بیماری هموروئید که با تورم مویرگ های موجود در ناحیه انتهایی دستگاه گوارش یا مقعد نشانه های خود را بروز می دهد دارای درجه بندی های خفیف و شدید است. هموروئید های کوچک به راحتی و با اعمال محافظه کارانه درمان می شوند. رژیم های غذایی حاوی فیبر و مواد معدنی و ملین ها تاثیر خوبی در این موارد دارد. اما هنگامی که هموروئید پیشرفت کرده و برای فرد زجر آور می شود مسلما با راهکار های ساده قابل پیشگیری نخواهد بود و نیازمند درمان های خاص خود می باشد. انواع روش های درمانی هموروئید با لیزر کارا ترین شیوه های درمانی هستند که برای مداوای درجات مختلف هموروئید به کار برده می شوند.

درمان هموروئید با لیزر کم توان

از لیزر کم توان معمولا برای درمان درجه های خفیف هموروئید استفاده می شود. در این روش ابزار مخصوص لیزر را وارد مقعد نموده و در جهات مختلف آن می تابانند. اما به نظر شما چه اتفاقی در این شیوه درمانی برای توده هموروئید می افتد؟ همه تلاشی که در متد لیزر درمانی هموروئید مد نظر قرار داده شده منعقد کردن آن است. هموگلوبین خون طول موج لیزر های کم توان که اشعه مادون قرمز است را در سطح قابل توجهی جذب نموده و فرآیند انعقاد به بهترین شکل ممکن اتفاق خواهد افتاد. این روند سبب می شود که این توده تغییر سایز داده، کوچک شده و به مرور محو شود. درمان هموروئید با لیزر کم توان بهترین شیوه برای نابود کردن هموروئید های داخلی است.

درمان هموروئید با لیزر پرتوان دی اکسید کربن

یکی از جدیدترین متد هایی که در حوزه درمان هموروئید بکار می رود، لیزر پرتوان دی اکسید کربن است. خوشبختانه توسط این روش می توان انواع هموروئید هم با درجات خفیف و هم انواع شدید آن را درمان کرد و همانند لیزر کم توان محدود به درمان هموروئید داخلی نیست. در واقع لیزر پرتوان دی اکسید کربن این امکان را ایجاد می کند که پاکه هموروئید کاملا برداشته و حذف شود. در هموروئید های پیشرفته و انواع هموروئید خارجی به دلیل اینکه ظاهر نامطلوبی از این زائده مشاهده می شود لیزر پرتوان با از میان برداشتن آن حس رضایت بالاتری را در بیمار القا می کند.

لیزر درمانی هموروئید و پایان کابوس برگشت این توده ناخوشایند

دغدغه برگشت هموروئید مانند کابوسی است که تمامی مراجعه کنندگان از آن اظهار نگرانی می کنند. با توجه به بررسی های زیادی که بر روی این شیوه درمانی صورت گرفته، تمامی نتایج بیانگر این موضوع بوده است که اگر افراد با لیزر درمانی، هموروئید را درمان کنند هیچگونه عوارض بعدی و حتی بروز مجدد آن را مشاهده نخواهند کرد. در واقع ریسک این متد درمانی در پایین ترین سطح و حداقل ممکن است و عدم بازگشت هموروئید که از اولویت های درمانی بیماران می باشد دلیل محکمی برای انتخاب لیزر درمانی هموروئید خواهد بود.
نتایج تحقیقات مقایسه ای گسترده ای که در رابطه با روش های جراحی و روش های لیزریک در کشور های پیشرفته جهان صورت گرفته، نشان دهنده این امر است که تسریع روند بهبودی و کاهش استثنایی درد در متد های لیزر درمانی از مهم ترین عواملیست که موجب افزایش رضایت قابل توجه بیماران شده است. با توجه به این موضوع در اکثر کلینیک های تخصصی شاهد این امر هستیم که پزشکان متخصص دستگاه گوارش (جراحان عمومی) از این شیوه های جدید و پرطرفدار برای درمان هموروئید استفاده خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *