که خطر ابتلا به فیستول مقعدی را افزایش می دهد. توسعه زخم یا ساختار غیر طبیعی ایجاد فیستول مقعد با زخم ناحیه مقعد همراه می باشد. در برخی موارد، توسعه غیر طبیعی زخم ممکن است فرد را در معرض ابتلا به فیستول قرار دهد. سرطان مقعد سرطان ناحیه مقعد یکی از دلایل نادر فیستول مقعد می باشد. در اینجا در بخشی از روده که مدفوع قبل از خروج در آن جا ذخیره می شوند، رشد غیر طبیعی سلول ها و تومور ایجاد می شود.

جزئیات
فیستول مقعد چیست؟

فیستول مقعد چیست؟

5 اردیبهشت1397

داخل مقعد تعدادی غده کوچک وجود دارد. اگر یکی از این غده ها مسدود شود، ممکن است یک دمل ایجاد شود. حدود پنجاه درصد این دمل ها به فیستو تبدیل می شوند. فیستول یک کانال کوچکی است که غده عفونتی داخل مقعد را به یک شکاف روی پوست اطراف مقعد متصل می کند. علایم فیستول شامل درد و تورم اطراف مقعد می باشند یکی دیگر از علایم درد هنگام دفع مدفوع می باشد. برترین روش درمانی فیستول عمل جراحی می باشد. مهمترین علایم و دلایل ایجاد فیستول مقعدی مقعد حفره بیرونی می باشد که مدفوع از طریق آن از بدن خارج می شود. اکثر فیستول ها از یک دمل در مقعد ایجاد می شوند. تعداد کمی از فیستول ها ممکن است بدلیل دیگر فرآیندها مثل اختلال انتقال یافته از طریق سکس، سرطان، زخم و بیماری سل ایجاد شوند. علایم فیستول مقعدی علایم و نشانه های فیستول مقعدی ممکن است موارد زیر باشند: بازگشت دمل مقعدی درد و تورم اطراف مقعد درد هنگام اجابت مزاج خونریزی چرک خونی یا بدبو خارج شده از حفره ای در اطراف مقعد پس از تخلیه چرک فیستول ممکن است درد کاهش یابد. سوزش پوست اطراف مقعد بدلیل تخلیه مداوم تب و لرز و احساس خستگی اگر متوجه هر یک از این علایم شدید به نزد پزشک متخصص بیماریهای نشیمنگاه بروید. دلایل فیستول داخل مقعد شما چندین غده وجود دارند که مایع تولید می کنند. گاهی اوقات آن ها مسدود می شوند. وقتی این اتفاق می افتد یک میکروب می تواند توده متورمی از بافت و مایع عفونتی ایجاد کند. دکترها این توده را دمل می نامند. اگر دمل درمان نشود، رشد خواهد کرد. در نهایت، روشی برای بیرون آمدن ایجاد می کند و روی پوست جایی نزدیک به مقعد حفره ای بوجود می آورد بنابراین چرک داخل آن می تواند تخلیه شود. فیستول تونلی می باشد که غده را به یک حفره متصل می کند. اکثر اوقات این دمل ها فیستول را ایجاد می کنند و در موارد نادر فیستول ممکن است بدلیل اختلال انتقال یافته از طریق رابطه جنسی یا اختلالی که بر عمل دفع مدفوع تاثیر می گذارد ایجاد شود. چگونه یک فیستول مقعدی ایجاد می شود؟ اگر دکتر فکر کند که شما به فیستول مقعد مبتلا شده اید در رابطه با سوابق پزشکی شما سوالاتی می پرسد و روی شما آزمایش انجام می دهد. برخی فیستول ها به راحتی قابل تشخیص هستند و برخی دیگر به راحتی تشخیص داده نمی شوند. پزشک شما علایم خروج مایع یا خونریزی را مشاهده خواهد کرد و احتمالا شما را به نزد متخصص اختلالات معده و مقعد برای آزمایشات بیشتر یا تصویربرداری مثل اشعه ایکس یا سی تی اسکن بفرستد. برای انجام این آزمون، جراح عمومی یک لوله را با یک دوربین در انتهای مقعد شما قرار می دهد تا داخل شکم شما را نگاه کند. و همچنین اگر پزشک تشخیص داد که فیستول شما به یک فیستول حاد تبدیل شده است ممکن است عمل لیزر فیستول را به شما پیشنهاد دهد که از آنجا که این عمل جراحی از خیلی جهات موثر می باشد بهترین گزینه درمانی خواهد بود.

جزئیات
آشنایی با فیستول و انواع آن

آشنایی با فیستول و انواع آن

4 اردیبهشت1397

یک فیستول یک اتصال غیر طبیعی می باشد که دو عضو بدن یا رگ هایی که معمولا به یکدیگر ارتباطی ندارند را به یکدیگر متصل می کند. می توانند هر جایی بین روده و پوست، وازن و مقعد و دیگر مکان ها ایجاد گردند. برخی فیستول ها شامل موارد زیر می شوند: فیستول دستگاه های ادراری شکاف غیر عادی در مجاری ادراری یا اتصال غیر عادی بین مجاری ادراری و دیگر اندام های بدن فیستول مقعدی اتصال غیر طبیعی بین سطح آسیب دیده کانال مقعد و پوست نزدیک به مقعد. این فیستول بین کانال مقعد و پوست اطراف شکاف مقعد ایجاد می شود. فیستول واژینال وقتی حوزه ای بین مقعد و واژن ایجاد می شود بوجود می آید. دلایل در آفریقا رایج ترین دلیل فیستول زایمان است در حالیکه ابتلا به فیستول بدلیل تولد نوزاد در ایالت متحده دلیل بی اهمیتی می باشد. دلایل دیگر نیز می توانند باعث ایجاد فیستول شوند. علاوه بر این، افرادی که لیزر درمانی انجام می دهند بیشتر در معرض ابتلا به انواع فیستول قرار دارند. علایم بسته به نوع فیستول در این مقاله رایج ترین علایم فیستول را لیست کرده ایم: ترشح ادرار از واژن ناراحتی در بخش بیرونی آلت تناسلی زنان عفونت مکرر مجاری ادراری تخلیه مایع از واژن حالت تهوع اسهال دردهای شکمی اگر یکی یا بیش از یکی از این علایم را دارید حتما با یک جراح عمومی مشورت کنید. گزینه های درمانی برای درمان فیستول باید با متخصص بیماریهای زنان و متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید. پس از تشخیص فیستول متخصصین با توجه به مکان، اندازه و شرایط بیماران روش درمانی مناسب را انتخاب می کنند. درمان فیستول های حاد به لیزر درمانی نیاز دارند. اگر مبتلا به فیستول مقعدی باشیم تنها روش موثر عمل جراحی می باشد. همانطور که قبلا گفته شد اگر با مشاهده دمل در نزدیک مقعد وجود فیستول تشخیص داده شود درمان با استفاده از تخلیه از طریق جراحی تکمیل می شود. اگرچه این عمل ساده می باشد انجام آن بطور صحیح از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و از بروز فیستول با چند ریشه پیش گیری می شود. پس از تشخیص فیستول دانستن رابطه بین مجاری فیستول و ماهیچه مقعد اهمیت زیادی دارد زیرا همین آسیب می تواند باعث اختلال در عملکرد و بی اختیاری دایمی مدفوع شود. اگر پس از انجام بررسی های پزشک متخصص بیماریهای نشیمنگاه در مورد مکان مجاری فیستول شک کردیم، برای تعیین رابطه بین فیستول و ماهیچه باید MRI انجام دهیم. فیستول های مقعدی به سادگی با انجام عمل جراحی درمان می شوند. در موارد فیستول های حاد روش های درمان مختلفی وجود دارد. آیا پیش گیری از فیستول امکان پذیر است؟ اکثر فیستول ها با انسداد غده های قرار گرفته در کانال مقعد ایجاد می شوند و اقداماتی برای پیش گیری از این اختلال وجود ندارد اما درمان به موقع توسط جراح متخصص بیماریهای نشیمنگاه از بروز فیستول حاد پیش گیری می کند. همچنین درمان کامل فیشر مقعدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون گاهی اوقات ممکن است باعث ایجاد فیستول شوند.

جزئیات
همه چیز در رابطه با هزینه عمل لیزر بیماریهای نشیمنگاه

همه چیز در رابطه با هزینه عمل لیزر بیماریهای نشیمنگاه

4 اردیبهشت1397

از پانزده سال قبل که درمان بیماریهای مقعد با استفاده از لیزر شروع شده است همواره یک سوال در ذهن بیماران در رابطه با هزینه عمل لیزر و اینکه آیا بیمه این عمل را تحت پوشش قرار می دهد یا خیر وجود داشته است. به همین خاطر مقاله ای در رابطه با این پرسش ها در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید برای تحت عمل لیزر قرار گرفتن تصمیم مناسبی برای خود بگیرید. آیا بیمه پرداخت هزینه عمل لیزر را به عهده می گیرد؟ یکی از موضوعات مهم این می باشد که هیچ بیمه ای این عمل جراحی را تحت پوشش قرار نمی دهد و اگر پزشک متخصصی بیان کند که این عمل را تحت پوشش بیمه انجام می دهد باید شک کرد چون احتمالا بدون استفاده از لیزر این عمل را انجام می دهد. یکی از قوانین مهم بیمه این می باشد که درمان سرپایی و بدون بستری که بدون بیهوشی و در کمتر از شش ساعت انجام شود را تحت پوشش قرار نمی دهد. با مشاهده صورت حساب های بیمارستان می توان به این نتیجه مهم دست یافت که هزینه جراحی با لیزر تفاوت چندانی با جراحی های دیگر ندارد. هر سورت حساب دارای آیتم های ترکیبی متفاوتی می باشد. برای عمل جراحی با لیزر علاوه بر بیمه ها که پول هنگفتی به بیمارستان ها پرداخت می کنند بیماران نیز باید مبالغ سنگین تفاوت بیمه و آزاد را پرداخت کنند. هزینه درمان تنها شامل مبالغ ریالی نیست بلکه حاوی مولفه های دیگری است که در مجموع به آن ها هزینه درمان گفته می شود. این مولفه ها شامل موارد زیر می باشند: در جراحی با لیزر زمان زیادی از دست نمی رود و در وقت صرفه جویی می شود اما درمان با استفاده از روش های سنتی زمان بر می باشد زیرا بیمار باید مراحلی از جمله مراجعه اولیه و انجام آزمایش های مختلف را بگذراند و پس از آن برای درمان بستری شود. این روش درمان نیازمند چند هفته استراحت در منزل می باشد و همین امر باعث پر هزینه بودن روش درمانی می گردد در صورتی که در جراحی با لیزر این هزینه ها وجود ندارد. درد و خونریزی در جراحی با لیزر در مقابل روش های سنتی کمتر می باشد و در نتیجه برای بهوبد نهایی به زمان کمتری نیاز داریم. در روش سنتی بیهوشی عمومی و نخاعی مورد نیاز می باشد. بیهوشی دارای عوارض خاصی می باشد و همچنین باعث طولانی تر شدن فرآیند بهبود می شوند این ها نیز به عنوان هزینه در نظر گرفته می شوند. مولفه های مختلف دیگری نیز وجود دارند که مجموع آن ها به عنوان هزینه حساب می شوند و برای انتخاب روش درمانی باید تمام این مولفه ها را در نظر گرفت. قبل از معاینه بیمار نمی توان در مورد بیماریشان اظهار نظر کرد و تشخیص داد که آیا فرآیند درمان با مصرف دارو تکمیل می شود یا نیاز به عمل جراحی با لیزر دارد به همین دلیل از طریق تلفن نمی توان هزینه عمل را اعلام نمود زیرا علایم بیماری در بیماران مختلف متفاوت می باشد بیماری فیستول مثالی از انواع بیماری های مقعد می باشد که هزینه درمان بر اساس طول و عمق آن و محل تشکیل آن بستگی دارد.

جزئیات
مهمترین نکات مراقبتی پس از جراحی لیزر فیشر

مهمترین نکات مراقبتی پس از جراحی لیزر فیشر

3 اردیبهشت1397

افراد باید بدانند که درمان فیشر با استفاده از دارو یا عمل جراحی ممکن است شش تا ده هفته طول بکشد. اگرچه، درد شدید پس از عمل جراحی پس از چند روز به کلی تسکین می یابد. اکثر افراد چند روز پس از جراحی فیشر قادر به بازگشت به فعالیت های عادی روزمره و کار خود می باشند. پس از عمل جراحی ممکن است هنگام رفتن به دستشویی احساس درد داشته باشید زیرا مقعد ممکن است به دلیل عمل جراحی سوزش داشته باشد. در این مقاله مهمترین نکات مراقبتی پس از عمل جراحی فیشر را با یکدیگر بررسی می کنیم. چه نکاتی را پس از عمل لیزر فیشر باید رعایت کرد؟ پس از لیزر فیشر شما مجبور می شوید تا رژیم غذایی سالم را انتخاب کرده و برای پیش گیری از یبوست مایعات زیاد بنوشید زیرا عمل دفع مدفوع ممکن است دردناک باشد و جراح عمومی همچنین مصرف ملین ها را برای نرم کردن مدفوع تجویز می کند. زمان بهبودی برای افراد مختلف متفاوت می باشد. زیرا خوردن غذاهای سالم و مصرف مایعات زیاد و غذاهای سرشار از فیبر از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشند. برای اینکه فرآیند درمان بطور طبیعی تکمیل شود باید روی زخم شما باز بماند. تسکین درد برای تسکین یافتن درد، همانطور که تجویز شده است هر 3_4 ساعت دارو مصرف کنید. از کرم برای داخل و خارج مقعد در صورت نیاز هر 2_4 ساعت استفاده کنید. برای کنترل درد می توانید برای بیست دقیقه سه بار در روز دوش آب گرم بگیرید. درد ناشی از عمل جراحی طی 7_14 روز بطور کامل تسکین می یابد. چگونه پس از عمل جراحی از زخم خود مراقبت کنیم پس از عمل جراحی خشک و تمیز نگاه داشتن زخم حیاتی می باشد. سه بار در روز یا پس از اجابت مزاج دوش بگیرید. در آب گرم و صابونی برای تمیز شدن بطور مطلوب بنشینید. دوش گرفتن پس از اجابت مزاج نیز فوق العاده موثر است. ده روز اول پس از هر بار دوش گرفتن از کرم Silvadene روی مقعد خود استفاده کنید. پس از هر بار دوش گرفتن برای خشک کردن مقعد می توانید از سشوار استفاده کنید و پس از هر بار اجابت مزاج از آب برای تمیز کردن ناحیه مورد نظر استفاده کنید. اگر به شما توصیه شده است تا برای اطراف زخم خود از گاز استریل استفاده کنید این کار را چندین بار در روز انجام دهید. برای پوشاندن کل سطح گاز استریل را تا کنید. فعالیت های لازم شما می توانید پس از عمل جراحی به آهستگی انجام فعالیت های روزانه خود را آغاز کنید. پس از عمل جراحی باید پیاده روی را آغاز کرده و به تدریج مقدار آن را افزایش دهید. افزایش فعالیت شانس لخته شدن خون را کاهش داده و عمل تنفس را تنظیم می کند. نوع عمل جراحی انجام شده نشستن یا مقدار مسافتی که می توانید پیاده روی کنید را محدود می سازد. یک بالشت به شکل دونات فشار ایجاد شده روی ناحیه ای تحت عمل جراحی قرار گرفته را کاهش می دهد.

جزئیات
با عوارض لیزر فیشر آشنا شوید

با عوارض لیزر فیشر آشنا شوید

3 اردیبهشت1397

عوارض جانبی عمل جراحی معمولا موقتی هستند اما شما می توانید با جراح عمومی خود مشورت کنید. معمولا پس از عمل جراحی عوارض جانبی وجود ندارند، اما ممکن است مقداری درد در کنار زخم خود تجربه کنید که نیازی به درمان ندارد. می توانید برای تسکین درد خود از مسکن هایی مثل ایبوپروفن استفاده کنید اما همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. در این مقاله قصد داریم عوارض لیزر فیشر را با یکدیگر بررسی کنیم. آیا عمل جراحی لیزر فیشر با عوارضی همراه می باشد؟ تمام عمل های جراحی با خطراتی همراه می باشند. اگرچه تزریق بوتاکس و تزریقات ماهیچه ای به ندرت بر توانایی کنترل فرد روی کنترل مدفوع و گاز معده تاثیر می گذارند. در رابطه با این خطرات با پزشک خود مشورت کنید تا مناسب ترین شیوه درمان را تعیین کنید. برای انتخاب روش درمان افراد مبتلا به اسهال یا آسیب ماهیچه مقعد پس از زایمان، باید نکات خاصی را مد نظر قرار داد. برای این افراد عمل جراحی باید با دقت انجام شود. پس از عمل جراحی احتمال توسعه عفونت وجود دارد. احتمال ایجاد دمل کوچک نزدیک زخم وجود دارد. هنگام نشستن یا باز شدن مقعد درد را احساس خواهید کرد.هر چند احتمال وقوع این اتفاق تقریبا برای دو نفر در هر صد بیمار پس از عمل جراحی وجود دارد. عفونت ممکن است بطور طبیعی با استفاده از آنتی بیوتیک یا تخلیه دمل درمان شود. پس از عمل جراحی کنترل مدفوع سخت می شود. که در نهایت ممکن است منجر به بی اختیاری شود. از هر صد بیمار پنج بیمار ممکن است به بی اختیاری مبتلا شوند. احتمال ابتلا به بی اختیاری برای افرادی که تحت عمل لیزر فیشر قرار می گیرند افزایش می یابد. معمولا بی اختیاری بدلیل کشیدگی ماهیچه ها در طول عمل جراحی ایجاد می شود. شما ممکن است مشکلاتی مثل کنترل باد را تجربه کنید. همچنین ممکن است متوجه مدفوع مایع یا مخاط روی لباس زیر خود شوید. از هر صد بیمار شش بیمار ممکن است پس از عمل جراحی دوباره به فیشر مبتلا شوند. اگر فیشر دوباره ایجاد شد با متخصص بیماریهای نشیمنگاه مشورت کنید. دیگر روش های درمانی با عمل جراحی بیشتر ممکن است توسط پزشک شما تجویز شود. همچنین آزمون های بیشتری می تواند انجام گیرد. اگر فیشر دوم تشخیص داده نشود شانس ایجاد فیشرهای دیگر افزایش می یابد. خونریزی خونریزی پس از اجابت مزاج طبیعی می باشد اگر خونریزی شما برای یک ساعت یا بیشتر طول کشید یا خونریزی حاوی لخته های خون بود بلافاصله جراح خود را در جریان قرار دهید. مشکل در دفع ادرار دفع ادرار پس از عمل جراحی دشوار می باشد. ایجاد فشار در طول دفع ادرار به ناحیه ای که عمل جراحی روی آن انجام شده آسیب وارد نمی کند. اگر پس از عمل جراحی قادر نیستید ادرار کنید می توانید دفع ادرار را در حال گرفتن دوش آب گرم یا در موقعیت نشسته برای مردان امتحان کنید. اگر هنوز قادر به دفع ادرار نبودید 12 ساعت پس از عمل جراحی به نزد پزشک بروید.

جزئیات